Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Niemal 16 tysięcy kierowców pojazdów ciężarowych nie stosowało się do ograniczeń prędkości
ID: 253848

Inspektorzy ITD przez ostatnie dwa miesiące zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżujących w czasie wakacyjnych wzmożonych wyjazdów.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (11)

kamillo30
No ale jak to tak może być? Gdy lecę drogą nr xxx 80km/h a kolo w okularach Cobra i nogą na szybie mnie na radiu wyzywa że mam poganiać bo mu roboczotony uciekają? W moim rejonie jest dużo kopalni także uwierzcie mi że nie raz wanna w rowie a małolat gada no na odcięciu i mnie nagłe łup do rowu.
~Operator taczki
16 tyś naruszeń przepisow prze kierowców aut ciężarowych.

Wszystkich naruszeń w tym czasie było 250tys..

To te 16tys to aż 6, 4% Wszystkich zarejestrowanych wykroczeń.
Wow
~zcx
~Operator taczki
2020-09-02 15:30:30


Ale nagonka na kierujących samochodami ciężarowymi musi być.

Bo to takie medialne, zawsze można wykrzyczeć -
- TIRy na tory, lub - gdyby nie ciężarówki nie było by wypadków.
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
W Anglii na autostradach prędkość maksymalna dla samochodów osobowych wynosi 70 mil/h (112km/h), a dla ciężarowych wynosi 50m/h (80km/h). Różnica pomiędzy ciężarowymi, a osobowymi wynosi 20m/h, czyli 32 km/h. Jeśli do tego, dodamy jeszcze fakt, że wszystkie ciężarówki - tak jak wszędzie - jeżdżą 90km/h czyli 56m/h, to róznica na autostradzie wyniesie 22km/h.
Jest to różnica realna, bo tam ograniczenia traktowane są poważnie i jeśli jest 112km/h, to wszyscy jadą 112 i jeśli ktoś jedzie 120, to jako jedyny się wyróżnia i jako jedyny wszystkich wyprzedza.
Więc tam, ciężarówka rozpoczynająca wyprzedzanie nie stanowi żadnego zagrożenia, bo osobowe jadą o 22km/h szybciej.
W Szkocji i Walii do 2015 roku ciężarówki miały ograniczenie do 40m/h, ale w roku 2015 czytałem artykuły w sieci i w gazetach, że podnoszą maksymalną prędkość dla ciężarówek na drogach dwupasmowych DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA. . Takie były nagłówki. Dla poprawy bezpieczeństwa zwiększyli dopuszczalną prędkość.

U nas auta ciężarowe jadą 90km/h (ustawowo jest 80 km/h), a samochody osobowe choć mają ograniczenie do 140, to mało który jedzie mniej niż 160. Jechałem 160 lewym pasem i co chwilę na mnie mrugali, żebym zjechał.
Pracodawcy w PL, w ramach oszczędzania paliwa (ekoterroryzm, ale o tym w innym miejscu napiszę) obcinają prędkości na ogranicznikach do 88, 85. czy nawet do 80 km/h.
W efekcie tych wszystkich zabiegów, auta osobowe jadą średnio o 80km/h szybciej od ciężarowych. W takich warunkach rozpoczęcie wyprzedzania samochodem ciężarowym, bez zajechania drogi osobówce jest bardzo trudne i wcale się nie dziwię że zakazali. No ale geniusze w PL uważają cieżarówki za zło konieczne. Niektórzy uważają, że w ogóle ich nie powinno być.
Ja myślę, że naprawdę kierocy razem i solidarnie, wraz z pracodawcami powinni na miesiąc/dwa, postawić samochody.
Niech te zidiociałe niunie, które zamawiają przez internet buciki i sweterki z zalando, zobaczą jak długo będą czekały na zamówienie, kiedy zamówienia zaczną być realizowane pojazdami na kat. B. Niech zobaczą, jakie wtedy zrobią się korki na drogach, jak wzrośnie koszt przesyłek i jak szybko dojdą do nich buciki.
Panowie zorganizujcie się i stawiamy żelastwo pod płotem. Upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu.
~mistrz
no ja postawiłem na tydzien i nic to nie dało :-D jak w niedziele na załadunku byś zobaczył te zadowolone twarze kierowców to nigdy, przenigdy bys nie napisał zeby przez dwa tyg nigdzie nie jezdzic ; )
~:)
Za Tuska to było; 3200 złotych za jedną bramkę VIATOLLa. 20 bramek i 64000 dla kierowcy do zapłaty a pensja 2500
~:)
Kapsch, Wałek Pawlak, zuelona wyspa to były czasy
~???
Cypek... i mylisz się w podstawowej sprawie. W GB na Motorway (autostrady pierwszej kategorii) jest 60 m/h co odpowiada 95 km/h. Przy wyjazdach z portów stoją specjalne tablice z limitami i przelicznikami. Widać że tam nie bywałeś...
~Artur S.
Dzielni CHŁOPCY.
~Adam
A ja bym wszystkich z itd obowiązkowo wsadził na ciężarówki, wywrotki, autokary, busy, i z przyczepami do przewozu zwierząt i wio do przodu, obowiązkowo od 3-5 lat praktyki, ciekawe ile z nich by z nich na to poszło, a jak nie to won ze służby oczywiście za minimum wynagrodzenia tam by się wykazali co są warci
~Itd rules
A ja bym ci założył mundur itd, wygonil na drogę A po służbie sprawdził jak pracowałeś.

A jak byś nie miał wyników to won na kuroniowke
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.239.9.151

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels