Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Kierowca zawodowy uboższy o 1500 zł i 15 punktów karnych - nagranie
Utworzona: 2022-09-21

Przypomnijmy, że 17 września 2022 r. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym, których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jedno z konsekwencji zmian jest mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych, które na skutek niebezpiecznego zachowania mogą otrzymać kierowcy, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Więcej na temat nowego taryfikatora pisaliśmy w materiale Od dziś koniec z kasowaniem punktów karnych i wyższe mandaty.

We wtorek około godz. 10:30 na ul. Gdańskiej w Braniewie pieszy, by uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca, ale bezkarnością nie cieszył się długo. Policjanci z wydziału wykroczeń bacznie sprawdzali ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie został ukarany 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

Na filmie pochodzącym z monitoringu miejskiego widoczny jest moment zdarzenia, w którym pieszy widoczny z prawej strony ekranu wchodzi na przejście dla pieszych i po chwili zaczyna biec, by uniknąć potrącenia przez ciężarówkę, której wjazd na przejście jest widoczny od lewej dolnej strony ekranu.

Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels