odszkodowanie za szkodę całkowitą samochodu
ID: 139575

Mam problem, brałem udział w wypadku samochodowym nie z mojej winy. Niestety samochód mój nie nadaje się do naprawy, rzeczoznawca stwierdził szkodę całkowitą. Mój ubezpieczyciel wypłacił mi bardzo niskie moim zdaniem odszkodowanie jak za 3 letni samochód. Próbowałem się odwołać ale nic z tego. Znacie jakąś firmę która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowania? Jestem z Poznania i szukam firmy na miejscu.

~Marcel
*.wtvk.pl

REKLAMA

Posty (46)

~Marcel
2014-02-06 17:53:57
jak w temacie...
cds-odszkodowania
2014-02-06 18:37:08
Za niskie, tzn. jakie? Musisz wiedzieć, że jeśli jesteś poszkodowanym, nikt oprócz Ciebie nie ma uprawnień do wyboru metody naprawienia szkody - kwalifikacja szkody całkowitej nie oznacza braku możliwości naprawy i że auto kwalifikuje się na szrot. Oznacza to, że jeżeli zechcesz możesz go naprawiać, ale musisz wiedzieć, że ubezpieczyciel pokryje udokumentowane koszty do wartości rynkowej pojazdu. Takie jest stanowisko orzecznictwa i póki co ubezpieczycieli, jeśli już muszą, równają do tej wartości.
Wnoszę, że rzeczoznawca oszacował szkodę, wykonał wycenę kosztów naprawy a potem, gdyż była ona znaczna, ustalił wartość rynkową pojazdu i wartość pozostałości po szkodzie. Najprawdopodobniej różnica stanowiła wartość przyznanego odszkodowania. Taki model funkcjonuje, ale w ubezpieczeniach auto-casco i nie należy go przekładać na grunt związany z OC posiadacza pojazdu za szkody zw. z ruchem tegoż pojazdu. Model ten niejednokrotnie jest bardzo „ naginany” gdyż do zaniżenia odszkodowania wystarczy podnieść wartość pozostałości i obniżyć wartość rynkową pojazdu. Dlatego ważne, aby obiektywnie zweryfikować obie wartości, gdyż od tego w dużej mierze zależy dalszy tok działania.
Ubezpieczyciel nie popełnił błędu, gdyż jest zobligowany prawem (k. c. i ustawa o dział. ubezpieczeniowej) do wypłacenia odszkodowania w terminie, jeśli nie jest w stanie wypłacić pełnego (z różnych uzasadnionych przyczyn), do wypłacenia bezspornej kwoty.
Wypada w takim przypadku zrobić rzetelną kalkulację naprawy w serwisie i jeśli z rozrachunku wyjdzie kwota wyższa aniżeli wypłacone odszkodowanie, ale nie przekroczy wartości rynkowej (tę ustaloną przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela bym zweryfikował), a zdecydujesz się na naprawę pojazdu, naprawiaj i przedłóż faktury. Jeśli naprawa będzie wykonana zgodnie z oceną szkody (w takim zakresie) dokonaną przez ubezpieczyciela, powinien on dopłacić różnicę. Tylko wypłaci nie więcej niż wartość rynkowa pojazdu – tę również bym zweryfikował.
Jeżeli potrzebujesz wsparcia prawnego wejdź na zakładkę „ szkody i roszczenia” na naszej stronie web – adres strony znajdziesz w zakładce „ partnerzy” na lewym pasku strony startowej etransportu.

-1

cds-odszkodowania
2014-02-06 22:18:14
Czyżbyś misiaczku mnie poprawiał?
~ring
2014-02-06 22:58:39
://www. odszkodowanialeszno. 7com/
~zadowolony
2014-02-18 15:01:07
polecam gościa tel 605669300
~Jarek
2014-02-18 22:52:52
Polecam ://cito-krakow. pl/
~cts
2014-02-18 23:01:36
firma votum z wrocławia. prowadziła mi sprawę dwa razy i polecam tą firmę. Solidni, kasa na czas. Rozliczenie również. Drogą majlową informowali na bierząco.
Polecam tą firme.
Z innych nie korzystalem to niewiem.
~maly
2014-02-19 07:58:39
hehe odkad zmienily sie przepisy szkoda calkowita jest nieoplacalna
teraz licza tak: wartosc rynkowa auta np 10000zl- wartosc tego co zostalo ze szrota po wypadku (zazwyczaj kwota jest z kosmosu bo jak taka kupa zlomu moze miec tak duza wartosc) a roznica jest tobie wyplacana czyli 10000zl-np 4000zl za zlom=6000zl szkoda calkowita
to jest biznes hehe

1

~Tom
2014-02-19 08:12:02
Odwoluj sie. Z Reg sprawy w 90 proc sie wygrywa.
~Ali
2014-02-24 15:17:01
Tak znam firmę która zajmuję się odszkodowaniami xaltum. Moja siostra właśnie korzystała z tej firmy i jest zadowolona bo pieniądze swoje odzyskała co jej zdaniem było nie możliwe, Także polecam xaltum naprawdę warto.
~rinek
2014-07-01 01:47:32
Ja znam firmę, z której usług sam korzystałem, a która odzyskała moje odszkodowanie za moje złamania podczas wypadku. Ubezpieczyciel chciał wypłacić mi 500zł, a dzięki Kancelarii Pionier kwota ta 10krotnie się zwiększyła. Oczywiście nie było łatwo. Ja sam przerzucałem się z nimi pismami, ale nic to nie dało. Kancelaria po kilku miesiącach skierowała sprawę do sądu i cały proces skoczył się bardzo pozytywnie. Za te pieniądze pojechaliśmy z całą rodziną na wakacje. Generalnie jestem zadowolony z ich usług, bo współpraca na każdym etapie układała się dobrze.

-1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.228.220.31

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels