Odmowa przyjęcia towaru
ID: 247717

Taka sytuacja:
Jestem kierowcą.
W poniedziałek oraz we środę spedycja dała mi zlecenie załadowania zwykłych śmieci komunalnych, sprasowanych w bale. Pierwszy raz w życiu wiozłem taki syf. Po rozładunku wysprzątałem naczepę, rozpinając boki, nie zostawiając żadnych śmieci na naczepie. Następnie we czwartek wiozłem wełnę mineralną a w piątek otrzymałem zlecenie załadowania mleka w proszku w ofoliowanych big bagach. W poniedziałek na rozładunku towaru nie przyjęto z powodu much, które dostały się pomiędzy folię a big bagi. Muchy były pozostałością po śmiechach, które wiozłem wcześniej. Właściciel firmy i spedytor w jednym zaczął do mnie z pretensjami, że podstawiłem naczepę brudną (posiadającą muchy). Muchy faktycznie były ale tylko we czwartek jak ładowałem wełnę mineralną, to je jeszcze widziałem. Już na rozładunku w piątek nie widziałem żadnych much, co nie znaczy, że ich nie było, bo okazało się, że były i weszły pomiędzy ofoliowanie big bagów.
Czy właściciel może mnie pociągnąć do odpowiedzialności?
Ps. Zapytałem się go, czy miałem te muchy po rozładunku śmieci rękami wyłapać? Nie odpowiedział.

~Wasyl
*.dip0.t-ipconnect.de

REKLAMA

Posty (36)

~Wasyl
2019-12-10 02:21:51
jak w temacie...

1

~Liio
2019-12-10 02:40:25
Dziwna sprawa
W jakim miesiącu doszło do tej akcji?
Kogo obchodzą jakieś muchy pomiędzy folia a opakowaniem big-baga? Czy opakowania były uszkodzone? Towar się zgadzał?
Ile tysięcy tych much było i dlaczego postanowiły przytulić się do opakowania big-bagow mleka w proszku?
Naczepa była czysta. Koniec tematu.

1

~Wasyl
2019-12-10 02:57:22
Wydarzenie świeże na czas, w którym to piszę, czyli z 9. 12. 2019.
Much po kilka na big bagu, czasem jedna. Opakowania nie uszkodzone, ilość towaru się zgadza. W dokumentach wpisano, że towar zanieczyszczony z powodu much.

1

~Cyprian
2019-12-10 03:08:15
Kupy się nie trzyma ta historia. W poniedzialek wiozłeś straszny syf. Posprzatałeś. Po 4 dniach wiozłeś wełnę mineralną, a w piątym dniu wziałeś kolejny towar i tam nalazły się muchy.
Pięć dni się ukrywały na naczepie?
Nie pootwierałeś jej? Nie wietrzyłeś? NIe zamiatałes drugi raz? NIe widziałeś much. Siedziały od wewnątrz na plandece i pomimo rozładunków i załadunków nie odleciały.

Ja ci powiem jak było. Wywaliłeś śmieci. Na odwal się przeleciałeś z miotłą po naczepie, a kolejne załadunki miałeś przez drzw i nie chciało ci się plandeki z boku rozpinać.
Wózek widłowy wstawił big bagi z mlekiem i do słodkiego się zleciały.

Gdybyś ucziwie otworzył obie plandeki na raz, pozdejmował deski, odsunąl firanki na bok i posprzątał w zakamarkach podnosząc metalowe uchwyty w podłodze i posprzątał w dziurach. To naprawdę nic by nie zostało, a wiatr wywiałby muchy. Trzeba było zrobić rundę po placu z pootwieraną plandeką i drzwiami i powiew by posprzątał za ciebie.
następnie te uchwyty w które wkładasz deski, też mogłeś przelecieć zmiotką, albo chociaż powiedzieć szefowi, ze plandeka się klei, podłoga się klei i przydałoby się to jakoś zmyć. Myjka kosztuje niedużo w porównaniu ze zniszczonym towarem.
Dziwisz się że spożywki nie wzięli z muchami? Nie wiedziałeś że ładują żywność?
Mogłeś kupić zwykłego mopa na kiju za 30 zł i wiaderko. W dwie godziny byś od środka plandekę umył dokłądnie, a w pół godziny po łebkach.
No ale co cie to obchodzi prawda?
Zawsze broniłem kierowców i kląłem dziadów, ale skąd szef miał wiedzieć w jakim stanie są te śmiecie i w jakim stanie jest po nich naczepa. NIe chce ci się sprzątać, to zgłaszaj, że mogą być problemy i szef zapłaci za myjnię.
A tak rzucasz głupie żarty że much nie da się złapać.
Na naczepie w środku nie ma mebli, żeby się muchy za meblami pochowały. To nie strych i nie piwnica.
Przez 4 dni much się z naczepy nie pozbyłeś. Ile razy pootwierałeś obie plandeki i przewietrzyłeś naczepę przez te 4 dni? Jedziesz na myjnię i prosisz o umyce naczepy w środku karcherem. Nawet niech to kosztuje 100zł.
Kolego sympatyczny. Dałeś plamy i teraz jęczysz na forum. Powinien cię obciążyć chociaż procentowo i sam dobrze to wiesz.

2

~Cyprian
2019-12-10 03:09:18
No i rzecz sie działa w UK, prawda?

2

~Wasyl
2019-12-10 03:59:43
Cyprian, doczytaj dokładnie co opisałem.
Ładowałem śmieci w poniedziałek, we wtorek rozładowałem i załadowałem folię recyklingową 98/2. We środę załadowałem znów te same śmieci i rozładowałem je we CZWARTEK około godziny 15-tej. Naczepę WYSPRZĄTAŁEM otwierając obydwa boki i szczotką usuwając wszelkie pozostałości śmieci. Naczepa, podłoga, etc. NIE kleiła się i była sucha. Następnie we czwartek wieczorem załadowałem wełnę mineralną. W piątek rano rozładowałem i załadowałem nie mleko a mleko w proszku. W zleceniu NIE miałem napisane co będę ładować, tylko żeby podjechać pod adres. Przy rampie widziałem big bagi ale też nie sugerujące, że to produkt spożywczy. Dopiero wyczytałem tą informację w trakcie załadunku z etykiet na big bagach. W trakcie załadunku nie widziałem już żadnych much a jednak były. I jedna informacja, żeby było dla ciebie jasne, że nie jestem ślepy i nie wiem skąd biorę. Ładowałem w firmie logistycznej a nie a fabryce spożywczej. Palety z big bagami stały w zwykłym magazynie przeładunkowym.
Ps. Po jakim placu miałem się przejechać z odsuniętymi plandekami? Po wysypisku śmierci, żeby jeszcze więcej much wpadło?

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.213.192.104

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels