Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Tygodniowy czas pracy kierowcy – jakie limity obowiązują?

ID: 279065


Planując czas pracy kierowcy, należy pamiętać o obowiązujących tę grupę zawodową normach. Nie wynikają one jednak z przepisów prawa pracy, a odrębnych regulacji – ustawy o czasie pracy kierowców oraz unijnego rozporządzenia nr 561/2006.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (9)

~Bolek
W jakiej firmie tego przestrzegają?
~Lolek
W bolkowej
~kolega branży
spokojnie. . co drugi dzień jadę wywrotką na tarczkę bo u nas jest stawka godzinowa 33 zł zatem co tydzień 2300 zł mamy i mimo kilku kontroli czas pracy na karcie kierowcy jest nie naruszony
TransPOrtowyDYMOMIERZ
(!). Rozporządzenie UE nr 561/2006 to... - (SZOPKA/CYRK: 9/10) - !!. Pozdrawiam!.
~Boss
Bolek
6 godzin temu
W jakiej firmie tego przestrzegają?

We wszystkich firmach.
Nie ma wielu naruszeń tych przepisów, tyle że kierofcy nie mają pojęcia o tym.
expertone
No tak. Ja jestem freelancer_em za zwyczaj moja praca zaczyna się ze skanowanowaniem mojej karty przed wykonaniem zlecenia. Moim standardem jest nie dopuścić by zleceniodawca w ogóle wspomniał o jakichkolwiek nieprawidłowościach wynikających z tytułu czasu pracy na mojej karcie. Tak więc w mojej opinii chłopcy odpowiadający za pierwsze cztery posty maja co nadrabiać tyle.
~pielęgniarz oddziałowy
Przypominam że niedługo ma być wprowadzony czterodniowy tydzień pracy.
Daniel199717
Witam. Jako że jestem świeżym kierowcą, a nie chce zrobić lipy to chciałbym zadać tutaj pytanie. Mianowicie zakończyłem pracę około 14:00 w piątek i oczywiście karta była wyciągnięta, a tachograf w trybie out. W niedzielę czyli dzisiaj około 16:30 podczas sprzątania auta niechcący zahaczyłem i zalogowałem kartę w tacho na jakieś 20 minut. Co prawda minęło ponad 50 godzin odpoczynku, ale jednak wolę się poradzić was. Czy oprócz 50 zł za nieprzeklinanie państwa i daty grozi mi coś podczas kontroli inspekcji? Pracę zaczynam jutro o 4:20 i będę pracował 5 dni jeżeli to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
~Mazi
Daniel Będzie widać że wsadziłeś kartę i tu jest lipa bo zależy jak to potraktują nawet jak przypilnujesz tego żeby 6 cykli nie przekroczyć to mandaty za brak wpisu o rozpoczęciu i zakończeniu możesz dostać.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.112.198

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels