REKLAMA

Wszystkie sekrety branży paliwowej w EXPO XXI
Utworzona: 2020-01-13

Nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania, dzięki którym polskie stacje uznawane są w świecie za najnowocześniejsze, nowe oferty biznesowe, jak np. urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych czy tankowania paliw metanowych - to wszystko znajdziesz na 27. Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2020.

Współczesne stacje to nie tylko miejsca tankowania paliw ciekłych i gazowych, ale całe centra usług i dystrybucji. Można w nich napić się kawy, zjeść posiłek, odpocząć, zrobić zakupy. Zmieniają się zwyczaje zakupowe i otoczenie, w jakim funkcjonują stacje. Stąd też oprócz infrastruktury (odmierzacze, rurociągi, zbiorniki, systemy kontroli i zabezpieczeń itd.) na Targach STACJA PALIW poznacie całe szeregi systemów sprzedażowych, wspólnych dla całej branży detalicznej (ang. retail), jak i obfitą ofertę usług dodatkowych, urozmaicających asortyment stacji.

Wielu z obecnych wystawców jest związanych z Polską Izbą Paliw Płynnych od lat. Są wśród nich zarówno międzynarodowe, globalne, jak i krajowe firmy, które często zaczynały jako obsługujące rynki lokalne, małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Dla nich targi te były możliwością szerszej prezentacji, a także porównania oferty, rozwiązań, technologii z osiągnięciami światowymi. Tak, jak zmieniał się rynek, otoczenie biznesowe, tak Targi STACJA PALIW tworzyły im platformę rozwoju. Dziś wiele z nich odnosi sukcesy daleko za granicą, promując polską gospodarkę.

Wychodząc naprzeciw zmianom, które obserwujemy w branży TSL, producenci środków transportu, logistyki i magazynowania produktów energetycznych starają się, aby ich oferta była coraz nowocześniejsza, bezpieczniejsza, a korzystanie z niej komfortowe. Cysterny to dziś nowoczesny osprzęt, armatura i elektronika, systemy śledzenia flotowego (GPS), urządzeń przeładunkowych NO itp. Wszystko to, zgodne z przepisami ADR, ma służyć bezpieczeństwu i sprawności dostaw do punktów detalicznych – stacji paliw.

Jak wskazuje organizator, o sukcesie rynkowym decyduje jakość produktu, paleta usług oraz sama obsługa. Wizytówką, zachętą dla klienta są odpowiednio oświetlone wiaty, czytelne pylony: wizualizacja. Zarówno stacja paliw, jak i przyległe: myjnia, sklep, gastronomia – to obiekty 24h. Muszą być widoczne zarówno w nocy jak i w dzień, przy każdej pogodzie. Do każdego otoczenia, sytuacji, lokalizacji trzeba dobrać barwę, natężenie itd. Dotyczy to również czytelności wyświetlanych przekazów reklamowych, co otwiera szerokie pole do realizacji digital signage. Miejscem, w którym od 26 lat szeroki wachlarz firm prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania i technologie, wskazuje nowe trendy, ale także doradza są Targi STACJA PALIW.

Po okresie modernizacji, inwestowania w bezpieczeństwo właściciele stacji paliw poszukiwali możliwości poszerzenia oferty, a myjnie samochodowe (ang. CarWash ), stanowią naturalne jej rozwinięcie. Tak powstało MIASTECZKO MYJNI, największa w Europie Środkowo - Wschodniej
ekspozycja urządzeń i usług związanych z pielęgnacją pojazdów: nie tylko aut osobowych, ale również ciężarówek, cystern, sprzętu ciężkiego itp. Od zawsze integralną częścią targów są też warsztaty branżowe, konkursy, stoiska eksperckie i forum dyskusyjne, gdzie można spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami administracji rządowej i urzędów centralnych.

Przedsiębiorcy prowadzący stacje, chcąc utrzymać swe placówki i miejsca pracy swych pracowników, muszą nieustannie zmieniać i poszerzać ofertę, dostosowując ją do potrzeb klientów. Nieustanny rozwój otoczenia biznesu wymusza zaś rozwój technologii. W relacjach B2B coraz większego znaczenia nabierają media elektroniczne. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego, osobistego kontaktu (ang. Face To Face), który oferują XXVII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2020. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w największych targach paliwowych w Polsce, które odbywać się będą od 13 do 15 maja 2020 r. w EXPO XXI (Warszawa, ul. Prądzyńskiego).

Źródło: Polska Izba Paliw Płynnych
Do ulubionych