Josephs.Scot

To nic, że dzisiaj piątek trzynastego...
Utworzona: 2022-05-13

Kto powiedział, że piątek trzynastego to pechowy dzień? Na pewno nie dla profesjonalistów pracujących za kółkiem, którzy dzisiaj mają swoje święto - Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. W kalendarzu to święto gości dość krótko - od 2016 roku. Jest obchodzone w drugi piątek maja.

REKLAMA
W dniu Waszego święta życzymy Wam: samochodów - przestronnych i bezawaryjnych, dróg - szerokich i niewyboistych, przejazdów - szybkich i bezkolizyjnych, rozładunków i załadunków - łatwych i bezproblemowych, parkingów - bezpiecznych i niezapełnionych, szefów - miłych i empatycznych, pensji - wysokich i terminowych, partnerek(ów) - kochających i wyrozumiałych. A przede wszystkim zdrowia, optymizmu i zadowolenia z dobrze wykonanej pracy.

Kierowcy to niezwykle ważne ogniwo transportu drogowego. Ogniwo, bez którego wymiana handlowa, dystrybucja towarów oraz przewozy osób nie byłyby możliwe. Ogniwo, bez którego transport nie może się obejść dziś i nie będzie mógł przez kolejne lata.

Pojazdy autonomiczne? Melodia dalekiej przyszłości - na razie na horyzoncie są pojazdy zautomatyzowane, które będą wyposażane w kolejne systemy wspomagające pracę kierowcy. Pojazdy bezzałogowe wymagają nie tylko zaawansowanej techniki, ale rownież zmian w infrastrukturze drogowej i przepisach prawa. Truck Platooning? Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki i zaawansowanej komunikacji między pojazdami - ciężarówki w konwoju jadą jak po sznurku, ale w pierwszym potrzebny jest kierowca. Megaciężarówki? Super rozwiązanie - oszczędza paliwo i infrastrukturę drogową i jeden kierowca prowadzi pojazd, który przewozi połowę więcej ładunku niż standardowy zestaw ciężarowy. Ale kierowca ciągle jest potrzebny...

To zawód trudny, odpowiedzialny, wymagający wyrzeczeń. Zdaniem niektórych, dobrze opłacany, ale i tak nie oblegany. Wręcz przeciwnie - zarobki nie są w stanie skusić młodych ludzi do podjęcia pracy kierowcy. Życie w drodze - to trzeba lubić, a najlepiej kochać. Życzymy Wam na koniec, żeby praca za kółkiem sprawiała wam frajdę i codziennie dostarczała pozytywnych wrażeń.

redakcja etransport.pl
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels