Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Lusterkiem na wysięgniku sprawdzają zalegający śnieg i lód

ID: 229026


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku prowadzą działania, w trakcie których sprawdzają czy na samochodach ciężarowych i naczepach nie zalega śnieg i lód.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (40)

~wojtektkim
Jeżeli byli tacy pomysłowi z lusterkiem to niech wymyśla bezpieczny sposób na usunięcie tego lodu i śniegu. Odpowiedź typu drabina nie wchodzą w grę żeby wejść tak wysoko każdy kierowcą musiał by przechodzić badania wysokościowe.

4

~dobry kolega
zeby wejsc na cysterne albo kontener jest ok 4 m i nie trzeba zadnych badan

-1

~kodeks
moze zwolnic, moze.
sad.
gdzie w cytowanym przepisie jest napisane ze to kierujacego jest obowiazek?
jakos nie zauwazylem.
typowa polityka zastraszania przez policje.

kazda taka sprawe nalezy kierowac do sadu. absolutnie nie przyjmowac mandatu

2

~kodeks
dobry.
mnie sie wydaje, czy na cysternach sa barierki ochronne? i drabinka. .
~tomek
zapraszam pana policjanta na drabinę i niech usunie śnieg/ lód z naczepy. płacę jak za mandat. pomysłowość policjantów z Turku nie zna granic. parę lat temu zatrzymali mnie, jak jechałem gabarytem (szerokość) i chcieli mi dać mandat bo... nie mam przedłużonych nakładek na lusterkach, jak podczas ciągnięcia kempingówki osobówką.

3

~wojtektkim
Dobry kolega jesteś w wielkim błędzie. Ja właśnie jeżdżę cysterną i przy badaniach okresowych lekarz teraz ma obowiązek zapytać jeżeli jesteś kierowcą czy wchodzisz na wysokości powyżej 3, 5 m jeżeli tak to dodatkowo czeka cię wizyta u neurologa. Na zaświadczenia potem masz dopisek ze dopuszczony do pracy na wysokości powyżej 4 m. Jeżeli w pracy ulegniesz jakiemu kolwiek wypadkowi na wysokości ani ty ani twoja rodzina nie dostanie grosza. Pozdrawiam.

3

~Str
Nam każą tam wejść i ściągać lód a sami z lusterkiem stoją. Na górę niech wchodzą i sprawdzą. Co, nie mogą? Niebezpiecznie?

2

~tomek
Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z póżn. zm. (tekst jedn. : Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1, 0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.

Do pracy na wysokości nie zalicza się pracy na powierzchni, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, jeżeli powierzchnia ta:

1) osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1, 5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi,

2) wyposażona jest w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości.

Na powierzchniach wzniesionych na wysokość powyżej 1, 0 m nad poziomem podłogi lub ziemi, na których w związku z wykonywaną pracą mogą przebywać pracownicy, lub służących jako przejścia, powinny być zainstalowane balustrady składające się z poręczy ochronnych umieszczonych na wysokości co najmniej 1, 1 m i krawężników o wysokości co najmniej 0, 15 m. Pomiędzy poręczą i krawężnikiem powinna być umieszczona w połowie wysokości poprzeczka lub przestrzeń ta powinna być wypełniona w sposób uniemożliwiający wypadnięcie osób. Jeżeli ze względu na rodzaj i warunki wykonywania prac na wysokości zastosowanie tego typu balustrad jest niemożliwe, należy stosować inne skuteczne środki ochrony pracowników przed upadkiem z wysokości, odpowiednie do rodzaju i warunków wykonywania pracy.

Prace na wysokości powinny być organizowane i wykonywane w sposób nie zmuszający pracownika do wychylania się poza poręcz balustrady lub obrys urządzenia, na którym stoi.

Przy pracach na: drabinach, klamrach, rusztowaniach i innych podwyższeniach nie przeznaczonych na pobyt ludzi, na wysokości do 2 m nad poziomem podłogi lub ziemi nie wymagających od pracownika wychylania się poza obrys urządzenia, na którym stoi, albo przyjmowania innej wymuszonej pozycji ciała grożącej upadkiem z wysokości, należy zapewnić, aby:

1) drabiny, klamry, rusztowania, pomosty i inne urządzenia były stabilne i zabezpieczone przed nie przewidywaną zmianą położenia oraz posiadały odpowiednią wytrzymałość na przewidywane obciążenie,

2) pomost roboczy spełniał następujące wymagania:

a) powierzchnia pomostu powinna być wystarczająca dla pracowników, narzędzi i niezbędnych materiałów,
b) podłoga powinna być pozioma i równa, trwale umocowana do elementów konstrukcyjnych pomostu,
c) w widocznym miejscu pomostu powinny być umieszczone czytelne informacje o wielkości dopuszczalnego obciążenia.

Przy pracach wykonywanych na rusztowaniach na wysokości powyżej 2 m od otaczającego poziomu podłogi lub terenu zewnętrznego oraz na podestach ruchomych wiszących należy w szczególności:

1) zapewnić bezpieczeństwo przy komunikacji pionowej i dojścia do stanowiska pracy,

2) zapewnić stabilność rusztowań i odpowiednią ich wytrzymałość na przewidywane obciążenia,

3) przed rozpoczęciem użytkowania rusztowania należy dokonać odbioru technicznego w trybie określonym w odrębnych przepisach.

Rusztowania i podesty ruchome wiszące powinny spełniać wymagania określone odpowiednio w odrębnych przepisach oraz w Polskich Normach.

Przy pracach na: słupach, masztach, konstrukcjach wieżowych, kominach, konstrukcjach budowlanych bez stropów, a także przy ustawianiu lub rozbiórce rusztowań oraz przy pracach na drabinach i klamrach na wysokości powyżej 2 m nad poziomem terenu zewnętrznego lub podłogi należy w szczególności:

1) przed rozpoczęciem prac sprawdzić stan techniczny konstrukcji lub urządzeń, na których mają być wykonywane prace, w tym ich stabilność, wytrzymałość na przewidywane obciążenie oraz zabezpieczenie przed nie przewidywaną zmianą położenia, a także stan techniczny stałych elementów konstrukcji lub urządzeń mających służyć do mocowania linek bezpieczeństwa,

2) zapewnić stosowanie przez pracowników, odpowiedniego do rodzaju wykonywanych prac, sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości jak: szelki bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa przymocowaną do stałych elementów konstrukcji, szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym (do prac w podparciu - na słupach, masztach itp. ),

3) zapewnić stosowanie przez pracowników hełmów ochronnych przeznaczonych do prac na wysokości.

Wymagania określone powyżej dotyczą również prac wykonywanych na galeriach, pomostach, podestach i innych podwyższeniach, jeżeli rodzaj pracy wymaga od pracownika wychylenia się poza balustradę lub obrys urządzenia, na którym stoi, albo przyjmowania innej wymuszonej pozycji ciała grożącej upadkiem z wysokości.

naczepa to 4m wysokości.

3

~tomek
tak więc, mamy pat; przepisy ruchu drogowego, przeciwko przepisom bhp

2

~Jogibubu
Każda myjnia TIR.
Rozwiązuje temat.

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.189.188.36

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce