Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

placa minimalna
ID: 159198

1 stycznia 2015 r. w Niemczech weszła w życie ustawa o płacy minimalnej. Stawka za godzinę, która dotyczy Niemców, ale też obywateli innych państw pracujących w tym kraju, ma wynosić co najmniej 8, 5 euro za godzinę.

Dotyczy to wszystkich pracowników w czasie ich zatrudnienia w Niemczech, niezależnie od tego, czy ich pracodawca ma siedzibę w kraju czy za granicą. Według interpretacji Berlina ma to również zastosowanie do kierowców z firm transportowych spoza Niemiec. W praktyce każda firma transportowa, której samochód przejeżdżałby tranzytem przez terytorium naszego sąsiada, musiałaby płacić swoim kierowcom odpowiednio wysokie stawki.

Taka interpretacja przepisów uderza szczególnie mocno w Polskę, która ma drugą co do wielkości flotę samochodów ciężarowych w całej UE. Firmy z naszego kraju, a także innych państw Europy Wschodniej mogą konkurować ze swoimi zachodnimi odpowiednikami niższymi stawkami dla kierowców.

Polska minister infrastruktury Maria Wasiak poinformowała niedawno, że zwróciła się w tej sprawie do Komisji Europejskiej. Zapowiedziała też konsultacje z niemieckim ministrem w tej kwestii. Umówiliśmy się na rozmowę telefoniczną w tym tygodniu - powiadomił Schetyna, który w Brukseli spotkał się z niemieckim ministrem przy okazji posiedzenia szefów dyplomacji. Jak dodał, trudno zaakceptować nowe niemieckie zasady, które - zgodnie z interpretacją Berlina - zobowiązywałyby firmy transportowe spoza Niemiec do wypłacenia niemieckiej płacy minimalnej kierowcom przejeżdżającym przez niemieckie terytorium.

- Trzeba wszystko zrobić, by nie doszło do wprowadzenia tak kuriozalnych przepisów - powiedział Schetyna na konferencji prasowej. Według niego niemiecki minister ma zapoznać się ze szczegółami tego problemu i propozycjami działań niemieckich władz. Tak chce zadbać rząd o Polskich przewożników a my kierowcy będziemy dalej tanią siła roboczą. Rządzący dbaja o swoje interesy.

Posty (43)

andrzej127
jak w temacie...
~spenio
I bardzo dobrze że szwaby wpowadzily place minimalną. Może wkoncu kierowcy będą zarabiać adekwatnie do swojej ciężkiej pracy
~bogdan
spenio ale jaja ty naprawde myslisz ze ciezko pracujesz... hahahahahaha ale jaja...
~bogdan
kierowcy to lenie i malo ktory jest pracowity, ja juz musi sam zaladowac nazcepe to ma problem z wstaniem z duby kiedys to byl kierowca teraz to banda zlodziei paliwa nierobow leserow i kretaczy
~ku-ku
Ja to sie narobie mocno !
~spenio
bogdan dziat to jesteś ty i twoja firma tak placisz że kierowca musi latać z beczkami. Jaka płaca taka praca
~ku-ku
Już jestem narobiony kurna !
~bogdan
hahahahahaha ale jaja spenio... ja jestem kierowca a nie firmą i nie mow ze dziad bo to ty pracujesz za grosze i sie zalisz dziadzie ja zarabiam dobrze baranie.
~J 23 znów nadaje
prosty rachunek. w DE jest 40 =godzin tygodniowo po 8, 50 daje 350 euro w tygodniu jak ktoś tego nie ma to jego strata, a gdzie jeszcze podstawa!! UWAGA za pilnowanie się nie płaci!! Więc nie piszcie że ktoś pracuje 24 godziny!! Trochę czytania ze zrozumieniem.
Polski kierowco jesteś zawsze NIEZADOWOLONY idź do pośredniaka i siedź tam.
LUDZIE BRAĆ SIĘ DO PRACY A NIE NARZEKACIE TYLKO NA TYM FORUM W ETRANSPORT-CIE.
~spenio
widocznie twój wcześniejszy wpis o zlodziejach leniach był z autopsi. Ja wlaśnie nie pracuje w tech chwili bo chcieli mi obniżyć zarobki na co się nie zgodziłem bo się szanuje i żaden szef złodziej nie będzie mnie okradał
~J 23 znów nadaje
CHODZI O NORMALNA PRACĘ... 40 GODZIN!!
~spenio
j23 nie pisz glupot czas pracy kierowców wygląda troche inaczej ale jak nie masz pojecia to pisz dalej że 40 godzin tygodniowo:)
~obserwator
spenio - okupant pośredniaka od 01. 2015

Ale jaja,
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 34.204.169.230

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels