REKLAMA

PROAMA oszusci czy nie?
ID: 104113

Witam, mam pytanie PROAMA to nowy ubezpieczyciel na rynku, a juz jest wystawiony do sprzedazy. Co bedzie gdy auto ulegnie calkowitemu zniszczeniu lub kradziezy a PROAMA bedzie sprzedana?? ? kto zaplaci odszkodowanie i w jakiej wysokosci?
Prosze o odpowiedz czy ktos mial juz do czynienia z wyplata odszkodowania z firma PROAMA?

~WACŁAW
*.dynamic.chello.pl

REKLAMA

Posty (23)

~dsw
2013-12-30 20:58:22
Człowiek gania i ponagla ich aby szybko załatwić sprawę, a oni odbierają auto zastępcze jeszcze przed wykonaniem naprawy uszkodzonego pojazdu ze względu na opóźnienia z winy poszkodowanego... Sprawa idzie do sądu. Naciągają, przeciągają i jeszcze robią z człowieka idiotę!

1

~gregor
2014-01-13 09:48:30
Panowie, OC wykupujemy byle gdzie, w byle psiej ubezpieczalni bo to wam nic nie robi. a jest tanio Ze składki OC nie masz nic tylko ochronę zdrowia poszkodowanych, tego wymaga prawo i policja na drodze. Ale, uwaga ! Polisę AC radzę wykupić w Warcie lub PZU i tylko tego się trzymajmy jak tonący brzytwy.

1

~aga
2014-04-18 16:50:33
OSZUŚCI
Witam chciała bym opisać moją sytuacje aby inne osoby które rozmawiają z konsultantami z firmy Proama wyraźnie mówili, że nie decydują się zawrzeć z nimi umowy. Informuje, że ta firma wysyła wezwanie do zapłaty po telefonie w którym prosiłam o podanie jedyni propozycji ubezpieczenia mojego samochodu !!! Jest to firma która naciąga osoby które wyraźnie powiedziały podczas rozmowy, że jeżeli się zdecydują na ich ofertę to zadzwonią na następny dzień po zarejestrowaniu samochodu i wpłacą kwotę którą im zaproponowali. Oczywiście nie zadzwoniłam aby potwierdzić zawarcie umowy a i tak dostałam wezwanie do zapłaty!! Jest to firma OSZUSTÓW I NACIĄGACZY gdyż jak dostałam to wezwanie oczywiście od razu zadzwoniłam do obsługi klienta, która po wysłuchaniu mnie powiedziała, że poszuka naszej rozmowy i oddzwoni do wieczora oczekiwałam telefonu ale nikt nie zadzwoniło na następny dzień przed południem pani z Proamy łaskawie oddzwoniła że nasza rozmowa się gdzieś zawieruszyła ale będzie jej dalej szukać do godziny 15 dalej cisza po czym zadzwoniła pani i powiedziała, że zgodziłam się na tą propozycje bo powiedziałam w czasie rozmowy, że przeleje pieniądze następnego dnia "wyjęte było to z kontekstu" jak poprosiłam panią aby puściła mi moment w którym takie wyrażenie padło powiedziała oczywiście że muszę pojechać do siedziby w Lublinie aby odsłuchać tej rozmowy !!! Dodatkowo zawarłam umowę dzień przed zarejestrowaniem samochodu który sprowadziłam z zagranicy i na dobrą sprawę nie wiedziałam czy w ogóle go zarejestruję. Firma ta zawarła zemną umowę pomimo tego, że nie miała podanego numeru rejestracyjnego gdyż w dzień zawarcia z nimi umowy tak naprawdę samochód ten nie był zarejestrowany !!! Odradzam jaki kol wiek kontakt z tą firmą !!

1

~NIEDZWIEDZ
2014-09-14 23:35:23
klamcy klamcy *leni klamcy

1

~ku-ku
2014-09-21 02:57:52
Trzeba maszyny ubezpieczać tam gdzie jest BLS i jest po problemach ! Nie ważne czy drożej, czy taniej !

1

~wybuch
2015-03-15 14:22:49
Precz z pepikami. Jedno co mają dobre to panienki.

1

~zawiedziona klientka
2015-06-15 11:35:59
Proama to najgorsza firma ubezpieczeniowa, po 2 latach nagle sobie przypomnieli o nieuregulowanej płatności wynikającej z przeniesienia polisy po sprzedaży samochodu. Zamiast skontaktować się osobiście po zdarzeniu, czy zadzwonić to nasyłają firmę windykacyjną po 2 latach beż żadnego kontaktu! SKANDAL!!!

1

~bmserwis
2015-07-13 12:09:33
STANOWCZO ODRADZAM!!! Jeszcze raz opiszę moją sytuację ponieważ NIC się nie zmieniło. Szkoda numer :20700148884_1
Spra wca ubezpieczony w Proama szkoda zgłoszona MIESIĄC temu! Rzeczoznawca szybko - to bez zastrzeżeń. Następnie musiałem upominać się o kosztorys ponieważ pomylono mój adres email (wcześniej w rozmowie dokonywałem już korekty). Od czasu otrzymania kosztorysu DRAMAT!!!
Najpierw dokumenty wysłano do byłego właściciela pomimo, iż sprawca w rozmowie telefonicznej podawał dane do wysyłki. Dopiero po moim kontakcie z infolinią jak i sprawcą dowiedzieliśmy się o tym fakcie. Ponad półtora tygodnia temu po moim telefonie tego samego dnia sprawca wysłał SAM ze swojej inicjatywy dokumenty. Do dnia dzisiejszego (dzwoniłem dwa dni temu) niby nie dotarły one. Ja ze swojej strony dopełniłem wszystkich formalności (spisane oświadczenie, dokumentacja fotograficzna itp. ) natomiast do dnia dzisiejszego mam uszkodzony pojazd i nie mogę go naprawić BO NIE OTRZYMAŁEM odszkodowania! Mowa tutaj o, i tak zaniżonej, kwocie bezspornej. Brak także jakiejkolwiek korespondencji, dodatkowo na maile nie odpisują w ogóle. TAKŻE odradzam jakąkolwiek współpracę z tą firmą!!! Straciłem już cierpliwość, od dnia dzisiejszego rozpoczynam zamieszczanie informacji we wszelkich dostępnych miejscach, gdzie tylko jest wzmianka o waszej "wspaniałej" firmie, by ustrzec innych przed popełnieniem błędu!

2

~WK... NY
2015-10-10 12:33:11
PROAMA TO WIELKIE G

2

~Monik
2015-10-22 11:55:25
Ja jak najbardziej polecam Proamę. Mieliśmy pierwszą szkodę rok temu nie z naszej winy wszystko poszło sprawnie, wycena w jak najlepszym porządku. Kilka dni temu mieliśmy drugą kolizję ale tym razem z naszej winy, od razu dodzwoniłam się do ubezpieczalni szkoda była zgłoszona na drugi dzień przyjechał rzeczoznawca, kosztorys dostaliśmy po wizycie Pana i jesteśmy zadowoleni wycena równa się z kosztami naprawy (nawet z małą nawiązką) Więc złego słowa powiedzieć nie mogę. Dodam, że w poprzedniej ubezpieczalni Liberty czepiali się o każdy szczegół (obsługa nie miła i niekompetentna) Od 3 lat jesteśmy w Proamie i polecam.

1

~Poszkodowana
2016-03-05 09:54:44
UWAŻAJCIE NA FIRMĘ PROAMA, STANOWCZO WSZYSTKIM ODRADZAM!!! W grudniu 2015 miałam poważny wypadek: zderzenie czołowe, z dachowaniem (zaznaczam że nie byłam sprawcą wypadku!) z innym pojazdem osobowym który wyprzedzając tira nie zwrócił uwagi czy nic nie jedzie na przeciwległym pasie ruchu. Na miejscu była straż pożarna, karetka, policja która przyjechała na samym końcu zdarzenia, z samochodu zostałam wyciągnięta ponieważ nie byłam w stanie sama się opuścić auta. Sprawca ma ubezpieczenie w firmie PROAMA. Moje obrażenia to: skręcenie kręgosłupa szyjnego gdzie 3 tyg chodziłam w kołnierzu, liczne krwiaki na nogach które uniemożliwiały mi samodzielne poruszanie się, wymagałam stałej opieki rodziny, przesunięcie 4 kręgów szyjnych, z uciskiem, co wymaga PILNEJ! operacji na kręgosłup. Koszt wykupienia samych leków wyniósł ponad 1200pln, nieobecność w pracy z powodu wypadku 2, 5 miesiąca, do dnia dzisiejszego nie prowadzę auta, boję się jeździć samochodem, nie wspominając o uszczerbku psychicznym.
Po złożeniu dokumentacji dotyczącej leczenia, PROAMA przyznała mi odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i koszty leczenia w wysokości UWAGA!!! 1157. 38 PLN!! Z CZEGO 1000PLN TO ODSZKODOWANIE ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU A 158, 37PLN TO KOSZTY LECZENIA!!! Kwota ta nie pokrywa nawet moich kosztów leczenia, nie wspominając już o innych szkodach. Oczywiście napisano, że od decyzji można się odwołać, także czeka mnie sprawa sądowa z "firmą ubezpieczeniową" PROAMA.
STANOWCZO WSZYSTKIM ODRADZAM UBEZPIECZENIE W TEJ FIRMIE, WSPÓŁCZUJĘ SOBIE I OSOBOM POSZKODOWANYM KTÓRCY SPRAWCA MIAŁ UBEZPIECZENIE W PROAMA!!!
Zastanawi a mnie, dlaczego taka PROAMA w ogóle jeszcze działa na polskim rynku??? Dlaczego ludzie ubezpieczają się w takiej firmie jak PROAMA? ?? ODRADZAM!!!

1

~rao
2016-03-06 10:27:14
Ludzie się ubezpieczają w takiej firmie, bo jest tanio. A poszkodowany niech się buja po sądach. Jeżeli masz kwity na wydatki w związku z tym wypadkiem to śmiało wal do sądu i udowadniaj, że cię oszukali. A najlepiej jak nie masz doświadczenia oddaj sprawę adwokatowi. Pobierze swoją działkę jak wypłacą ci kasę.

1

~pffffff
2017-05-05 15:30:11
Stanowczo odradzam. Banda naciągaczy, wmawiają mi ze mam przelac tyle i tyle na takie i takie konto, a ja nic u nich nie ubezpieczałem, co najwyżej w jakiejś porównywarce cen sprawdzałem. Chamstwo nie zna granic,

1

~Kamila 2017
2017-06-30 15:54:22
PROAMA- ceny ma najlepsze, bo najniższa na rynku ale przy zalaniu mojego mieszkania w 3 pokojach dostałam od nich 800zł rekompensaty- " zrób to babo sama"- po długich telefonach krzykach, groźbach - z łaską negocjowali cenę i wywalczyłam 1500zł. Skandal- najgorsza Firma ubezpieczeniowa na polskim rynku!!! ODRADZAM

ceny ich koszstorysu za naprawe to 50% i tyle wysyłaja :d szok!

1

~Arek S
2017-11-27 14:46:43
TOTALNA ŻENADA
We wrześniu miałem szkodę z AC ( pakiet ASO) do tej pory nie wydali decyzji o pokryciu kosztów naprawy samochodu.

1

~yuri
2018-04-12 16:03:21
PROAMA - oszuści, naciągacze, kłamcy - jeżeli odbierzesz telefon i usłyszysz pseudo sprzedawcę z PROAMY natychmiast się rozłącz, zaoszczędzisz wiele zdrowia czasu i pieniędzy. NIE POLECAM TEJ HYBRYDY.
~Żbiku
2018-12-13 20:08:23
Pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania uzyskasz w warszawskiej firmie Casus. Oni specjalizują się głównie w odszkodowaniach. Ubezpieczyciel ZAWSZE zaniża kwotę, ZAWSZE!
~Dua lipa
2019-02-22 17:33:34
Frajerstwo ta firma po jednej kolizji naliczyla mi 2x tyle składki nie polecam
~Stop Patologii
2019-05-13 19:43:04
Kupiłem używany samochód z ubezpieczeniem u tych OSZUSTÓW do Lutego 2020 roku. Jakież było moje zdziwienie gdy złodzieje przysłali mi zwykły list wzywający do dopłaty ponad 3500 zł, grożąc że jeśli nie zapłacę, sprzedadzą to jako dług firmie windykacyjnej, Szmaty od razu wyskoczyli z groźbami. Łajzy nie odbierają telefonów. Ponieważ to nie ja podpisywałem umowę, prawnik powiedział że wystarczy wypowiedzieć złodziejom umowę, a mogą pocałować mnie w cztery litery. Kupujących pojazdy z długim ubezpieczeniem ostrzegam że mogą wielce się zdziwić, jeśli liczą że będą mogli korzystać z takiego ubezpieczenia. Sprzedający zapewniał że mogę wykorzystać, a za dwa dni zażądał przerejestrowania auta. Dałem kutafonowi 0 1000 zł więcej niż auto było warte właśnie ze względu na opłacone ubezpieczenie.

2

J-23
2019-05-13 21:18:43
Marko zostałeś rozpracowany ale nie martw się to ja J-23

1

~Stop Patologii
2019-05-13 22:10:36
J-23 Noooo.

1

~marta
2019-10-27 15:47:03
Polecam Bardzo skuteczną Panią Mecenas mistrz prawa transportowego 602492180
~kerior
2020-01-29 17:47:20
nie wypłacają należnego ubezpieczenia.. to zwykła banda oszustów... nigdy więcej i nie polecam... ludzie uczcie się na błędach innych i moim. nie dajcie się nabierać tej zgrai
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.132.225

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels