Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kierowca zawodowy uboższy o 1500 zł i 15 punktów karnych - nagranie

ID: 268664


Przypomnijmy, że 17 września 2022 r. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym, których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (34)

~Kolega po fachu
Nic się nie stało, weszła łajza przed samochód i musiał gwałtownie hamować żeby de*ila nie przejechać. A banda głupków w dresach zrobiła z tego użytek i wielkie halo jaki to przestępca złapany. Szkoda kierowcy, naprawdę szkoda. A temu pieszemu życzę żeby został rozjechany za takie wtargnięcia na jezdnię. Chory kraj, chorzy rządzący. Policjantom co go zatrzymali też życzę wszystkiego najgorszego.
~Wwwee
Z tego co zauważyłem jeżdżąc po ue to tylko w Polsce jest ten chory obowiązek przepuszczania pieszego :/ ps. ktoś kto wymyślił ten po... any obowiązek ma łeb jak wyłudzać pieniądze od kierowców
~Filut Fajfusiński
Pieszy mógł poczekać i ustąpić pierwszeństwa ciężarówkom. Byłoby to nie tylko eleganckie zachowanie ale i ekologiczne. Tu jednak sygnałem do przechodzenia było zatrzymanie się na pasach tej osobówki jadacej z naprzeciwka. Pieszy spodziewał się, że to samo uczyni ciężąrówka, przeliczył się.
~z nadzieja przez zycie
Market - a ty juz sie zwolniles z pracy jako kierowca? ja moge miec tylko nadzieje ze tak
~z nadzieja przez zycie
Wwwee - to pochwal sie gdzie juz byles i widziales ze to auto ma pierwszenstwo przed pieszym. piszemy o krajach ue.
szoszolandie pomijamy
~Kotbury
Gdyby spodziewał się konsekwencji to by wyhamował, ledwo już się toczył. Skoro pieszy odbiegł, to pojechał dalej, i tu się odezwał paragraf...
~z nadzieja przez zycie
jesli pieszy na przejsciu zmienia krok, lub kierunek, to juz jest to wymuszenie pierwszenstwa. dokladnie tak samo jak w przypadku pojazdu.
wiec paragraf juz byl wczesniej
~Kierowca
Im więcej będzie takich imbecyli przed przejściem dla pieszych tym będzie gorzej dla kierowców.
~Ja83
W indjach maja swiete krowy a w polsce mamy pieszych...
~Kotbury
Do z nadzieją... Gdyby nie wjechał na przejście zanim ten gość je opuścił, nie było by tematu...
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
No to jeszcze tylko wyprzedzanie na autostradzie i do łopaty gamonia.
Setki kierowców zniknie z rynku pracy, a to znaczy, że idą podwyżki.
Tak działa podaż i popyt.
Łysy??
Co ty na to?

Jak ja się cieszę. Wreszcie jestem szczęśliwy. Jadę codziennie autostrada A4 od granicy do Wrocławia i całą drogę 75km/h. Przez 3 dni, wyprzedził mnie jeden idiota. Za mną sznur, jakbym był maszynistą i w lusterkach obserwował wagony pociągu. Życie jest piękne.
~z nadzieja przez zycie
Kotbury
2022-09-21 21:50:13

nieprawd a.
~Filut Fajfusiński
Często jeżdżę z lewą nogą na desce, drzwiach lub na fotelu i dzięki bogu nie ma za to mandatu. Ale może jakiś Cep się o to kiedyś postara.
~Kiero
Pieszy mógł się cofnąć o dwa metry w tył i nie było by tematu miał pierwszeństwo teoretycznie ale trzeba mieć jeszcze mózg i zacząć myśleć to nie osobówka czy tramwaj jadący po szynach który może się zatrzymać praktycznie w miejscu, do tego było ślisko mokra nawieszchnia nawet jakby jechał 30 naa godzinę miał by problem z wychamowaniem jeżeli był załadowany na maxa, miał prawo nie widzieć pieszego wcześniej bo stał na równo że znakiem drogowym, ludzie włączcie myślenie a jeszcze bardziej osoby które wprowadzają tak kretyńskie przepisy
~Kiero
Kierowco na twoim miejscu nie przyjął bym mandatu skontaktował się z prawnikiem
~Filut Fajfusiński
Skoro każdy ma teraz smarphona a w nim latarkę to czy nie można by go używać jako sygnalizatora do zamiaru przejścia przez jezdnię? Latarka mogłaby dawać czerwone pulsujące światło.
~męczennik transportu
Filut.
Nie bój, nie bój
I za nogi na desce się wezmą.
I za duże butelki z wodą gazowaną.
I za nieumytą szybę
I za brudne tylne lampy w samochodzie
I za przekroczenie prędkości na krajówce czy lokalnej.
I za butlę w kabinie
Za wszystko z czego można pociągnąć pieniądze.
~męczennik transportu
Kiero
Wysokości mandatów i pierwszeństwo pieszych nie chodzi o bezpieczeństwo.
Najważniejsze są wpływy do budżetu
Ktoś musi płacić za wojnę na Ukrainie
Miliony na utrzymaniu polskiego robotnika
Dodatkowo koszty zielonej polityki.

1

~Arnold
Jak dostałem 300 złoty mandatu przy niedzieli to wiedziałem, że do lunchu w poniedziałek to odrobię. Tera mnie już mandaty tak nie śmieszą. Płakać nie mam zamiaru też
~Andrzej TIR 67
Kara niska prawo jazdy zabrane na zawsze a sprawca do czyszczenia bialych pasow na przejsciu
~Filut Fajfusiński
Przed każdym przejściem i skrzyźowaniem przekładamy stopę z gazu nad pedał hamulca, by być w gotowości na hamowanie. Przejeżdżamy wolno jak na defiladzie.
laki81
No znów WORD będzie pełen i kolejki na egzaminy po 3 miesiące, dwa razy taki numer jak ten zawodowiec i po prawku - odzyskanie to egzaminy w WORD do każdej kategorii PJ - ważne trzeba zdać za 1 razem jak nie to od nowa pełen kurs do każdej kategorii PJ którą chce się odzyskać. PIS sprawił tymi przepisami że WORD i Ośrodki Nauki Jazdy które zaczęły świecić pustkami znów się zapełnią.

1

laki81
Oczywiście zachowanie kierowcy w tej sytuacji zasługuje na karę i mandat, szczęście że tak to się skończyło.
~Filut Fajfusiński
Prostak zawsze obwini kierowcę i będzie piszczeć o surowym karaniu. Jednak przy uważnej a*alizie tej sytuacji to widać, że wina kierowcy nie jest taka jednoznaczna. Widać przechodnia który stoi przy przejściu i czeka, przepuszcza pierwszą wannę, której widzymy tylko fragment i przepuszcza DAF-a który jedzie z naprzeciwka. Kierowca drugiej wanny, który dostał mandat widzi, że przechodzień ustępuje pierwszeństwa ciężarówkom więc jedzie nie hamujac. I nagle zonk bo za DAF-em, który go mija chowa się osobówka, która nagle hamuje. A głupi przechodzień rusza na przejście. Uważajmy na durni na drodze, nie ufajmy przechodniom.

-1

~Filut Fajfusiński
Im dłużej patrzę na tą sytuację, to myślę jaki dureń piszący kodeks zdjął z przechodnia jakąkolwiek odpowiedzialność za celowe wtargnięcie na przejście. Tu przechodzień wyszedł na ciężkiego cymbała bez wyobraźni i komicznie jak Jaś Fasola.
~Filut Fajfusiński
Pieszy to teraz kr*yn, który będzie się wpi.. dalał przed maskę gdzie popadnie. Jest do tego zachęcany kodeksem. A kierowca przez kr*yna cierpi, bo traci punkty i pieniądze, a kr*yn zadowolony. Więc trzymajmy dystans od kr*ynów na drodze i w ogóle.

1

Tomek Dafik
no i pis ma za darmo 3x500 plus na patologię i nieudaczników
kiero82
Prawda jest taka, że od kiedy wprowadzono te durne przepisy, gdzie zawsze trzeba ustalić pieszemu, to zaczęli zachowywać się jak święte krowy.
Wchodzą na przejście w sposób chamski, nie zważając na nic.
Czego to pisowcy jeszcze nie wymyślą.
~Anty PiS & PO
Tylko de*il mógł wymyślić taki przepis, w naturze od dziejów jest ze to większy zawsze ma rację (pierwszeństwo) sami przecież jesteśmy pieszymi i na logikę przecież jest ze lepiej zaczekać 10 sekund dłużej niż mieć swoje prawo i zostać potrąconym, uwaga to podstawa i uprzejmość również ale nie waruek!!! de*il nic nie mający pojęcia to zarządził iludzie będą ginąc na pasach !!!
~Olo
Więcej potrąceń na pasach niech będzie lub zgonów to wycofają przepis

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.222.64.76

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels