Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dwa w jednym: opłaty e-TOLL i telematyka
Utworzona: 2021-07-03

Od czerwca br. na państwowych odcinkach dróg płatnych funkcjonuje nowy system poboru opłat e-TOLL, który w najbliższym czasie ma całkowicie zastąpić dotychczasowy viaTOLL. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma LEGAL TELEMATICS rozszerzyła ofertę o urządzenia zintegrowane z e-TOLL.

Opłaty w ramach systemu e-TOLL są pobierane za przejazdy pojazdami o DMC powyżej 3,5 tony, natomiast na odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica zarówno samochodami ciężarowymi, jak i osobowymi. Zmiany w systemie pobierania opłat wymuszają na kierowcach zawodowych i właścicielach firm z branży TSL odpowiednie przygotowanie pojazdów do nowych wymagań.

Nie czekaj do ostatniej chwili

System e-TOLL oparty jest na pozycjonowaniu satelitarnym, które umożliwia naliczanie opłat za przejazd odcinkami płatnymi. Wymagane jest wyposażenie pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony w urządzenie pokładowe OBU lub ZSL bądź korzystanie z aplikacji mobilnej e-TOLL PL. Wprawdzie do końca września 2021 roku oba systemy poboru opłat, e-TOLL i viaTOLL, działają równolegle, jednak z każdym dniem pozostaje coraz mniej czasu na zintegrowanie floty z nowym systemem. Warto o tym pamiętać i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – sezon urlopowy, jak co roku, szybko się skończy. Jak dołączyć do e-TOLL już teraz? Wystarczy zaopatrzyć się w urządzenie oferowane przez LEGAL TELEMATICS .

ZSL dla pojazdów ciężkich

To wiodąca na rynku firma, która specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych systemów monitorujących, działających na podstawie najnowocześniejszych rozwiązań telematycznych. Swoje produkty oferuje podmiotom działającym w segmencie transportu ciężkiego i autokarowych przewozów osób, a także posiadających we flotach samochody dostawcze i osobowe.

Stosowane przez firmę technologie od lat doskonale sprawdzają się w branży transportowej. Jej dewizą jest szybkie dostosowywanie się do zmiennych warunków rynkowych oraz trafna odpowiedź na potrzeby klientów. Dzisiaj, w tym konkretnym przypadku, oznacza to zintegrowanie oferowanych przez LEGAL TELEMATICS urządzeń ZSL z działającym od czerwca br. systemem poboru opłat e-TOLL. Dzięki temu dotychczasowi klienci i nowi użytkownicy tego sprzętu mogą szybko, sprawnie i bez komplikacji przygotować się do wprowadzonych w życie zmian. Zyskają jednak znacznie więcej.

Wybierz właściwe rozwiązanie


LEGAL TELEMATICS, firma obsługująca setki klientów i monitorująca tysiące pojazdów, skorzystała z okazji i rozbudowała ofertę o nowe rozwiązania, odpowiadające aktualnej sytuacji na rynku usług transportowych. Zintegrowano flagowe urządzenia z systemem e-TOLL, umożliwiając wszystkim użytkownikom łatwe dostosowanie się do nowych wymagań oraz wygodne rozliczanie przejazdów po drogach płatnych. Zaawansowane urządzenia telemetryczne, wyposażone w dwie zewnętrzne anteny GPS i GSM w celu szybkiego przesyłu danych oraz ustalania bieżącej pozycji pojazdu, integrują się z systemem e-TOLL na zasadach usługi ZSL. Pozwalają także na pobór plików z tachografu oraz odczyt danych paliwowych z szyny CAN.

LEGAL TELEMATICS kładzie duży nacisk na kompleksowość oferowanych rozwiązań i dlatego urządzenia są wyposażone w pełną telematykę. Oznacza to, że umożliwiają dostęp do wszystkich danych dotyczących czasu i stylu jazdy, zużycia paliwa oraz pracy i odpoczynku kierowcy (bieżący podgląd na mapie z aktualizacją nawet co 3 sekundy). Funkcja samoczynnego wykrywania przekraczania granicy pozwala także na rozliczanie podróży służbowych kierowców. Ponadto, system zapewnia pełną analizę ecodrivingu. Urządzenia są proste w montażu oraz konfigurowalne za pomocą bezpiecznych poleceń SMS.

To rozwiązania, dzięki którym operatorzy flot mogą nie tylko łatwo rozliczać się za przejazdy zgodnie z wymaganiami nowego systemu, ale także w pełni kontrolować i zarządzać całą firmową flotą. Zapobieganie naruszeniom oraz szybkie wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości pozwoli właścicielom na skuteczną optymalizację kosztów, a co za tym idzie – osiąganie lepszych wyników finansowych.

Legal Telematics Sp. z o.o.
Zapraszamy do współpracy:

Michał Hajduk


Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels