REKLAMA

Volvo Trucks i DFDS łączą siły
Utworzona: 2021-06-10

Obie firmy współpracują przy elektryfikacji łańcucha dostaw.

REKLAMA
W pierwszym etapie DFDS zacznie korzystać z elektrycznego samochodu ciężarowego, który będzie dostarczał części do fabryki Volvo w pobliżu Göteborga. Inicjatywa ta stanowi kluczowy krok w kierunku budowy łańcucha dostaw wolnego od paliw kopalnych dla Volvo Group.

DFDS będzie jedną z pierwszych firm korzystających z Volvo FM Electric w transporcie komercyjnym. Firma Volvo Trucks ogłosiła niedawno rozpoczęcie sprzedaży trzech nowych, w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności. Jednym z nich jest właśnie model FM Electric, który trafi do firmy DFDS. Już od tego lata elektryczna ciężarówka będzie zaopatrywać fabrykę samochodów ciężarowych Volvo w Göteborgu. Początkowo będzie pokonywać dzienny dystans wynoszący ok. 120 km.

Aby zabezpieczyć swoją inwestycję na przyszłość, firma DFDS zdecydowała się zbudować w swoim macierzystym centrum logistycznym w Göteborgu najmocniejszą stację ładowania na rynku o mocy 350 kW. Wraz z rozpoczęciem sprzedaży trzech nowych modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym – Volvo FH, FM i FMX – Volvo Trucks dysponuje teraz imponującą gamą sześciu elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Jest to obecnie najbardziej kompletna gama elektrycznych ciężarówek w branży.

Produkcja nowych elektrycznych modeli Volvo FH, FM i FMX przeznaczonych na rynek europejski rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku. Dołączą one do modeli FL Electric i FE Electric dla transportu miejskiego, które są produkowane seryjnie od 2019 roku. W Ameryce Północnej sprzedaż Volvo VNR Electric rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku.

Źródło: Volvo
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels