Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jakie zmiany czekają przewoźników w najbliższych latach?

ID: 260862


Sam Pakiet Mobilności nie jest aktem prawnym, jednak wywiera wpływ na przepisy krajowe i unijne, a co się z tym wiąże – sytuację przedsiębiorstw, które działają w branży transportowej.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (110)

~Rico
Niesamowite..
~Rico
sid, a gdzie te stawki tak spadają??
~Rico
driver, to masz dobry h kierowców. 6 lat i ani jednej ryski na 60 zestawach.
Profesjonaliści!!
~driver
Wy się sami wymiksujecie z rynku pracy i w de i pl W Niemczech stawki spadną A w Polsce wejdzie ua by Filipiny kazachy
~driver
Jak chcą płacić po 500e za szkodę to proszę bardzo
~Rico
Driver twoje kalkulacje rynku pracy są jak Twoja znajomość matematyki.
3 kierowców na dwa auta, a przy 60 zestawach 80 kierowców.
~driver
93 szt na liście plac
~bywalec
Napiszę wam jak to będzie wyglądało dla polskich kierowców.
Rozmawiałem z kilkoma przewoźnikami, którzy specjalizują się właśnie na tzw. przerzutach. Nie jest to może większośc rynku, tylko mały wycinek z ludzi, których znam.
1. Nikt się nie boi pakietu mobilności, bynajmniej nie części wynagradzania kierowców - tutaj będzie krótka piłka - jeżdzisz na własnej DG albo nie jeździsz. 90% obsady w tych firmach juz stanowią ukraińcy i dla nich nie ma znaczenia forma zatrudnienia, ważne jest co dostają na rękę, a że firma za nich zrobi całą papierkową robotę to nie mają z tym problemu.
Te ok 10% Polaków co jeszcze jeździ to albo przejdzie na DG albo będzie 100% ukraińcow. Możecie ujadać, że dziady popadają itd. Spokojna głowa nikt nie padnie, gorzej będą mieć kierowcy, bo w firmach co robia export/import plus jakiś kabotaż czy przerzut w tygodniu ( tzw. tygodniówki) też będzie nacisk na przejście kierowców na DG. Wtedy dopiero zobaczycie ile wam wasz kochany aparat opresyjny zabiera kasy w podatkach, jak sami bedziecie musieli je płacić.
~driver
Więc spokojnie Taki kryzys jest z kierowcami A na luty kolejne 30 zestawów wjedzie
~Rico
To trzeba być niezłym frajerem żeby przy 60 zestawach płacić 93x ZUS..
~driver
Ci Polacy co zastaną w firmie będą robić rozładunki zaladunki za najniższe wynagrodzenia Bo ich się nie opłaca trzymac
~driver
O ZUS się nie martw mój stać mnie Wychodzę min 30%lepiej niż na polakach
~driver
Po zakończonym lipcu średni przebieg samochodu w 2021 to 94tys km A Polak jak zrobi 100tys w 12 mies to był cud
~Rico
Pewnie już się pała do roboty za najniższą krajową. Tak jak ukryć którzy w molochach brali po 10k i zero obciążeń woleli wybrać napastnika który mniej płaci i wali po 500e obciążenia.. Bajki Ezopa przy tym wydają się bardzo realistyczne..
~driver
Zero obciążenia to miałeś u dziada co go straszysz pip
~kierowca
bywalec, rękę z nocnika wyjmij, bo się chyba dopiero obudziłeś zlany zimnym potem.
Od kiedy to ukry jeżdżą na działalności? pierwsze słyszę, żeby ukr mógł otworzyć w pl firmę.
Praca na działalności ma plusy i minusy. Dla mnie nie ma problemu. Normalna stawka plus 50% i mogę robić na działalności. Oczywiscie netto.
~kierowca
a drajwer kolejny idiota bajkopisarz. Ilość pierdół, które tu wypociłeś powoduje, że nawet mi się nie chce tego komentować.
~driver
Do lutego blisko zobaczymy Czy *ly czy prawda i kto ma problem
~Rico
driver to dzieciak. Robi gdzieś w firmie transportowej w roli "przynieś, wynieś, pozamiataj" Coś tam usłyszał w biurze jak dorośli rozmawiają, ale po tym co pisze widać, że nic nie zrozumiał..
~Łysy
Kierowca. Masz prowo nie wiedzieć, że Ukry mogą otwierać w Polsce działalność gospodarczą. Jesteś głupawym kierowczyną z horyzontami myślowymi sięgającymi do pobliskich krzaków. Wielu spraw nie ogarniasz.
~driver
Masz meldunek masz firmę
~kierowca
drajwer, deklu. Weź ty trochę do archiwum tego śmiesznego forum wniknij. Tak z 5 lat wstecz. Już wtedy kwik był i taki jełop łysy straszył, że kierowcy do szaletu. Potem że wypłaty spadną do 3 tys. Że kierowcy na płotach będą wisieć w oczekiwaniu na zdrutowaną premiumkę.
I co?
Bełkot.
Żaden uczciwy szanujący się kierowca nie będzie miał problemów z zatrudnieniem. A motłoch? Motłoch niech robi co chce. Na motłoch skazani są psiewoźnicy typu drajwer, łysy czy ormowiec -ojciec idioty trociniaka.
~Driver X
BACZNOŚĆ PRZEWOŹNIKI ! Pakiet mobilności nadchodzi.
~kierowca
łysek, owszem, mogą. Niektórzy. I przy ściśle określonych zasadach.
Ilu z waszych wyczekiwanych sioferów ze wschodu spełnia te wymagania?
Więc nie pirdol.
~driver
Słuchaj ani mi nie zabierzesz ani ja Tobie Pożyjemy zobaczymy Popłoch na rynku jest duży 86%to firmy 1-10autek oni w większości jadą po bandzie opłacalności Cześć z nich tylko generuje zysku bo mają swoje roboty stałe Firma pt 5 10 autek w spedycji odejdzie do lamusa historii
~driver
Spedycje też tracą klientów bo Ci dają kilku firma że swoim taborem dostęp do platformy z ładunkami wszystko odbywa się bez udziału logistyków i specy od transportu
~bywalec
kierowca - do tej pory nie jeździli na działalności, bo się to z punktu widzenia pracodawcy nie opłacało, ale jak tylko to się zacznie opłacać to zaczną.
~kierowca
taa... a przeczytałeś chociaż, jakie wymagania muszą spełnić, zeby móc otworzyć działalność? Jednoosobową dodajmy, bo mogą i owszem być udziałowcami spółki.
I już widzę ten sznur dziadów, co się spółkuje z ukrami.
Skończcie pirdolić i śnić. Te kilka %, co mogłoby działalność otworzyć pewnie nie musi tego robić, bo niby po co, skoro może pracować na etacie?
~JAREK
jakie zmiany czekają no proste, trzeba sprzedawać żelastwo, iść do miasta i roboty na cieciówce szukać, co wy przewoźnicy chłopki małorolne innego potraficie? ??
~Kiero
Żal mi was, ciągle was obgadują mówią jacy jesteście źli nie potrzebni itp. Też byłem kierowcą zawodowym zreszto dużo zeczy robiłem długo by pisać, dziś pracuję na miejscu do że czy dziwie się że godzicie się jeździć za tak śmieszne pieniądze byle jaki pseudofahowiec wymaluje mieszkanie 70m i ma więcej niż wy za cały miesiąc pracy, policja, wojsko, nauczyciele cała świta z dodatkami nagrodami mają więcej gdzie ich praca jest zdecydowanie prostrza kierowca musi polegać na sobie nikt mu nie pomoże są to osoby niedoceniane które naprawdę dużo potrafią nie jedną firmą mogli by zażądzac i większości zawodach pracować bo są ludźmi ogarniętymi wiadomo nie wszyscy mają aikiu 200 jak wszędzie. Szanujcie się międzynarodówka dziś system 2/1 min 13 brutto kraj 9 brutto nie chcą płacić pomyślcie o zmianie zawodu szkoda waszego zdrowia i rodziny życie jest zbyt krótkie pozdrawiam prawdziwych szanujących się kierowców
~kumidan

2021-08-11 22:22:26
Ja bardzo przepraszam, ale pan ~Kiero, sieje wrogą propagandę. Nijaki Śmierdziel z Bytomia, już rok temu zaordynował, że za 2 na jeden, to należy się 12000 zeta na rączkę, to jak to się ma do 13000 zeta brutto. Kto za takie ''brutto'' pojedzie, nawet ukry nie pojadą, a co dopiero dumne polskie kierowcy.
No 16000 zeta brutto, to jeszcze jeszcze i oczywiście wszystko ozusowane, no bo jak inaczej-szanujcie się panowie, szanujcie...

2021-08-12 07:18:34
Niestety nie znalazł się taki pracodawca na świecie, który by wszystkim dogodził.

Z pieniędzmi jest jak z narkotykami, trzeba coraz silniejszej dawki by osiągnąć ten sam poziom satysfakcji podczas zażywania środków odurzających.

No, więc oczywiste jest, że wszelkie potrzeby ludzkie i ekonomiczne człowieka nie zaspokoi jeden pracodawca.

Na obecną chwilę...
Zarobki kierowców nie są niskie...
Wystarczy spojrzeć na inne zawody gdzie nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie a "chęć do pracy".

Praca w delegacji, duża odpowiedzialność, spanie w kabinie i możliwe niebezpieczne sytuacje na drogach i parkingach. .
Hmm. Nie wiem jak oceniać co do jednego grosza... Bo wiele zawodów jest związanych z czynnikami stresującymi i niebezpiecznymi... Np. policjant... Policjant, nie weźmie w ciągu miesiąca 2 tysiące zaliczki z komendy policji ( bo nie dostanie ) i nie kupi sobie nowego telefonu, komputera lub na opłacenie rachunków. . ; ) A zaliczka nie spowoduje, że kierowca przyniesie do domu 1 tysiąc... także koledzy nie ma tragedii... A przecież praca policji polega na ściganiu przestępców...
1
~Ccc
2021-08-1 2 09:36:58
Tylko jak policjant pójdzie do banku po kredyt na mieszkanie to dostanie bez problemu a na siofera z najniższą krajową będą patrzeć z politowaniem
~kiero
2021-08-12 09:39:05
Siofer nie bierze kredytu.
Kupuje za gotówkę.
~kiero
2021-08-12 09:41:55
Znam młode małżeństwo, jeździli w podwójnej niecale 2 lata, dziś mieszkają w swoim mieszkaniu czekając na dziecko.
A policjant będzie raty płacił przez 30 lat oddając 2. 5 raza więcej niż dostał.
~Kiero
2021-08-12 10:21:23
Nie masz pojęcia co ty porównujesz pracę milicji do czego. Na pewno są bardziej bezpieczni niż kierowca na interwencję jak jadą to w kilku ich pensja to prawie 5 tys na rękę za 8godz do tego 13, mundurowka dużo premii i wiele innych przywilejów do tego godna emerytura codzień w łóżku swoim
~ono
2021-08 -12 10:29:09
Same durnoty piszecie duraki
~ono
2021-0 8-12 10:29:39
Same durnoty piszecie duraki
~ono
2021-0 8-12 10:30:38
Zaraz będzie login i nic poza tym.
~Gucio
2021-08-12 10:32:14
Co to za porównanie 8h pracy na 24h do 13-15h/24h i spania w budzie na parkingu całymi tygodniami. Jest to bez sensu.
~Pozdrawiam
2021- 08-12 10:51:39
W policji trzeba mieć mature, za kierownicą nie hahaha... taka drobna różnica.
~Reiki
2021-08-12 12:04:58
Jedynie maturę + szkółka?

Potem się dziwić że ludzie nie mają szacunku do munduru na razie, ale jeszcze kilka lat i się ludzie nauczą że nie ma co zadzierać ze służbami.

Tak wiem to wina decydentów na górze tworzących dziurawe prawo pod siebie, brak ustawicznych szkoleń, braki naterialowe. I pewnie wpływ innych czynników.
~Kiero
2021-08-12 13:15:29
Co to za poziom aż przeraża :chciałbym się odnieść do wykształcenia policjantów wystarczy samo średnie dla zrozumienia a nawet brali po zawodówkach to że kierowca może być bez szkoły już się zmienia co drugi dziś ma średnie a co piąty jest po studiach, tak jak w mundurowe czy budżetówce są tępe strzały i lenie jak i wśród kierowców
~Pozdrawi am
2021-08-12 13:32:05
Wczoraj przyszło pod moje auto takich dwóch... Coś tam zapytać.. Myślę, że 7klas max.
Co do tych studiów to też trzeba patrzeć ostrożnie. Jakaś prywatna uczelnia w trybie zaocznym w kierunku " popowym ", za kasę nic nie nauczy i nic nie daje. Sporo takich licencjatow robi dziś jako konserwator powierzchni płaskich.
~Kiero
2021-08-12 14:30:28
Same bezmuzgie Dyspo bez pojęcia, doświadczenia itp jak tacy będą dalej zażądzac to nigdy zgody nie będzie na wykorzystywanie ludzi nie wspomnę już o korporacjach gdzie dziewczynka siedzi rekrutuje kierowców a nie ma pojęcia o niczym to są jaja ale taka jest zeczywistosci ale mają studia, a studia jak każdy wie to nie wszystko dziś każdy jest po studiach i oczywiście dziad transy których auta stoją bo niema komu jeździć i jest wielki płacz na forum powinno się te forum usunąć bo niema to nic wspólnego z tematami a już na pewno z kierowcami pozdrawiam
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.112.198

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels