Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

mandat itd za integrowanie w tacho

ID: 201563


Witam
Jestem swierzakiem i dopiero się uczę tego czasu pracy. Chociaż jak jeździłem w kółku to myślałem że wiem wszystko już o nim a teraz jak zacząłem jeździć 6 dni ciągle to okazało się że muszę nauczyć się wszystkiego od początku.
Sprawa wygląda tak. Dostalem mandat 2000zl od ITD za integrowanie w tachograf. Nie jechalem na magnesów ani nic z tych rzeczy. Przejrzeli mi tarczki z 28 ostatnich dni i znaleźli w 11 uchybienia. Podczas dnia pracy otwieralem tacho żeby sprawdzić ile jechałem i ile mi zostało jeszcze. Dopatrzył się tego że na długiej pauzie sierżanty im się nie zgadzają. Wiecie jak to jest. Budzą w środku nocy i mówią żeby się podstawić tocsie człowiek podstawia. Przyczepił się tego że po skończonym dniu pracy wyjmuję tarczke i po pauzie składam następna a nie kontynuuje poprzedniej. No i że w jednym okresie 24 godzinnym używam 2 tarczek. A to po pauzie składałem nowa bo rozpoczynalem nowy 24 godzinny okres.
Kolejna sprawa na protokole kontroli mam wpisany mandat karny ale naruszeń nie stwierdzono. Na mandacie za to mam wpisana właśnie ingerencję w tachograf.
I tu moje pytanie co teraz odwoływać się czy zapłacić. Kurcze podpisałem mandat i wiem że będzie ciężko. Ale niby mam 7 dni na wystąpienie o uchylenie mandatu.

~ghoast
*.mobile.play-internet.pl

Posty (68)

~Zakręcony
bossman... sierżanty się przestawiają w związku z podjechaniem pod rampę przez osobę z magazynu? Gdzie w tym czasie jest kierowca?
~zzzzzzzzz
1. konczysz robote i odrazu wyciagaj wykresowke. zapisz sobie dokladnie czas wyjecia co do min.
2. Jak musisz podjechac do rampy itp. to zakladaj magnes
3. rano zawsze wkladaj nowa tarczke i wyrysuj stara na odwrocie co do pauzy.
4. Nigdy nie krec pauzy na zamknietym tacho. zawsze na otwartym bez wykresówki. nawet wyciagniecie (zmiana na nową) wykresowki bedzie uwazane jako przerwanie pauzy-to najg lupszy przepis o jakim słyszałem ale to niestety Polska.

Są jeszcze inne triki jak wyciaganie wykresówki bez kreski i cofanie dowolnie czasu na tacho ale to juz wyzsza szkola jazdy
~Zakręcony
powyżej instrukcja dla parobków nie obeznanych z tachografami na tarczki.
~Zakręcony
nieobeznanych i durnych.
marioinstruktor
Nie masz kolego co się ośmieszać tym odwołaniem, naucz się dokłądnie obsługiwać tacho to nie bedziesz płacił. Mandat jak najbardziej zasłużony. Zastanawiam się co ty robiłes na kursie prawa jazdy oraz kwalifikacji oraz co robił instruktor który cie przygotowywał.

1

ese
~ghoast
2016-06-20 20:35:40 "... Mi mówili że jak podjade 100 metrów to nic się nie stanie.. "-

Nie ma jak to parking. No to może niech ci co mówili się na karę zrzucą.
~zcx
zetek nie opowiadaj takich rzeczy bo na tym forum przesiaduja sami prawi.
~ghoast
Z tych 4 rzeczy to tylko magnesu nie używam. Inspektor zobaczył że sierżanty się nie zgadzają między tarczami i przyjął chyba za pewnik że jeżdżę na otwartym nie wiadomo ile i nie rejestruje tego.
Wiem że wy wszyscy tu najmądrzejszy ale każdy się kiedyś uczył nie
~ghoast
Odwołać sie i tak się odwołam bo nie ingerowalem w tacho. Inspektor powiedział mi co innego niz to za co dostałem mandat. Po prostu się nie odczytałem i tyle. Zobaczymy czy to coś da.
Nie weryfikowane w żaden sposób tego co mówili o tych 100 metrach, ale to akurat mówił mój szef śmiechem zatrem.
~ghoast
Po za tym wiem że za głupotę się płaci, niestety. Tak samo nikomu wierzyć nie można bo później wianki takie wychodzą. Człowiek szuka roboty to idzie gdzie daja i trzeba się było dostosowac. Jak już ma to wtedy zaczyna wybierac. Wiecie jak jest, nie każdy może posiedzieć w domu i przebierać, szczególnie bez doswiadczenia i np. Brata, ojca, wujka w transporcie który wszystko wytłumaczy pokaze itd.
~ghoast
Nie umiem obsługiwać tacho a*alogowe bo nigdy nie musiałem i nigdy do tej pory nie musiałem kombinować. W kółku na karcie jeździ się zupełnie inaczej i prościej bo masz wszystko wyliczone, a jak przegniesz to zawsze jest art. 12/561/2006.
Także nie traktuj cię mnie jak idiotę, tylko przypomnijcie sobie jak zaczynaliscie o ile w ogóle zaczeliscie kiedykolwiek.
~zcx
przeciez 100m to golym okiem na sierzantach widac roznice.

a skoro szef taki madry to niech placi.

podejzewam ze taki podjazdow bez tarczy nieles sporo. bo przy jednym takiej kary by nie bylo.

1

~ghoast
A kursy to kursy. Myślicie że lekko jest bo 12 godzinach jazdy busem, poświęcić jeszcze czas który można by spędzić z rodziną na siedzeniu w jakiejś salce i rozwiązywaniu bezsensownych testów które i tak wiesz że zdasz.
Tak samo z podpisaniem tego mandatu człowiek nie jest z żelaza. Zapierdziela ile wlezie by zarobic, a tu tak z zaskoczenia wylatule ludek w zielonym stroju i zaczyna od tego że będzie mandat i to duży.
~ghoast
Bo kurcze dzień w dzień tylko że tylko w 11 się dopatrzyl
~Don kiszrot
A w młodych wilkach było jak złapią cię za rękę mów że to nie twoja ręka, a ja to bym wyrzucił sierżanta jak się nie zgadza
~Don kiszrot
A z resztą jest na niego sposób...
~Kamil
Ghoast, jak to nie ingerowales w tacho? A podjazd podczas odpoczynku/pauzy to co to jest? Nie ingerencja? Przeciez ingerowales w ten sposob, ze falszowales zapis tacho, chciales ukryc fakt, ze zamiast odpoczywac pracowales. Podaruj sobie te odwołania, bo szkoda papieru.

1

~zcx
nalezalo wziac przyklad z kaczynskiego i zaproponowac zaplate za np. brak jednej tarczki ktora przelejesz na jakas tam fundacje.

j. kaczynski po wyjsciu na jaw ze zostal transportowany smiglowcem policyjnym z swinoujscia do krakowa zaplaci kwote rowna przelotowi rejsowym samolotem na tej trasie a nie za ekploatacje smiglowca na rasie swinoujscie-krakow-s winoujscie.,

2

ese
~ghoast
2016-06-21 01:53:26 A kursy to kursy. Myślicie że lekko jest bo 12 godzinach jazdy busem, poświęcić jeszcze czas który można by spędzić z rodziną na siedzeniu w jakiejś salce i rozwiązywaniu bezsensownych testów które i tak wiesz że zdasz... "-

Kurs masz po to, by się douczyć, nie by zdać lub nie. Jak widać, cel nie został osiągnięty.
bosssman
~Kamil,
przez takie gadanie kierowcy płacą frycowe, całkowicie niezasadnie. Ingerencja musi być faktem, za pomocą magnesu, śrubokręta, wyłącznika... Wystarczy opis, że na polecenie gajowego musiałem przestawić pojazd... nie ma żadnego naruszenia, i kary.
~Kiero
Co ty bosssman gadasz nawet pies ci nie może tacha otworzyć w ciągu twojej pracy jak nie ma pieczątki która ci musi później na odwrocie tarczki przybic. Trzeba zapisywać i liczyć a nie otwierać tacho hehe otworzyłem tacho żeby sobie sprawdzić a dla mnie go przez te kilka minut mogłeś robić wszystko np jechać

1

FAN-MAGNUM
~zcx
2016-06-21 01:51:13 przeciez 100m to golym okiem na sierzantach widac roznice.

a skoro szef taki madry to niech placi.

podejzewam ze taki podjazdow bez tarczy nieles sporo. bo przy jednym takiej kary by nie bylo. "

hm załóżmy że PÓŁ SIERŻANTA to 5mm
czyli 1km to 1mm
czyli 100 m to 0, 1 mm

GRATULUJĘ LUDZIOM DOBREGO WZROKU KTÓRZY Z ODLEGŁOŚCI ok. 30 cm WIDZĄ "GOŁYM OKIEM RÓŻNICĘ 0, 1 mm "

zdarzają się nam przegięcia :-)
tylko kontrolujący ma prawo do ich oceny
nie może nam nałożyć kary wg własnego widzimisię :-)
widząc wielokrotność tego typu hm "niedokładności" podjął taką a nie inną decyzję

ale tu temat ma inny podtekst - jak oszukać tacho? ? i wydymać konkurencję :-)
~...
jak?
pół obrotu koła
tak można i tysiąc km. zrobić
; )

1

Olender73
Niepotrzebnie przyjmowałeś mandat... sprawę można było wybronić
~Zakręcony
tu podjadę na magnesie, tam podciągnę do ojczyzny i jestem do przodu jakieś 1000 km w miesiącu. W całokształcie będzie to pićsęt złotych,

1

janre
ktosik art. 15 pkt 2 rozporządzenia EWG nr 3821/85 określa, że wykresówka nie może być używana przez okres dłuższy niż ten na który jest przeznaczona, o krótszym nie ma nigdzie mowy
janre
ktosik nie masz racji, nie obowiązuje 3820 natomiast 3821 obowiązuje nadal ze zmianami z 98 r

-1

janre
visitors masz rację, ale przepisy nowego rozporządzenia dot. tachografu i kart kierowcy zostały powielone i nic się nie zmieniło w art. 15 tamtego rozporządzenia
cyt. Wśród norm które zaczną obowiązywać już od pierwszego kwartału 2015 roku, wskazać należy na regulacje w zakresie użytkowania kart kierowcy i wykresówek. Powielono znane z aktualnie obowiązującego rozporządzenia regulacje, a to iż kierowca zobowiązany jest korzystać z karty kierowcy oraz tarcz tachografu, w każdym dniu prowadzenia pojazdów, jak również do jej nieuzasadnionego wyjmowania przed zakończeniem dziennego okresu pracy, jak również do używania jej przez okres dłuższy niż ten do którego została przeznaczona. Jak również to, iż kierowcy nie używają wykresówek oraz kart kierowcy zarówno brudnych oraz uszkodzonych. Kierowcy również bez zmian zapewniają zgodność czasu zapisu na wykresówce oraz karcie z czasem właściwym dla kraju rejestracji pojazdu, samemu obsługują nośniki w zakresie okresów aktywności takich jak: czasu prowadzenia pojazdu, innej pracy, okresów gotowości czy też przerw bądź odpoczynków. Powtórzono również rozwiązania zawarte w rozporządzeniu (WE) 3821/85, w zakresie danych jakie to kierowca zobowiązany jest nanosić ręcznie na wykresówkę, to jest: swoje imię i nazwisko, datę i miejsce rozpoczęcia i zakończenia używania wykresówki, numer rejestracyjny każdego użytkowanego pojazdu również w przypadku jego zmiany, wskazania licznika długości drogi przy rozpoczęciu pierwszej jazdy jak również przy zakończeniu ostatniej jazdy, jak również w przypadku zmiany samego pojazdu, wskazania godziny dokonania samej zmiany, jak również licznika długości drogi tegoż ze przejętego pojazdu. Pozostał również obowiązek ciążący na kierowcy w zakresie umieszczania symbolu państwa, w którym miało miejsce rozpoczęcie bądź zakończenie przewozu, z tym jednak wyłączeniem, iż kierowcy wyposażeni w tachograf który samodzielnie rejestruje dane dotyczące lokalizacji (tak zwane: inteligentne tachografy) są z tego obowiązku zwolnieni.
ese
"... Powielono znane z aktualnie obowiązującego rozporządzenia regulacje, a to iż kierowca zobowiązany jest korzystać z karty kierowcy oraz tarcz tachografu, w każdym dniu prowadzenia pojazdów, jak również do jej nieuzasadnionego wyjmowania przed zakończeniem dziennego okresu pracy, jak również do używania jej przez okres dłuższy niż ten do którego została przeznaczona.. "-


Zobowiązany do korzystania i nieuzasadnionego wyjmowania?

".. jak również do używania jej przez okres dłuższy niż ten do którego została przeznaczona"?

Dziwne jakieś nieco..
apsik
za mnie ; -)
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.117.130

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels