REKLAMA

Pauza 45h w DE
ID: 219931

Witam, mam pytanko odnośnie 45h w DE, spedytor (zwykły zwyrol) ugotował mnie w DE na weekend w piątek o 17:20 skończyłem kręcić 24h traz stoje na autohofiedo PN. rana jak się z tego wymiksować żeby ewentualną kare otrzymał tylko ten cymba

REKLAMA

Posty (4)

-Miłosz
2017-07-15 15:37:51
jak w temacie...

-1

Daf_i_Iveco
2017-07-15 18:26:03
Zadzwon na policje
budyń
2017-07-15 21:53:44
Niemiecka inspekcja BAG przekazała ważne informacje dotyczące kontroli odbierania regularnych odpoczynków tygodniowych w pojeździe.

W rozmowie z naszym Ekspertem Inspektorzy potwierdzili, że prowadzone są już pierwsze kontrole w zakresie odbioru przez kierowców odpoczynków tygodniowych regularnych (45 h) w kabinie pojazdu.

Obecne kontrole mają na celu dopracowanie skutecznej praktyki kontrolnej oraz edukację kierowców i firm. Ich częstotliwość jest ograniczona, a kary są nakładane tylko w skrajnych sytuacjach. Opisany okres przejściowy będzie obowiązywał do końca sierpnia, a po tym terminie planowane jest zintensyfikowanie działań kontrolnych.

Uzyskaliśmy też nieoficjalną informację, że maksymalne kary za odpoczynki tygodniowe regularne w kabinie pojazdu wyniosą 500 euro na kierowcę oraz 1500 euro na przedsiębiorstwo.
Dane z OCRK

-1

Afendico
2017-07-16 08:59:20
Miłosz, miałeś tylko jedno wyjście, tak jak robi większość kierowców, zostawić sobie na sobotę tak ze 100 - 150 km.. i w sobotę po 20, oo podciągnąć ten kawałek drogi.. bo bajki o tym żeby w sobotę lub w niedziele wcisnąć młotki na godzinę lub dwie, bo sprzątasz akurat kabinkę, na nic. . służby o tym numerze wiedzą, i ignorują ten zapis. . równie dobrze jak robisz im wydruk to też liczysz jak czas pracy innej, każda czynność przy tachografie jest pracą. . ale spoko, na razie służby niemieckie nikogo nie ukarały, do końca sierpnia 2017 będą tylko pouczać i i przestrzegać ( chodzi o zakaz wakacyjny, kolizja przepisów ) ale jeśli zrobisz jak Ci napisałem, nic ci nie grozi.. a co do szefunia, tak jak ci pisali koledzy, zawsze ty zapłacisz karę a szefunio 3 razy tyle..

-1

Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels