Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Proste narzędzie – bezcenna wiedza

Utworzona: 2021-04-23


ADR Tool 2021 to już czwarta wersja popularnej aplikacji mobilnej o materiałach niebezpiecznych, dostępnej w Google Play (platforma Android). Aplikacje trzech wcześniejszych edycji (2015, 2017, 2019) zostały dotychczas pobrane ponad 100.000 razy w 170 krajach świata, notując bardzo wysokie oceny i pozytywne komentarze użytkowników.

Osoby wykorzystujące aplikację w codziennej pracy – dyspozytorzy w firmach transportowych, spedytorzy, pracownicy magazynu, doradcy DGSA, pracownicy służb kontrolnych i ratowniczych czy wykładowcy – chwalą szeroki zakres prezentowanych informacji oraz prostą, intuicyjną obsługę. Narzędzie w łatwy i szybki sposób umożliwia zidentyfikowanie przewożonego ładunku niebezpiecznego – po numerze UN, Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PNP) lub numerze rozpoznawczym zagrożenia (kod Kemlera). Użytkownik może uzyskać podstawowe informacje o danym towarze niebezpiecznym z tabeli A umowy ADR, a także dane w formie zinterpretowanej, które mogą być przedstawione w różny sposób na czterech odmiennych ekranach, w zależności od potrzeb.

Aplikacja podpowiada np. czy mamy do czynienia z towarem wysokiego ryzyka, jakie dany materiał ma właściwości i stan skupienia (ciecz, gaz, ciało stałe), wskazuje wymagane wyposażenie środka transportu, a także wylicza punkty wyłączenia, aby nie było wątpliwości kiedy należy otworzyć pomarańczowe tablice. Można ją wykorzystać w celu wyeksportowania listy ładunkowej zawierającej materiały niebezpieczne do arkusza Exel, pliku Word oraz wysłania pocztą elektroniczną. Dla firm realizujących przewozy w relacjach międzynarodowych bardzo pomocne mogą okazać się podpowiedzi dotyczące kategorii tuneli w wybranych krajach Europy.

Użytkownicy aplikacji podkreślają, że w przypadku kontroli na drodze wykonywanej przez zagraniczne służby to elektroniczne narzędzie może posłużyć jako tłumacz. Dostępne są dwie wersje aplikacji – darmowa i rozszerzona płatna – przy czym ta druga przedstawia Prawidłowe Nazwy Przewozowe w 23 językach europejskich. W sytuacji wystąpienia trudności z komunikacją, nie tylko z inspektorem posługującym się językiem obcym, ale także np. przedstawicielem zagranicznej firmy, można pokazać istotne informacje na ekranie urządzenia mobilnego w wybranym języku. Możliwe jest również pobranie ze strony UNECE i zachowanie na smartfonie czy tablecie pisemnej instrukcji dla kierowcy w jednym z 25 języków.

Dostawca aplikacji przygotował niespodziankę dla naszych użytkowników. Pierwsze 5 osób, które rzeczowo skomentują pod niniejszym tekstem w jaki sposób to narzędzie może im pomóc lub już pomaga w codziennej pracy, otrzyma bezpłatnie licencję na aplikację w wersji premium.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels