REKLAMA

Kombinacje z wyłącznikiem tachografu kosztowały kierowcę 2 tysiące złotych
Utworzona: 2018-01-11

W związku z tym zostanie również wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy zagrożone karą pieniężną w kwocie 6 tysięcy złotych.

REKLAMA
Na autostradzie A2 w Gołuskach został zatrzymany do kontroli drogowej ciągnik samochodowy z naczepą należący do polskiego przewoźnika. Kierowca jechał z Francji do Estonii, oszukując w czasie jazdy zapisy tachografu.

Podczas kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów (nadajnikiem), inspektorzy z Poznania stwierdzili podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego - wyłącznika tachografu. Urządzenie sterowane było kombinacją pedału hamulca i gazu powodującą fałszowanie zapisów prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Włączenie wyłącznika powodowało, że w trakcie jazdy pojazdu w tachografie cyfrowym oraz na karcie kierowcy, aktywność kierowcy była rejestrowana jako przerwa.

W związku z wykryciem podłączenia nielegalnego, niezalegalizowanego urządzenia inspektorzy stwierdzili, że kierowca wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy pojazdem wyposażonym w tachograf, który nie miał ważnego badania kontrolnego.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
LAMAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE