REKLAMA

ITS - nie ma innej drogi...
Utworzona: 2019-03-14

O tym, co robić aby transport był wydajniejszy, bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska dyskutować będą uczestnicy XII Polskiego Kongresu ITS, który odbędzie się 22-23 maja br. w Warszawie. Organizator zachęca do udziału w wydarzeniu przedstawicieli sektorów publicznego i prywatnego, a także świata nauki.

Wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego (zmniejszenie liczby wypadków i ofiar), skrócenie czasu przejazdów i zużycia energii przez środki transportu, redukcja kosztów zarządzania taborem, poprawa jakości powietrza - to tylko niektóre korzyści płynące z zastosowania inteligentnych systemów transportowych (angielski skrót ITS), czyli nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, informatycznych, automatycznych i pomiarowych oraz technik zarządzania stosowanych w tym sektorze gospodarki. Nie może się bez nich obejść dzisiejszy transport towarowy i pasażerski, nastawiony na maksymalizację wydajności i minimalizację przestojów, gdzie równie ważne są bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i redukcja emisji szkodliwych związków do atmosfery.

O zagadnieniach związanych z wdrażaniem, finansowaniem i efektywnością inteligentnych systemów transportowych mówić będą prelegenci, którzy wystąpią na XII Polskim Kongresie ITS. Miejscem spotkania ekspertów i branżystów będzie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej przy ul. Rektorskiej 4 (Trasa Łazienkowska).

W programie konferencji zaplanowano wiele ciekawych tematów dotyczących m.in. najnowszych rozwiązań technicznych, cyfryzacji i elektryfikacji transportu, zrównoważonej mobilności i ochrony środowiska, pojazdów zautomatyzowanych i autonomicznych, a także oceny działania systemów ITS za pomocą wskaźników KPI (Key Performance Indicators – Kluczowe Wskaźniki Efektywności). Nie zabraknie podsumowania najważniejszych wdrożeń rozwiązań ITS w Polsce z ostatnich miesięcy. Przewidziano zarówno sesje tematyczne, jak i dyskusje panelowe z udziałem uczestników konferencji.

Po szczegółowe informacje na temat wydarzenia, które zostało objęte patronatem medialnym portalu etransport.pl zapraszamy do naszego kalendarium

Źródło: Stowarzyszenie ITS Polska
Do ulubionych