Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pytanie o Czas pracy

ID: 260914


Witam, pracuje na składzie budowlanym od poniedziałku do soboty. Jeździć trzeba ciężarowy samochodem i moje pytanie jak jest z tymi sobotami i czasem pracy??? Od poniedziałku do piątku co dziennie użyje ciężarówki. Jestem świezak nie chce się wpierdzielić na jakąś minę. Proszę o pomoc. Jeżdżę na tarczach.

~Daniel
*.centertel.pl

Posty (64)

~skg dk
jak kolchoznik pokazal francuzom najnowsza mode walonki i waciak to szef firmy od razu kazal wszystkim kierowca nosic ten najmodniejszy ubior a kolchoznik dostal podwyzke do 5000 e na miesiac
~sid
widac ze nie jezdziliscie nigdy na Rosje - bo byscie takich glupot nie pisali, jeden Rosjanim jest wiecej wart jak 20 niemcow czy 10 pro unijnych polakow
~kiero
"Jeżeli pracodawca w zwyczajnych (w nie wyjątkowych) okolicznościach nie zapewni pracownikowi dobowego (co najmniej 11 godzin) lub tygodniowego (co najmniej 35 godzin) odpoczynku od pracy, podwładny może żądać zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych (wyr. SN, II PK 228/09). "

Szoszon barani łbie nie dotyczy to kierowców..
Znowu próbujesz kogoś oszukać wklejajac te bzdury.
Wypad stąd ruski trollu
~kiero
Jeszcze idiota jakieś wyroki sądów podaje że niby taki wiarygodny.
Artykuł
Daniel, jak zadajesz juz pytanie na etransport, to zadaj na watku dla zalogowanych, bo inaczej nic sie nie dowiesz, a tylko chlewu ci narobia.
~skg dk
ruski kolchozniku ty to jestes odporny na wszystko jak ruska konserwa trzeba przepalac palnikiem zeby otworzyc tuszonke stal pancerna
~kiero
Szoszonski barani łbie
Ust o cpk zwalnia kierowców że stosowania tego przepisu

Ale ty za głupi jestes by to zrozumieć, więc wypier" Dalaj stąd
~kiero
Nawet idiota wkleił ten przepis, ale głupek nawet nie czyta tego co wkleja
~skg dk
ruski kolchozniku dzis po sprzedaniu worka kartofli ukradzionego z kolchozu za 10 rubli mozesz dalej buntowac nierobow do pracy za 4000 euro
~kiero
kiero
2021- 06-26 20:34:05
"Nie, pracujecie każdy już jako pojedyncza. Czyli po 13/15 godzinach pracy jednego z kierowców auto na parking i odbiór odpoczynku. "

Wyjaśnienie.

Są niuanse.


Szoszon idioto nie ma żadnych niuansów.

Załoga ma pracować razem do końca i każdy kierowca z załogi musi przebywać w aucie.

Nie ma żadnych niuansów w postaci zamiany jednego członka załogi na innego.
~kiero
Uoczpk tylko zwalnia art. 8 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 i w art. 8 ust. 1-3 Umowy AETR że stosowania art. 14. Uoczpk lecz ani jak nie zmusza, prawda co?
To w Rozp. 561/2006/2020 jest napisane że kierowca musi (ma obowiązek) czynić obniżone do 9 godzin dzienne albo do 24 godzin tygodniowe okresy odpoczynku czy tylko może (ma taką możliwość)?
No... , nadal wszyscy czekamy. :-)

Szoszonski barani łbie
Podpisując umowę o pracy własnoręcznym podpisem zgadzasz się na wykonywanie poleceń służbowych przełożonego, przełożony wydaje ci polecenie i robisz to bez zbędnej dyskusji
~kiero
Nie podobają ci się polecenia przełożonego to droga wolna.
Wypad na bruk
~kiero
Będziesz szefem to będziesz wydawał polecenia kierowcom.
Ale póki co jak kierowczyna masz wykonywać polecenia szefa,
~kiero
Idiota se niuanse wymyślił ha ha
~skg dk
ruski kolchoznik w lato spi w waciaku i uszance w paleciarze a potem stwierdza ze spi we francuskim hotelu oczywiscie on tam spal a na sniadanie podano sagan gotowanych kartofli
~kiero
Po śniadaniu zayebal ten sagan
~//~
~kiero
2021-08-13 14:22:52
"... Szoszon idioto... "
2021-08-13 14:26:14
"... Szoszonski barani łbie... "
2021-08-13 14:29:48
"Idiota... "

Ale szoszoka, aż kwiczy i piszczy.
Twoje kwiczenie i piszczanie jak balsam na serce.
Tak trzymaj. :-)
~kiero
Wypie"rdalaj szoszon.
Nikogo już więcej nie oszukasz na forum
~kiero
Za tępy jesteś
~//~
~Daniel

2021-08-1 3 14:26:14
"... przełożony wydaje ci polecenie i robisz to bez zbędnej dyskusji... "

Jeszcze w 1945-1946 r. Trybunał w Norymberdze jednoznacznie zatwierdził że wykonanie przestępczych rozkazów (nakazów, poleceń i t. d. ) nie zwalnia od odpowiedzialności.
~skg dk
ruski kolchozniku niedlugo pazdziernik i rozpoczniecie zniwa w kolchozie na syberii dlatego u was taki dobrobyt bo zniwa polegaja na piciu bimbru przez caly miesiac
~skg dk
u ruskiego kolchoznika najwazniejsza czynnosc w pracy to odczytanie dziel lenina dla innych kolchoznikow
~kiero
Szoszon polecenia służbowe to nie rozkazy przestępcze. Ale ty nawet tego nie rozumiesz
~kiero
Polecenie zrobienia odpoczynku skróconego to wedle szoszon przestępczy rozkaz
~//~
~kiero
2021-08-13 14:59:47
"Polecenie zrobienia odpoczynku skróconego to wedle szoszon przestępczy rozkaz"

Nie usprawiedliwiaj się (szoszokający kłamca) nadaremnie, ta jeszcze aż tak podle.
Już każdy widzi i wie kim / czym jesteś. :-)
~skg dk
u nich jak zle zinterpretujesz myli wodza to od razu do obozu pracy na syberie i to nie jest przestepczy rozkaz a wystarczy tylko sie raz pomylic w cytowaniu dziel lenina
~kiero
Codziennie reżim Łukaszenki pakuje do więzienia ludzi za to że tylko wyszli na ulice albo napisali coś w internecie
~//~
Daremnie obmawiać kogoś gdy sam nie święty i u samego jest daleko nie raj. :-)
~skg dk
ruski kolchozniku jak byles w kgb to ilu ludzi pozamykales do lagrow i na syberie?
~//~
Oj jak komuś nie podobają się komentarze z nadaniem informacji.
Znikają jak gorące bułeczki. :-)

~Daniel
"... jak jest z tymi sobotami i czasem pracy???... "

Przeciętny pięciodniowy tydzień.
OGÓLNE REGUŁY
Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem art. 135-138, 143 i 144 k. p. Przepisy te wskazują na możliwość stosowania wydłużeń czasu pracy w zakresie doby, a niekiedy także tygodnia. Nie pozwalają jednak stosować organizacji pracy pozwalającej na wykonywanie pracy przez przeciętnie więcej niż 5 dni w tygodniu.
Z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy wynika, że średnio w każdym tygodniu okresu rozliczeniowego pracownik powinien pracować maksymalnie 5 dni oraz mieć 2 dni wolne. Pierwszym dniem wolnym jest niedziela (dzień ustawowo wolny do pracy). W przypadku osób wykonujących dozwoloną pracę niedzielną za taki dzień należy uznać dzień wolny udzielony w zamian za pracę w niedzielę. Dniem wolnym wynikającym z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy jest zaś drugi dzień w tygodniu, wyznaczony na jakikolwiek dzień przypadający poza niedzielą (lub odpowiednio - dniem wolnym wyznaczonym za pracę w niedzielę).
ŚREDNIO W OKRESIE
"Przeciętni e" to nie w każdym tygodniu, ale średnio w okresie rozliczeniowym. Możliwe jest zatem np. świadczenie pracy przez 3 tygodnie z rzędu przez 6 dni tygodniowo, a w kolejnych 3 tygodniach przypadających na ten sam okres rozliczeniowy po 4 dni na tydzień.
Mówimy tutaj jednak nie o liczbie godzin, ale o samych dniach pracy. Nic w zakresie zaistnienia naruszenia nie zmieniłoby to, że pracownik pracowałby co prawda 40 godzin tygodniowo, ale 6 dni na tydzień. Liczba godzin by się zgadzała, ale ilość dni już nie.
LICZBA DNI WOLNYCH
W okresie rozliczeniowym niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej liczby dni wolnych od pracy. Musi być ona co najmniej równa liczbie niedziel, świat przypadających w inne dni niż niedziela oraz dni wolnych wynikających z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.
Minimalną liczbę dni wolnych ustala się następująco:
1. obliczamy maksymalną liczbę dni pracy:
dzielimy wymiar czasu pracy dla danego okresu rozliczeniowego przez dobową normę czasu pracy (czyli zasadniczo przez 8),
2. od liczby dni kalendarzowych w okresie rozliczeniowym odejmujemy maksymalną liczbę dni pracy.
RÓWNOWAŻNY NIE POMOŻE...
System ten polega na możliwości stosowania wydłużeń dobowego czasu pracy przy odpowiednich skróceniach czasu pracy lub dodatkowych dniach wolnych od pracy w okresie rozliczeniowym. Może opierać się na stałym rozkładzie wprowadzonym regulaminem lub - najczęściej - tworzy się harmonogramy pracy dla poszczególnych pracowników.
Miałoby to sens, gdy przynajmniej w niektóre dni poza sobotą, na przestrzeni okresu rozliczeniowego pracownicy (ci, którzy świadczą pracę w sobotę) byli potrzebni dłużej niż 8 godzin. Możliwe byłoby wtedy "odjęcie" jednego z dni pracy w tygodniu (czyli w dniach poniedziałek - piątek). Oczywiście w systemie równoważnym również należałoby tak "układać" pracę, aby przestrzegać zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.
... ALE NIŻSZY ETAT JUŻ TAK
Jeżeli pracownicy są potrzebni jedynie we wskazanych godzinach, to w zasadzie jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie w systemie podstawowym, z jednym czy dwiema pracującymi sobotami w okresie rozliczeniowym i wyznaczonymi za to innymi dniami wolnymi. Skutkowałoby to niedopracowywaniem 2 lub 4 godzin do wymiaru czasu pracy w okresie rozliczeniowym, co jednak nie mogłoby powodować obniżenia wynagrodzenia.
Rozwiązaniem może być zatrudnienie pracownika lub kilku osób w niepełnym wymiarze czasu pracy, przy rozkładach regularnie obejmujących pracę w soboty. Wydaje się, że - przyjmując konieczność mniejszej obsady w soboty - może to być optymalnie najrozsądniejsze dla firmy.
Publikacja: 21. 09. 2017
Źródło: gazeta Rzeczpospolita

Cz as pracy pracownika zatrudnionego W SYSTEMIE ZADANIOWYM również nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy (art. 129 K. p. ). Jednocześnie, w razie wątpliwości w tym zakresie, pracodawca ma obowiązek wykazać, że powierzał pracownikowi zadania możliwe do wykonania w czasie pracy, który wynika z norm określonych w Kodeksie pracy, co podkreślił Sąd Najwyższy w wyroku z 15 marca 2006 r. (II PK 165/05, OSNP 2007/5 - 6/69).
Jeśli zatem pracodawca wyznaczy pracownikowi zadania, których pracownik nie jest w stanie wykonać w normalnym czasie pracy, oznacza to wykonywanie pracy w czasie przekraczającym normy czasu pracy, a pracownik może domagać się zapłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Tak zwany "nienormowany czas pracy" dotyczy tylko pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy (KP Art. 131. ust. 2. ). Kierowca takim pracownikiem nie jest.

Przy podstawowym rozkładzie czasu pracy nadgodziny następują po 8 godzinach dobowych godzin pracy ("jazda"+"młotki).
Przy indywidualnym lub zadaniowym rozkładzie czasu pracy w ramach systemu równoważnego czasu pracy (w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy do 12 godzin) nadgodziny następują po 152-184 (zależy od miesiąca) godzin pracy w miesiącu (przy 1 etacie).

Kodeks Pracy.
Art. 151. § 1. (oraz Uoczpk Art. 20 ust. 1) Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika (kierowcę) systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych.

Wystarczy zrozumieć że to, co jest napisane w Art. 128 ust. 1 (czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy), Art. 129 ust. 1 (8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym), Art. 132. ust. 1 (przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku) i Art. 133. ust. 1 (przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku) Kodeksu Pracy lub w Art. 6., Art. 11. ust. 1. i Art. 14. ust. 1-2. Ustawy o czasie pracy kierowców, to jest PODSTAWA (norma), a reszta Kodeksu albo Ustawy jak i Rozporzadzenie nr 561/2006/2020 lub Ustawa AETR to tylko DAJĄ MOŻLIWOŚĆ (nie zmuszają) poszerzyć możliwości manewrów, czyli zwiększyć czas pracy i zmniejszyć odpoczynki pracowników (kierowców) w pewnych warunkach, przypadkach, sytuacjach i zdarzeniach, jako WYJĄTEK, i od razu wszystko stanie na swoje miejsce.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.174.191

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels