Święto ludzi transportu
ID: 261145

Dzisiaj, 27 sierpnia, obchodzimy Dzień TIR-a, czyli święto ludzi transportu drogowego, a zwłaszcza kierowców samochodów ciężarowych, potocznie zwanych tirami. Drodzy transportowcy – życzymy Wam wszelkiej pomyślności oraz wielkiej siły i wytrwałości w przełamywaniu barier i dążeniu do wytyczonych celów.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (41)

~Taras
2021-08-27 14:29:31
Andrzej ty chyba żartujesz, albo jesteś piany.
Kupiłem firmę żeby pomnożyć pieniądze. Jak bańka pęknie sprzedam dalej.
Oni są jak maszyna. Mają zarabiać albo się ich wymienia. Ci poprzedni przynosili straty. Firma to nie szkoła, tu się przychodzi zarabiać pieniądze dla firmy. Za to masz zapłacone, A jeżeli jego praca przynosi stratę trzeba takiego pracownika jak najszybciej zwolnić.
W tym był problem polskich firm. Nie rozumieli co to ekonomia. Tu nie ma miejsca dla słabych.
Dla tego nikt nie chce polskiego kierowcy. Oni chcą dychę a żeby się ich opłacało trzymać powinni zarabiać piątkę. Oni się nie zgodzą, więc robimy pierwszy krok zamieniając na wydajnego kirerowcę.

A tak w ogóle to może zrozumiecie w końcu, ze obciążając ekonomicznie transport coraz to nowszymi kosztami to w efekcie kierowca musi na to zarobić, jeżdżąc więcej. Na dodatek ten kierowca tez chce więcej. Czyli kółko się zamyka. Pracy trzeba zrobić jeszcze więcej.
To nie pis. W firmie nie da się wydrukować pieniądza, na każdą złotówkę kierowca musi wykonać transport. Chcesz więcej, pracujesz więcej. To chyba jasne. Przynajmniej dla kierowcy z ukrainy. Polak chce więcej i pracować mniej.
Więc nie rozumiem o jakim szacunku mówisz. Bo ci ludzie to darmozjady których musiałbym utrzymywać. To ja pracowałbym na nich. To zwykłe szkodniki nie pracownicy.
Jak chcesz prowadzić interes dalej, musisz nauczyć się odróżniać nieroba szkodnika od prawdziwego pracownika, który przynosi dochód.
Dla tego bankrutujecie, mi to na rękę. Chcesz być dobry, a oni i tak na ciebie plują. Całe forum pluje na polskie firmy. Ale sukces! Bardzo właściwa rada. Szanuj nieroba, szkodnika.
Jaki szef, taki pracownik. Niewydajność chodzi parami.
~Taras
2021-08-27 14:42:16
Obracamy kapitałem wielu inwestorów. Nie możemy ich zawieść. Oni chcą widzieć zyski. To nasz wspólny interes. Więc pitolenie o jakimś tam szacunku dla nieroba świadczy tylko o niedojrzałości polskiego kapitału. Było łatwo to sobie skos radziliście. Teraz trochę się namieszało, a ty tu dalej z jakimś szacunkiem dla nieroba.
Jak w banku nie zapłacisz to cię w kapciach zostawia. Zabiorą wszystko.
Czy ty to w ogóle rozumiesz?
Jesteś tego świadomy?

Kierowca to kierowca, maja rację, ze was obwiniają. Nie potraficie poprowadzić najprostszego interesu. Być człowiekiem to sobie możesz dla rodziny, a dla pracownika jesteś szefem, kapitanem. Jego los w twoich rękach. Jest twoim żołnierzem, albo tą bitwę przegrasz tak jak polskie firmy i nie będziesz miał na wypłaty albo będziesz robił jak ja i wygrasz.
To jest kapitalizm. Poczytaj co to. Zmienisz podejście.

Pozdrawiam konkurencje i polskich kierowców.
Jedzcie do niemiec. Olejcie robotę w Polsce.
~Andrzej
2021-08-27 14:46:16
No widzisz nie znasz mnie, a oceniasz. Tak się składa że firmę prowadzę już kilkanaście lat i mam się całkiem dobrze, ale to też nie daje mi prawa żeby kogoś obrażać. Może jeszcze nie trafiłem na takich beznadziejnych kierowców o jakich piszesz ale nie wszyscy są tacy z jakimi Ty masz do czynienia. Jasne że otoczenie transportu się zmienia i to nie koniecznie na lepsze i kto chce biznes utrzymać i się rozwijać musi odpowiednio reagować. Tu się zgodzę, ale mówienie że każdy polski kierowca to złodziej, leń itd. to jak dla mnie nie do przyjęcia.
~Taras
2021-08-27 14:49:31
Andrzej, każdy nie. Jednak obecna sytuacja zmusza nas do znacznego podniesienia wydajności.
Jest wiadome z góry że Polak nie wyjedzie na pół roku i nie będzie pracował za 5.
To ich koniec.
Sami sobie zgotowali ten los. Dodam, że się jeszcze z tego cieszą. Jeszcze, bo za chwile bedą płakać.
~robert2
2021-08-27 14:52:07
Komuchowaty ukr z dziada pradziada robi wykład o kapitalizmie. Świat stanął na głowie. I coś mi tu nie pasuje jak na chachla coś za dobry polski. Szoszona co wiecznie szuka pracy to po wpisach od razu się rozpozna a tu coś za bogaty zasób slow
~Taras
2021-08-27 14:55:58
Jak się zgodzą pracować wydajniej i taniej niż Ukrainiec, to pewnie wrócą do zawodu. Wiemy, że tak nie będzie.
A inwestowanie w upadającego, bez perspektyw na rozwiązanie problemu pracownika mija się z ekonomicznym sensem.
Światem rządzą słupki w exelu. Nie szefowie, nie pracownicy a pieniądze,
Tak jest, i tak już zostanie.
Mogą sobie pisać tu co chcą. To nic nie zmieni.
Pokazują tylko jak mało wiedzą.
~Taras
2021-08-27 14:57:29
robert2 - nie wszyscy Ukraińcy są tacy jak myślisz.
O tych najbogatszych i najlepiej wykształconych dopiero usłyszysz.

1

~Taras
2021-08-27 15:01:17
Ukraińske ręce już tu są, teraz przyjadą głowy. Już nie będzie ci do śmiechu.
volviak1
2021-08-27 15:21:04
Godzin nie rozciągniesz każdy ma ich tyle samo do jazdy a zmuszanie do nadużyć to nie jest już praca. Skoro doszedłeś do takich pieniędzy to dzięki właśnie tym ludziom których tak poniżasz. Broń mnie Boże przed takim Panem
~Kierowca
2021-08-27 16:33:37
Podejrzewam ze domyślam się co to za taras.
Prawdopodobnie jest tylko przedstawicielem interesów ukraincow w Polsce.
Ostatnio słyszałem że ukraińcy kupili firmę ponad 200 aut. Pracownicy nic o tym nie wiedzieli. Do momentu aż ich zaczęli zwalniać za byle co. Zatrudnili samych ukrow.
Jeżdżą tylko w podwójnych po całej unii.
To chyba jakieś konsorcjum co wykupuje padające firmy.
Wydoją do zera i sprzedadzą dalej. Tak działają. Rabunek w biały dzień.
Ciekawe czy zapłacą Ukraińcom za jazdę.
Jeżeli to się potwierdzi to trzeba wiać jak najdalej.
To wyglada na mafie nie na normalny biznes.
~NFJ
2021-08-27 18:05:54
Tarasowi się zarabianie pomyliło z brakiem szacunku do człowieka. Znam takich ludzi, w oczach im się świecą symbole walut. Jak na razie wszyscy kończą marnie, jedni gwałtownie a inni powoli są opuszczani przez wszystkich - najpierw pracowników, pitem wspólników potem inwestorów a na koniec rodzinę.
~Taras
2021-08-27 19:39:26
nfj, ty naprawdę gówn... p wiesz.
Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że co miesiąc dostajesz wypłatę?
Twój brak szacunku ma się nijak do waszego podejścia.
U was brak wszystkiego, umiejętności, chęci do pracy, wiedzy, niczego nie posiadacie.
Wywalenie takich jak ty nie rozpruj jako brak szacunku, a jako ocenienie waszych umiejętności.
Chcecie więcej zarabiać, a nie chcecie więcej pracować. Bezsens. Wymieniamy was na Ukraińców.
Ty też nie kupujesz paliwa na droższej stacji o tej samej jakości paliw.

Zdziwicie się ilu naprawdę wykształconych i obeznanych w temacie jest osób na ukrainie.
Nie masz żadnych szans. Ciesz się że dostajesz 500+.
Gdyby nie pomóc państwa ty i tobie podobni umarli by z z głodu.
Nie chcę was nawet za darmo.
Rozumiesz?
Nic nie jesteś wart na rynku pracy.
Jeżeli to cię nie niepokoi to coś jest z tobą nie tak.
~NFJ
2021-08-27 20:43:10
Taras faktycznie, nie zastanawiałem się jak to się dzieje że dostaję wypłatę. Pewnie to dlatego, że od dłuższego czasu jej nie dostaję, a raczej wypłacam ją innym. Tak, niespodzianka! Nie ty jeden masz firmę. Tyle że ja moją faktycznie posiadam, sam ją zbudowałem od zera i jest w 100% moja. Ty natomiast przekonałeś jakichś gości z kapitałem, by dali ci ten kapitał na zakup istniejącej już firmy - i na tej cudzej firmie robisz jakieś dziwne figle z załogą. Komentarz jest zbędny, jak mniemam?

Mam tu jednak drobny problem i właśnie ty możesz mi pomóc, a może ktoś inny też. Chodzi o takie coś - często korzystam z zewnętrznego transportu, w końcu każdy w czymś się specjalizuje a transport to akurat nie moja domena. Lepiej to zlecić fachowcom, takim prawdziwym. I mam problem, ponieważ rzekomy przedstawiciel jednej z takich fachowych firm robi jej wyjątkowo czarny PR w sieci. Dlatego też bardzo mnie interesuje, Taras, jak się zwie twoja firma. Chcę bowiem kompletnie odciąć się od niej, nie chcę aby jej zestawy woziły dla mnie cokolwiek - również pośrednio przez różne spedycje. I dopnę swego prędzej lub później, myślę, że w scenariuszu pesymistycznym będę miał 100% pewności że ta konkretna firma jest ode mnie całkowicie odseparowana.
Od razu zaznaczam - nie mam nic do Ukraińców, to wspaniali ludzie tak samo jak wszyscy inni. Narodowość nie ma znaczenia. I tak jak u innych, tak i u nich znajdują się czarne owce które robią smród, i właśnie jedną znalazłem. Ja się zwyczajnie brzydzę głupotą, dlatego chcę wiedzieć z którym przewoźnikiem związany jest użytkownik korzystający z pseudonimu "Taras".
~Taras
2021-08-27 20:48:25
NFJ. czy uważasz mnie za głupca?
Nawet jak firma jest w rękach ukraińskich, to pracownicy o tym nie wiedzą a ty myślisz że ja ci tak po prostu odpowiem?
Żałosne i prostackie masz podejście.
~Taras
2021-08-27 20:55:33
Z wyliczeń wynika, że praca polskiego nieroba jest statystycznie warta 812 zł.
Tyle musiałby kosztować, żeby nie dopłacać do jego pracy.
Dziękuję. To tyle an temat polskiego kierowcy.
~NFJ
2021-08-27 21:12:17
Taras, za kogo ja cię mam a za kogo nie mam to zupełnie nieistotna sprawa. Chodzi o to kim faktycznie jesteś, i to czy jesteś głupcem czy nie też nie jest istotne - chodzi wyłącznie o to kogo reprezentujesz, o ile kogokolwiek. I ja to ustalę, prędzej lub później. Tobie natomiast obiecuję że - jeżeli faktycznie masz coś wspólnego z jakąś firmą przewozową - twoja firma nie będzie otrzymywała ode mnie zleceń w formie bezpośredniej ani pośredniej. Pierwszy przypadek już teraz wydaje mi się mało prawdopodobny, wiem od kogo dostaję jakie faktury i nie kojarzę firmy o której bym wiedział, że jej udziały czy też akcje trzyma ktoś z Ukrainy. Ale to się akurat łatwo sprawdzi do przyszłego piątku. Z tymi spod spedycji będzie nieco trudniej, ale też oceniam że najdalej do końca września będę wiedział czy jest taka firma wśród moich zleceniobiorców czy nie.

Jak się taka firma znajdzie wśród obecnych lub przyszłych kontrahentów (a dzięki wybrykom na tym forum będę miał na to oko, zaszedłeś mi bowiem za skórę swoim brakiem podstawowej kultury, tego ci mogę pogratulować), to mam sposoby by się dowiedzieć czy ty, osobo pisząca pod pseudonimem "Taras", masz z tą firmą cokolwiek wspólnego. I jeśli się taka firma znajdzie, to zastosuję się do porady znanego na tym forum kolegi Łysego - krótkie "wiadomo co".
~Pozdrawiam
2021-08-27 21:14:56
O to to... !!!
~Taras
2021-08-27 21:18:05
NfJ, musisz wiedzieć i zapamiętać raz na zawsze.
Mało mie obchodzi co ty chcesz. Twoje zlecenia mam w głębokim poważaniu.
Tak naprawdę nikt poważny nie współpracuje z firmami krzakami.
Oko miej, a najlepiej zawieś je na na polskich kierowcach.
~Kiero.
2021-08-27 21:26:37
Tłuki cieszycie się z pensji 4 tyś płacone pod stołem a zapytam się jakie macie brutto? Każdy jeden w fabryce ma większe brutto min 5tys plus dodatki często też trzynastki a was okradają bo zatrudniają za najniższa krajową 2800 brutto tą różnicę dołożą pod stołem i masz pensje troszkę większą niż pani biedronce ogarnąć się w końcu bezmuzgi
~Taras
2021-08-27 21:32:40
Kiero, co ty jeszcze tu robisz?
Kasiero bądź. Wynocha do biedronki.
Na twoje miejsce czeka kilkudziesięciu Ukrainców.
Bądź wyrozumiały, zwolnij się.
Nei rób u dziada za 2800. Ja bym się zwolnił.
Albo do niemca wyjedź
Płacą już 4000r euro za 8 godzin pracy 5 dni w tygodniu.
Nie ma sensu tu siedzieć.
~NFJ
2021-08-27 23:38:31
Taras, o moje oko się nie martw. Najważniejsze, że pod pozorem anonimowości pozwalasz sobie kpić z potencjalnego lub może nawet obecnego klienta, co się niedługo okaże. Nie wiesz nawet kim jestem i która firma jest moja, widzę twoją nadzieję że to mała, nic nie znacząca firemka. Może trafiłeś, może nie, kto to wie? Na pewno nie ty.
Ja się jednak w końcu dowiem kim jesteś i z którą firmą ewentualnie masz związek - ewentualnie, bowiem twoje zachowanie budzi na tyle duże watpliwości, że nikt kto go doświadczył nie chciałby z tobą współpracować. Krótko mówiąc, mam nieodparte wrażenie że twoja obecność na tym forum to przejaw głupiej zabawy w tzw. trolling, aby wzburzyć czytelników. Mozna3 to robić na wiele sposobów i twój jest jednym z ohydniejszych. Ale nie bój, to się wszystko niebawem wyjaśni.
~Lutek
2021-08-28 03:37:36
Dokładnie to zwykła ojszczynoga bajkopisarz kiedyś używał potrójne zero Gregor olać dziada!
~Narew
2021-08-28 05:25:51
"Dzień TIR-a, czyli święto ludzi transportu drogowego, a zwłaszcza kierowców samochodów ciężarowych, potocznie zwanych tirami. "

Mam nadzieję że ten tekst to jedynie ponury żart.

Kierowcy zawodowi, żyjący w podróży potocznie nazywani są trakersami.

Tir to lokalne określenie wypromowane przez wrogie Polsce media dla sporej części biednego postsowieckiego społeczeństwa, które dla większych pieniędzy rozpoczęło pracę na nietypowych saksach.
Nietypowych ponieważ osoba niby zameldowana w kraju, a większość czasu spędza jeżdżąc i żyjąc za granicą i tak przez całe lata.

Przed tir'ami byli jugole, będący przedstawicielami trakersów.
~Andrzej
2021-08-28 08:03:08
Pokazałem te wypociny tarasa moim kierowcą. Tak po ludzku to spłentowali, jako kierowcy doszli błyskawicznie do tego samego wniosku o którym nie będę pisał, dopiliśmy kawę i z racji dnia gospodarczego jakim jest sobota w mojej firmie każdy na 2 godz. poszedł w swoją stronę
~Kolega
2021-08-28 13:03:43
Andrzej przecież to co napisałeś wymyśli tylko kierowca.
Pokazałeś koledze zmiennikowi info roboty. Czas ruszać.
~Lutek
2021-08-28 15:41:35
Teraz jak idę lać to czymam dwoma rękami i leję tylko na taras i wracam zaraz!

1

~xthx
2021-08-28 16:05:21
Taras - oszukancu z dartomu, zenada to twoje ogłoszenie o przyjeciu Dziadów do jeszcze większych długow
~xthx
2021-08-28 16:07:46
Przy twoich stawkach brać skonto to super oferta
~xthx
2021-08-28 16:11:40
Kiedyś do ptmu z Wyszkowa przyszli Ukraińcy i dla nich 3 tysiące za miesiąc to było złapanie pana Boga za nogi o czym ty piszesz
~robert2
2021-08-28 21:48:48
skoro na ukrainie tacy wyksztalceni i przedsiebiorczy ludzie to czemu tam taka bida i syf po co bylo kupowac firme w pl skoro tam tansza sila robocza i koszty prowadzenia ten taras to jakis kosmita

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.81.89.248

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels