REKLAMA

Dofinansowanie prawa jazdy
ID: 251811

Witam. Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale nie mogę znaleźć nigdzie pomocy. Mianowicie wystąpiłem początkiem 2020 o dofinansowanie kursu z urzędu pracy. Z racji iż musze zrobić długą kwalifikacje na kategorię bo jestem młodociany, dostałem dofinansowanie 4500 z czego kwalifikacja kosztowała 3300, lekarz 200 psycholog 100 i ogólnie zostało tam kilka stowek. Zdałem ostatnio kwalifikację myślałem że załapię się na jakiś kurs z unii, ale niestety nic nie ma w najbliższym czasie. Rozmawiając ze znajomymi którzy przed laty robili C+E, niedaleko wstecz, 2, 3 lata, mówili ze dostawali bony szkoleniowe rzędu 10 tys, starczało na prawko kwalifikację, egzaminy i lekarzy. Ja dostałem 4500, mam zdaną kwalifikację i zobowiązanie wobec osoby która mi podpisała papiery, ze miesiąc u niej przepracuje, ale z kwalifikacja to chyba na warsztacie albo na myjni. Sprawa wygląda tak że na dzień dzisiejszy musze z własnej kielni wyłożyć 4500 jeżeli chce jeździć na prawko, plus wordy. Czy urzędy pracy jakoś po*dły i finansują tylko połowę prawka, a nie jak dawniej jedną całą kategorię, tj całe D albo całe C z kwalifikacją? Czy padłem ofiarą niekompetencji urzędu i teraz już nie mogę złożyć wniosku o drugi bon szkoleniowy właśnie na prawko. Wiem wiem, najlepiej podejść i się dopytać, ale wirus, a dodzwonić się tam graniczy z cudem, a jak już się dodzwonisz to i tak odbierze osoba która nic z tego nie wie. Może ktoś się trafi co w ostatnim czasie robił właśnie prawko z kwalifikacją z UP. Pozdrawiam. W tym przypadku chodzi akurat o D, ale to chyba nie ma różnicy.

~szofer98
*.netlan.info.pl

REKLAMA

Posty (34)

~szofer98
2020-05-30 17:32:01
jak w temacie...

1

waldeknacargo
2020-05-30 19:08:23
Nie wiem kolego jak w temacie tych "programów z Unii" ale jeżeli chodzi o dofinansowanie z UP to z tego co się dowiadywałem, to Pani mi wytłumaczyła, że kilka razy w roku mają fundusze na takie akcję a kwota jaką mogą przeznaczyć na jedną osobę równa się średniemu wynagrodzeniu w twoim powiecie. Więc to chyba normalka z tym 4500 (u mnie było tyle samo).
~szofer
2020-05-30 19:34:24
... jak szybko wyleczyć młodego kierowcę z magii tego zawodu... Oto zapragnąłem zostać uczciwym i poważnym kierowcą. Zrobiłem prawko, wydałem kupę kasy i zacząłem rozglądać się za pracą. Przy braku doświadczenia wiadomo, ciężko coś znaleźć ale ku mojemu zadowoleniu udało mi się dostać robotę. Podwójna obsada, Polska-Anglia-Polska , satysfakcjonujące pieniądze i możliwość zdobycia doświadczenia. No i doświadczyłem : orka 18 godzin na dobę, sprzęt z marnymi światłami bez abs-u w naczepie, powrót z trasy we czterech w jednym aucie, spanie na podłodze przed załadunkiem, oczekiwanie w firmie 6 dni na parkingu przez starych kierowców, lekceważący stosunek spedytorek... Stare i mądre przysłowie mówi, ze miłość jest ślepa ale małżeństwo to bardzo dobry okulista.

1

~szofer98
2020-05-30 19:35:44
Dzięki za odpowiedź. W takim razie wypada dać sobie czasu i poczekać na projekt z unii. Bo inwestować w D blisko 5000 zł gdzie zarobki są dużo niższe niż na CE to bezsensu według mnie. A jakby się udało zrobić to za darmo zawsze warto takie uprawienia mieć

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 34.200.222.93

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels