Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Duńskim zakazom mówimy stanowcze NIE!

ID: 233424


Polski transport co chwilę musi bronić się na innym froncie. Tym razem Duńczycy postanowili utrudnić życie nie tylko firmom transportowym, ale przede wszystkim kierowcom wprowadzając od 1 lipca 2018 r. absurdalny zakaz pozostawiania pojazdów na parkingach powyżej 25h.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (56)

~Ordynator ku-ku
Proponuję gumofilcom strajk okupacyjny.
~kiero
~R2D2
2018-06-18 07:13:39 Zakaz jest niezgodny z Rozporządzeniem WE 561/06. TSUE na pewno go uchyli. Ale oczywiście aby do tego doszło trzeba będzie poczekać wiele miesięcy.

Dlaczego niezgodny? Oni nie zabraniają pauzowania, tylko stania powyżej 25 godzin na swoich parkingach, Są właścicielami tych parkingów, chcesz pauzować dłużej stań na prywatnym, płatnym.
~Ordynator ku-ku
Dokładnie. Nic nie jest tu wbrew rozp. 561.

-1

MagnusSE75
Widzę że ~Liga nie może znaleźć linka do info o "przygotowaniach" Szwecji do wprowadzenia podobnego przepisu, więc spieszę donieść, że w Szwecji nie potrzeba nic wprowadzać, bo taki zakaz już dawno tu funkcjonuje. Problem polega na tym, że nie ma go kto egzekwować :)

-2

~Jam
Tak bardzo zyczycie upadlosci polskim przewoznikom. To tak jak byście chcieli zeby wasz stary i brzydki dom sie zawalił nie mając drugiego. Niektórzy tutaj wykazują naprawdę poniżej minimum rozsądku i inteligencji

2

~Ordynator ku-ku
Nikt tu nic nie życzy przykrego przewoźnikom. Ale należy ich odróżnić od gumofilców którzy stanowią patologie. A patologię należy zwalczac. Ty panimaju?
MagnusSE75
~ Jam, jesteś w błędzie. Nikt nie życzy upadku polskim przewoźnikom, tylko polskim dziadtransom wykorzystującym polskich kierowców.

-2

~Ordynator ku-ku
Ziarno należy oddzielić od plew.
MagnusSE75
Kuku, pytanie zadaje się pisząc: Panimajesz? Ordnung muß sein!

-2

~Ordynator ku-ku
Ja vohl:)
~Ordynator ku-ku
Herr General!:)
MagnusSE75
Jawohl, jeśli już Herr Kuku. Wiesz jak to mówią - jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz ; )

-2

~Ordynator ku-ku
Keine problem, danke:)
~Ordynator ku-ku
Znowu w Polsce autokar się wyłożył. Jakieś fatum chyba ostatnio wisi nad nimi.
MagnusSE75
Piszesz o tym wypadku na 91 pod Ciechocinkiem?

-2

Dawid87
Patologie to wystarczyć wyczyścić wśród kierowców, tych którzy jeżdżą na magnesie i wyłączniku, jak uczciwa firma ma konkurować z firma która zatrudnia cwaniaków. Dla takiego Śląsk-Belgia dwa razy w tygodniu to nie problem

1

~Ordynator ku-ku
Tsk Magnus.
~Ordynator ku-ku
Dawid wśród kierowców też. Imbecyle powinni być eliminowani z zawodu.

3

Dawid87
Z tym trzeba walczyć, a nie z długością odpoczynku, jak komuś pasuje to niech sobie tydzień odpoczywa

-1

~Ngine
Jak zwykle polskie patusy skarżą się jak to im źle. Polskie biało czerwone niewolnictwo musi być przez cywilizacje zniszczone. Deptac polskiego dziada! Bo sam depcze innych

-2

~fryc
Ngine dałeś się to cię zdeptali.
Takiej patologii jak ty nic nie pomoże.
Osiągnąłeś dno.

2

Dawid87
fryc napisał 100% prawdy o roszczeniowych kierowcach, na parkingu i forum kozak a jak przyjdzie co do czego to szefuniu gdzie ten wyłącznik, no ok jakoś do granicy dojadę a potem wiadomo
MagnusSE75
Jeździłem na autokarch wycieczkowych. Moim obowiązkiem było dbanie o przestrzeganie art. 561 Kto inny mógłby na mnie wymóc jazdę niezgodną z art. 561?
~kierowca
Ngine
2018-06-18 10:00:27
Jak zwykle polskie patusy skarżą się jak to im źle. Polskie biało czerwone niewolnictwo musi być przez cywilizacje zniszczone. Deptac polskiego dziada! Bo sam depcze innych

ŚWIĘTE SŁOWA

-1

laki81
Patologie to wystarczyć wyczyścić wśród kierowców, tych którzy jeżdżą na magnesie i wyłączniku, jak uczciwa firma ma konkurować z firma która zatrudnia cwaniaków. Dla takiego Śląsk-Belgia dwa razy w tygodniu to nie problem.
I tu się muszę z kolegą zgodzić, bo ma wiele racji.
R2D2
do ku-ku i kiero: dlatego, że Dania ogranicza prawa kierowców i przedsiębiorców do skorzystania ze skróconego tygodniowego odpoczynku, które może trwać 44h 59'59''. Polecam lekturę art. 11 tego rozporządzenia.
~Ordynator ku-ku
Fakt, tu masz rację. 561 mam w głowie, ale o tym nie pomyślałem:)
~kiero
Wyraźnie napisane auto na państwowym parkingu może stać max 25 godzin. O pauzie nie ma mowy. Tak sobie życzy właściciel parkingu. Chcesz dłużej stać szukaj sobie płatnego parkingu. W Holandii tez na stacjach są tabliczki parking max 24 godziny, obsługa stacji może wezwać policje i wygonią ciebie. Tak samo jak bys na firmie powiedział ja nie wyjadę bo kręcę pauzę.
~kiero
Jeszcze jedno, Niemcy zakaz, belgia zakaz, holandia też. To wszyscy próbowali w Danii. Oni tez się bronią przed najazdem. Szczególnie że u nich dużo romków jeździ.
laki81
Nie ma co się dziwić Duńczykom, nie chcą mieć zawalonych parkingów i zaśmieconych itp. To był swego czasu spokojny kraj. Tam kierowcy nie pracują po 3, 4 tygodnie i dłużej. Chcą mieć spokój i porządek, jednym słowem nie chcą być tzw. koczowiskiem dla kierowców z UE.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.112.198

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels