Sprawy kierowców, przygody, problemy

WątekAutorPostów
OPINIE O FIRMACH TRANSPORTOWYCH
Co sądzicie o firmie SEMI_TRANS z BIAŁOGARDU proszę o szczere wypowiedzi na temat tej firmy.
nestor1208
HIT TRANSPORT MIEDZYNARODOWY WOLSZTYN
Witam Panowie czy ktoś zna tą firmę i może mi coś na jej temat powiedzieć?? jestem ustawiony za tydzień na rozmowę jako driver- dzieki za szybka odpowiedz
~driver1984141
Koszt polisyOC ciągnika siodłowego wzrośnie 8000
Koszt polisy OC ciągnika siodłowego wzrośnie do 8000

Poniedziałek, 31. Maj 2010 20:49

Mariusz Miąsko rozmawia z Jakubem Jarominem – ekspertem ubezpieczeń komunikacyjnych na temat przyczyn drastycznego wzrostu ubezpieczeń OC ciężarówek.

Mariusz Miąsko: Ceny ubezpieczenia OC i casco ciężarówek zwariowały! Skąd wynika ciągły wzrost cen?

Jakub Jaromin: Przede wszystkim trzeba przypomnieć, polskie firmy mogą świadczyć usługi przewozów kabotażowych. Jeździmy coraz więcej po Europie, a zatem odszkodowania za szkody wyrządzone przez nasze samochody osiągają coraz częściej poziom zachodnioeuropejski. Warto wspomnieć, ze średnia cena OC ciągnika siodłowego w Unii Europejskiej oscyluje wokół 1500 – 2000 EUR. Nasze składki wzrastają i – jak sądzą niektórzy – wzrost zakończy się wówczas, kiedy osiągną efektywny europejski poziom, tj. ok. 8000 zł.

M. M. : Dlaczego więc podwyżka dotyczy także przewoźników krajowych?

J. J. : Wydaje się, że firmy ubezpieczeniowe nie nauczyły się jeszcze trafnie rozpoznawać firm transportowych o większym i mniejszym ryzyku. Co prawda formalnie nie da się ograniczyć zakresu terytorialnego OC. Obowiązuje tzw. zasada wzajemności, powodująca że nasze OC jest ważne na terenie Unii Europejskiej, a ściśle mówiąc na terenie tzw. Porozumienia Wielostronnego. Firma transportowa nie może się umówić z towarzystwem, ze ubezpieczenie OC obejmie tylko Polskę. Natomiast przy dość wnikliwym podejściu, towarzystwa mogłoby bardziej zróżnicować ceny.

M. M: Co zatem stoi na przeszkodzie, aby takiej selekcji firm dokonywać?

J. J. : Ważną przeszkoda jest to, że ubezpieczenia, tak jak i środki transportu, w znakomitej większości są finansowane przez firmy leasingowe. Te zaś chcą dysponować prostą ofertą „ dla każdego”, ponieważ również zarabiają na pośrednictwie ubezpieczeniowym. Muszą więc uśredniać ceny.

M. M. : Czyli mały przewoźnik płaci za dużego?

J. J. : Upraszczając sprawę - tak. Słabe zróżnicowanie klientów na bardziej i mniej ryzykownych powoduje że składki dla niektórych firm mogą być proporcjonalnie zbyt wysokie. Oczywiście w ubezpieczeniach najczęściej płacimy za szkody kogoś innego, tym niemniej ….

M. M. … warto pozyskać oferty kilku ubezpieczycieli?

J. J. : Nie! Przykro mi to mówić, ale na rynku ubezpieczeń ciągników siodłowych nie ma obecnie konkurencji. W tej niszy działają 2-3 zakłady ubezpieczeń, które zresztą próbują walczyć nie o klienta, ale o to aby nie ponieść strat na tego rodzaju polisach. Nie mamy więc walki cenowej jak w przypadku aut osobowych czy dostawczych. Próba pozyskania ofert kilku ubezpieczycieli z reguły nie przynosi efektów. Można powiedzieć, ze w walce o niższą składkę transportowcy są osamotnieni.

M. M. : Co więc mają robić przedsiębiorstwa, aby obniżyć koszty polis?

J. J: Te większe – niewątpliwie wprowadzać specjalistyczne programy minimalizowania ryzyka. Wprowadzenie takiego programu musi odbywać się ze szczebla zarządu – jedynie wtedy rokuje szansę na powodzenie. Bowiem wzrost cen jest spowodowany wzrostem ilości i wysokości szkód także w Polsce. Ale oszczędności na składce w kolejnych latach z pewnością będą zauważalne. Dotyczy to również firm mniejszych.

M. M. : dziękuję za rozmowę

-

Jakub Jaromin – ekspert w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych
Kom entarze żródło jazdaprawna. pl
://www. lextir. pl/
~marek17
mercedes actros mp4 i jego wady...
Witam.
obecnie mam mozliwość prowadzenia tego auta, niestety juz od samych początków pojawiły się problemy mianowicie :
1. akumulatory lub tez alternator
( nie jest w stanie naładować ich do końca podczas np. pauzy weekendowej, nawet 1 h nie daje możliwości na uzupełnienie braku energii)
2. automatyczna skrzynia biegów
( tryb aeconomy jest tragiczny, strasznie długo mysli i wcale nie daje takiego małego spalania jak pokazuje komputer pokładowy, wyliczenia z zatankowanych litrów i przejechanych kilometrow sa całkowicie inne)
3. Actros 4 generacji 1842 ma pojemnośc 13l i niby 420 KM, niestety to tylko teoria w praktyce Volvo FH13 400KM jest o wiele mocniejsze.

Będę wdzięczny za inne informacje na temat tego "Mietka"
Licze na konkretne odpowiedzi na poziomie oraz dobre rady.
Pozdrawiam i życze miłego weekendu
~kierowca Actrosa103
Wolter Koops
Szukam "drugiego" z doswiadczeniem do Koops. 3/1 7600 netto.
Najlepiej z Gdanska.
+48501302280
~Waldemar68
CIĘŻARÓWKI TO MOJE ŻYCIE!!! ŻYCIE KIEROWCY!!
Witam kolegów, kierowców ciężarówek.
Opowiem wam moją historię i nie wiem czy wam sie spodoba czy nie ale chce się komuś zwierzyć i chciałbym to zrobić tutaj.. Otóż mam już 45 lat i pracuję jako kierowca ciężarówki w firmie transportowej. Ciężarówki to moje życie i nie zamieniłbym tego zawodu na żaden inny... jeżdzę od 24 roku życia. 2 lata temu zmarła moja żona, dzieci wyjechały do usa(właściwie tylko syn, córka do włoch), a ja zostałem tutaj i jeżdzę po całej europie... kiedyś miałem do kogo zjechac z trasy do domu, do rodziny.. a teraz to już prawie rok w domu nie byłem tylko cały czas w trasie.. bo do kogo jechać.. kasy przesyłam pocztą do matki która opłaca rachunki(telefonu wcale nie używam), do domu zjadę jakoś teraz na święta żeby z matką posiedzieć, trochę odpocząć i dalej po świętach ruszam w trasę. Jeżdzę obecnie ostatnie 7 miesięcy Scanią R 480 Topline i to ona jest dla mnie prawdziwym domem, w wyposażeniu mam telewizorek, laptop, lodówkę.. itp.. wszystko co niezbędne... znalazłem tą stronę z tym forum przypadkowo jak szukałem nowych wiadomości o transporcie.. postanowiłem napisać coś o mnie i chciałbym dowiedzieć się od was użytkowników tego forum co myślicie o takim życiu... domyślam się że większość z was to zawodowi kierowcy ciężarówek więc proszę o dość normalne odpowiedzi.. piszę teraz z parkingu przy autostradzie A10 we Francji, obecnie mam kurs do miejscowości Tours, wiec niedaleko, jakieś 250 km mi zostało.. a jutro mam rozładować więc ruszę o 22 i dolecę tam jeszcze w nocy, trochę się prześpię no i rozładunek. Zrobie jeszcze parę kursow po uni i będziemy zjeźdzać ciężarówkami na bazę, bo święta. Ja także muszę zjechać, posiedzieć z matką, pomóc jej i pojeść jej pysznego barszczyku z uszkami a nie tylko zupek z torebek, czy z baru. Ostatnio jechałem na Świecko to stanąłem na NEVADZIE zjeść mojego ulubionego" szwajcara", jak zwykle pyszny. Ja także mogę wam napisać coś jeśli nie będziecie wiedzieć czy rozumieć.. zwłaszcza ci młodzi kierowcy. Chętnie pomogę, mam już doświadczenie więc moze się komuś przydam. Ostatnim razem jak jechałem do Polski przed Olszyną pomagałem zmienić koło Czechowi bo nie miał podnośnika. Wożę najczęściej płyty wiórowe, części do VW, opony do Michelina, szkło i papier, ostatnio wiozłem blachę a teraz ciagnę za kabiną 20 ton kawy. A więc moje życie to ciężarówki i prosze piszcie co o takim życiu myślicie. Pozdrawiam truckerów i młodych kierowców, nie martwcie sie wszystkiego się nauczycie i będzie ok. Ja też kiedyś byłem młody i jak wsiadlem za stery takiego kolosa to oniemiałem, ale trzeba było jechac i jechałem i tak się nauczyłem i teraz jeżdze zdecydownaie i odważnie. A więc nie bójcie się młodzi trakerzy jeździć takim monstrum drogowym. Pozdrawiam i proszę piszcie. Bedę sprawdzał codziennie na pauzie co myślicie o takim życiu... narazie.
~Piotrek437
Piwowarczyk gdów do kierowców
Witam kierowców z firmy Piwowarczyk i podwykonawców, napiszcie jak wygląda sytuacja z przeprawami do uk, czy są kolejki w Calais, czy jest dalej niebezpiecznie.
~greg17
BÓŁ W KRĘGOSŁUPIE.
Panowie macie może, jakieś sprawdzone lekarstwa typu maści, żele itp. na bÓle kręgosłupa?. Zaczyna chyba wychodzić jeżdzenie i dzwiganie, czasem tak mnie napierdziela w dolnej części kręgosłupa, że nie idzie wytrzymać. Znając życie nie jestem tutaj sam z takim problemem dlatego zwracam się z Prośbą o podzielenie się informacjami.
Robson30
Czy kierowcę zawodowego można nazwać "specjalistą"?
Czy ten zawód można porównać do specjalizacji w innych zawodach?
~Yuryj6
Brak ogrzewania, czy pracodawca musi zapewnić np. hotel?
Czy w przypadku awarii ogrzewania postojowego pracodawca musi mi zapewnić np. hotel? Jeśli za niego zapłacę, cze jest zobowiązany oddać mi pieniądze? Szczególnie interesuje mnie, jak to wygląda u niemieckiego pracodawcy. Ktoś pomoże?
~Magda34
poszukiwani kierowcy CE BELGIA
Accent foreign GEEL szuka KIEROWCOW CE
WYMAGANY JEZYK NIDERLANDZKI BADZ ANGIELSKI
KOD 95 A TAKZE KARTA KIEROWCY
WIECEJ INFO POD NR TEL 003214070 10 40 PROSZE PYTAC O KASIE
~accent geel-belgia2
Prawo Jazdy - nic nie warty świstek?
Pozwólcie że zacytuję:"Pr awo jazdy bardzo łatwo załatwić we Lwowie

Płacisz tysiąc dolarów i masz pewność, że zdasz egzamin. W internecie pojawiły się ogłoszenia o przyspieszonych kursach na Ukrainie. Wystarczą dwie wizyty za wschodnią granicą i mam prawo jazdy w kieszeni.
Coraz trudniej zdać egzamin na prawo jazdy. W dodatku czas oczekiwania w większości ośrodków to około dwa miesiące. Tymczasem okazuje sposób można się, że w prosty uzyskać uprawnienia do kierowania, w dodatku zajmie to zaledwie miesiąc. W internecie znaleźliśmy ogłoszenie o treści: Przyspieszony kurs prawa jazdy na wszystkie kategorie. Podwyższanie kwalifikacji na wszystkie pojazdy. Miejsce kursu: Lwów, Ukraina. Załatwiamy wszystkie formalności. Wycieczka do Lwowa

Postanowili śmy zadzwonić i dowiedzieć się o szczegóły kursy. Telefon odebrała kobieta, która mówi po polsku z silnym akcentem wschodnim. Nie chce zdradzać wielu szczegółów, ale podkreśla, że gwarantuje bezproblemowe zdanie egzaminu. Tłumaczy, że trzeba wyjechać do Lwowa. Tam Ukrainiec świetnie mówiący po polsku ma zająć się formalnościami, w tym tymczasowym zameldowaniem (według prawa ukraińskiego do egzaminu na prawo jazdy może przystąpić obcokrajowiec, który jest zameldowany w tym kraju przynajmniej czasowo).

To wszystko ma zająć najwyżej dwa dni. Po miesiącu czeka nas kolejna wycieczka do Lwowa. Tym razem podczas jednego dnia mamy zdawać egzamin na wybraną przez siebie kategorię pojazdów oraz odebrać ukraińskie prawo jazdy.

Jaką mamy pewność, że zdamy pomyślnie? - Proszę się nie martwić. Tam każdy zdaje. Przecież w ogłoszeniu napisaliśmy że załatwiamy wszelkie formalności mówi z zadowoleniem kobieta, do której dzwoniliśmy.

Jaki jest koszt przyspieszonego kursu. Według zapewnień, wyrobienie uprawnień na ciężarówkę i autobus to o około 1, 2 tys. dolarów. Samochód osobowy i motocykl to wydatek ponad tysiąc dolarów. Jeśli pragniemy mieć wszystkie kategorie, musimy przygotować około trzech tys. dolarów.

Dla porównania - w Polsce sam kurs prowadzenia auta osobowego kosztuje min. 1, 2 tys. zł. Natomiast egzamin to wydatek ponad 130 zł. Nie należy zapominać, że większość kandydatów zdaje go dopiero po trzech próbach.

Ministerstwo bezsilne

Kiedy już staniemy się posiadaczem ukraińskiego prawa jazdy, musimy się zgłosić do urzędu komunikacji w Polsce. Składamy wniosek o wymianę zagranicznego dokumentu na polskie prawo jazdy, wraz z tłumaczeniem dokumentu, i płacimy 71 zł. Po miesiącu dostajemy polskie prawo jazdy.

Ministerstwo Transportu rozkłada ręce. - W przypadku wymiany prawa jazdy wydanego przez państwo niebędące państwem członkowskim Unii Europejskiej sprawdzana jest jego legalność w organie wydającym lub potwierdzenie dokonywane jest przez polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w tym kraju. Po ustaleniu autentyczności wydajemy polskie prawo jazdy - mówi Andrzej Bogdanowicz z Ministerstwa Transportu.
~Temple One33
Sdm Spedition GmbH Sp. zo. o. Gdańsk
Co nowego w tej firmie-wszystkie wątki zostały usunięte???
~Jan Włodczek61
samozatrudnienie kierowcy
witam
mam pytanie dotyczace samozatrudnienia kierowcy: jak zalozyc dzialalnosc gospodarcza (jak ja sklasyfikowac) i co jest do tego potrzebne? a takze: jaka forme opodatkowanie najlepiej wybrac?
z gory dzieki za odpowiedzi
pozdrawi am
~pawel54
Czy w okolicach Poznania jest choć jeden uczciwy pracodawca?
Znacie jakieś firmy w Poznaniu, okolicach, w których kierowca z małym doświadczeniem może liczyć na jakąś sensowną pracę i odrobinę szacunku?
marcin944910
M-Trans Sędziszów Młp
co to za firma
~bolo65
Ile mandatu za telefon w Niemczech
Witam, orientuje się ktoś jaka jest aktualna kwota mandatu za rozmowę przez telefon podczas kierowania ciężarówką w Niemczech oraz przekroczenie prędkości na autostradzie o 6km/h? Zdjęcie przyszło przed nowym rokiem
~grek32332
Brak włączonego urządzenia UTA ONE Hiszpania.
Witam. Jestem w posiadaniu urzadzenia UTA ONE ktore trzeba miec podłączone ciagle do zasilania w trakcie jazdy. Kabel ktorym było podłączone niestety w trakcie jazdy nie byl do końca wciśnięty co poskutkowało rozladowaniem urzadzenia. Przejechałem tak przez kilka bramek (moze 3-5 bramek). Czy ktos miał podobną sytuacje? Ile za taki kabelek można sie spodziewać?
Eraja1
KIEROWCA DO ZABRANIA
Potrzebujesz się dostać do auta?
A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Zapraszamy do nowego działu KIEROWCA DO ZABRANIA.

Wejdź: http://www. kierowcadozabrania. pl


Przeglądać stronę może każdy, do dyspozycji jest też wyszukiwarka wg daty ale dodawanie
ogłoszeń (Potrzebuję się dostać do... /Mam wolne miejsce) oraz szczegóły kontaktu (nr tel/mail
czy inne namiary) dostępne będą tylko dla osób zalogowanych.

Dział jako świeży pomysł jest w trakcie modyfikacji i będziemy go dla Was (i z Waszą pomocą)
rozwijali, udoskonalali. W razie jakichkolwiek problemów związanych z jego funkcjonalnością
pr osimy o zgłaszanie sugestii czy uwag do Kini bądź tu, na wątku technicznym tego działu.
Kinia890
Uchodźcy
Wyciągli mi angole w dunkierce, linka plomba plandeki całe
~Grześ2
Motocentrum Leszno
Handlarze oszuści
~OlaJaz9
kierunek rosja
Co bedzie jak ruski wprowadza gwarancje i wycofaja sie z tir od 1 grudnia
gronal365
AMAZON KOŁBASKOWO
KONKRETNIE OCHRONA
~małtaj21
ANGLIA-kierowcy-IRLANDIA
panowie wpisujcie na tym forum kontakty firm angielskich i irlandzkich! co i jak zeby sie dostac do nich bo mozemy chociaz tak pomoc chlopaka, ktorzy jezdza w kraju za darmo, a chcieliby wyjechac... bedzie wesolo... szerokosci zycze... !!
~-XXX-40
Kierowcy autobusów, łączmy się
gdzie można znależć fajną prackę z 1???
Tomek33. 75120
POMOZCIE. POTRZEBUJE ADWOKATA Z LODZI. KIEROWCA.
Witam. Potrzebuje namiarow na adwokata z lodzi, lub okolic, ktory jest dobry i zajmuje sie sprawami odnosnie kierowcow i transportu. Prosze o pomoc.
~rzygac sie chce89
ZTE RADOM W GORZYCACH
ZTE - HMM
FIRMA PO ROZSLAWIENIU SWOJEJ NAZWY I WYROBIENIU SOBIE RENOMY, POCZATKOWO JAKO FIRMA ZTE CZYLI ZAKLAD TRANSORTU ENERGETYCZNEGO PRACOWNICY DOSTAWALI SPORE ZNIZKI NA RACHUNKI ENERGETYCZNE, NATOMIAST OKAZALO SIE TO ZBYT DROGIM DOBRODZIEJSTWEM ZE STRONY ZARZADZAJACYCH I STOPNIOWY DODATKI ZNIKNELY, A FIRMA STALA NAZWALA SIE TYLKO SKROTEM ZTE.
A TERAZ PO KROTCE O ARKADII ZTE W GORZYCACH.
OK 30 KIEROWCOW Z PONAD 30STO LETNIM STAZEM TRAKTOWANI JAK ROBOLE PRZEZ PARE DWUDZIESTOPARO LETNICH CHLOPCZYKOW ZARAZ PO STUDIACH.
KIEROWCY PO 4-6 TYGODNIACH PRZESPANYCH W SAMOCHODOWEJ PRYCZY NIE MAJA PRAWA DO ODPOCZYNKU, Z GORY ZAPALANOWANE SA KOLEJNE WYJAZDY NA KOLEJNE DLUUGIE TYGODNIE. OSOBY ZARZADZAJACE PRACA KIEROWCOW NIEKIEDY NAWET SAMI NIGDY NIE SIEDZIELI ZA KOLKIEM. JEZELI NIE MAJA POJECIA O PRACY KIEROWCY TO POWINNI ZAJAC SIE PRZYNAJMNIEJ ZARZADZANIE I WIEDZIEC JAK ZADBAC O SWOICH PRACOWNIKOW. DOBRY KIEROWNIK, DYSPOZYTOR CZY KTOKOLWIEK INNY KTO ZARZADZA KIEROWCAMI POWINIEN PRZEZYC W WIEKU 50PARU LAT PARE TAKICH MIESIECY JAKIE PRZEZYWAJA KIEROWCY. TO JEST NIE DO POMYSLENIA ZEBY GNOJEK KTORY NIBY STRASZNIE KOCHAL WIELKIE SAMOCHODY (DZIECIECE MARZENIA), PO PARU TRASACH ZREZYGNOWAL ZE SWOICH MARZEN I WZIAL SIE ZA LIZANIE D***Y I HITLEROWANIE KIEROWCOM.
~DOBRZE DOINFORMOWANY5
DARMOWE PORADY PRAWNE DLA KIEROWCÓW
Nie otrzymałeś wynagrodzenia, diet lub masz problem z pracodawcą napisz tiry@onet. pl lub zadzwoń 601 462002
~pomoc prawna17
zarobki kierowcy tira
Mobile daje kierowcy 3000 zł na reke + rejestracja+ umowa o prace i nie ma chętnych...
Czy to malo za 23 24 dni jazdy???
~W. R. O1.225
zabranie prawa jazdy w norwegii
zabrali mi prawo jazdy w norwegii za przekroczenie predkosci o 39 km
jechalem jako turysta
mam pytanie kiedy zostanie mi zwrocone i do jakiego urzedu w polsce
i jaka bedzie wysokosc mandatu
~turysta49
Czy ja muszę mieć telefon??
Pisząc maile do firm w sprawie pracy zadaję trzy pytania. Kierunki, system i wynagrodzenie. W odpowiedzi dostaję zwrot w typie, proszę zadzwonić pod podany numer. Wtedy ustalimy warunki., Czy tak ciężko jest odpisać np. Benelux, Anglia itp, 3-1 4-1 itp, dieta +podstawa, kilometry, stała pensja, od frachtu. Nie każdy w tym kraju posiada tzw słuchawkę. Posiadam internet a nie mam telefonu. Po prostu nie jest mi potrzebny do życia. Co wy na to?
~kwak19
lidl kierowca
szykuję się do pracy jako kierowca dystrybucja sklepów LIDL z magazynu Mińsk/Kałuszyn.
Ktoś również z forum zamierza tam pracować? ; )
~Adrian25
Kurs C+E
Ostatni raz w samochodzie ciężarowym siedziałem za kierownicą w 2007 roku podczas egzaminu.
Chciałem teraz podjąć pracę i zapytałem się w dwóch OSK ile by kosztowało zrobienie 2-3 godzin jazd żeby sobie przypomnieć jak się jeździ ciężarówką ale wszystkie odmówiły, że skoro mam prawo jazdy to nie wolno mi jeżdzić ciężarówką nauki jazdy.
Postanowiłem że w takim razie zrobię kurs C+E i chciałem się zapisać do szkoły która ma najlepszą zdawalność, jak się dowiedzieli że prawo jazdy robiłem 11 lat temu i nie mam praktyki to też odmówili, że to będzie nauka od początku na C i nie uda mi się nauczyć wszystkiego w ciągu tych dwudziestu kilku godzin.
Będę jeszcze szukał, ale moje pytanie, czy po takiej przerwie starczą 2-3 godziny jazd żeby zacząć pracować jako kierowca i nikogo/ niczego nie uszkodzić?
Ja rozumiem że C+E jest trudne, ale czy jest tak wielka różnica że nie będę sobie w stanie przypomnieć jazdy na C i jednocześnie nauczyć się panowania na przyczepą.?
kjs1313
Zatrzymane prawo jazdy we Włoszech
Jestem kierowcą międzynarodowym TIR-a. Dnia 13 września zatrzymano mi na okres 2 miesięcy Wykroczenia miało miejsce w okręgu Wenecja w Udine. Mandat opłaciłem na miejscu. Kara za wykroczenie minęła 13 listopada 2013, a prawo jazdy nie zostało odesłane do Polski.
Proszę o pomoc w prześledzeniu drogi, kiedy i gdzie prawo jazdy zostało przesłane dalej-gdyż ślad po nim zaginął. Dzwoniliśmy do prefektury Udine i dostaliśmy informację że zostało odesłane, ale nie wiemy gdzie i kiedy, bo zbyt słabo znam włoski. Mam także informację że prawo jazdy nie dotarło do Konsulatu ani do Ambasady.
W Polsce nie mogę ubiegać się o wtórnik dokumentu, gdyż prawo jazdy zostało zatrzymane, a nie zniszczone lub zaginione i polskie przepisy prawa nie przewidują takiej sytuacji, że zatrzymane prawo jazdy zaginęło. Nawet jeżeli prawko miało by znaleźć się po 5 latach, to nie mogę zrobić wtórnika bo czaka mnie kara. Może ktoś miał podobną sytuację? pomocy
narciarz75
Problem techniczny ze skrzynią biegów na egzaminie
państwowym.

Witam.
Ostatnio miałem egzamin państwowy z kategorii C i miałem pewien problem "techniczny" ze skrzynią biegów.
Cały egzamin - począwszy od placu aż do ostatnich 10-15 minut na mieście wszystko szło jak należy, bez błędów, problemów itp... Aż do pewnego skrzyżowania tuż przed końcem egzaminu:
(MAN TGL 12. 250) Jadę na 6-stym biegu, polecenie od egzaminatora aby skręcić w prawo - światło na skrzyżowaniu jest zielone - więc zmieniam pas na prawy skrajny - redukuję bieg do 5-tki, chciałem jeszcze zredukować do 4-ki i tutaj pojawił się problem... Jak przekładałem bieg z 5 na 4 to skrzynia biegów zablokowała się na biegu neutralnym i "gałka" zmiany biegów nie chciała za cholerę zmienić położenia (jakby była zablokowana) co spowodowało, że całkowicie się zatrzymałem. Próbowałem z całych sił zmienić bieg, puszczałem i ponownie wciskałem też sprzęgło, ale nic nie pomagało. Dopiero po krótkiej "miłej" wymianie zdań z egzaminatorem, gałka się odblokowała i bieg wskoczył. I teraz chciałbym się dowiedzieć co mogło być powodem tego zablokowania? Problem techniczny pojazdu? Mój błąd?
Jelloy3
MB CLS po BMW X5 e53
Witam szanownych Panów kierowców. Mam takie pytanie, nie związane co prawda z transportem ale, że pracuje jako kierowca to może ktoś podpowie. Na chwilę obecną posiadam bmw x5 e53 4. 4 benzyna i myślę nad sprzedażą tego auta. Następnym jakie chodzi mi po głowie to MB CLS właśnie, pierwszej generacji. Czy ktoś z was posiada takie autko? Na co uważać, jakich motorów unikać itp. Dzięki z góry wszelkie wpisy.
~Kierowca dylizansu12
Viapass! Niezwrócona kaucja
Witam! od 3 miesiecy kierowca nie otrzymal kaucji, ktora wplacal za urzadzenie. Co zrobic?
~pablo7
Podwójna Obsada C+E SZUKA PRACY
Podwójna obsada kierowców C+E z doświadczeniem Szuka pracy najlepiej na stałych kółkach/stałych liniach. Jesteśmy z Krapkowic blisko A4 (opolskie). Tel 721 584 219
~Kamilza773
Radom Radom
s://echodnia. eu/radomskie/kontrol a-itd-w-radomiu-krok odyle-zatrzymali-prz eciazone-ciezarowki- i-samochody-na-lysyc h-oponach-zdjecia/ar /13884310
Mateusz1805901
cyfrowy polsat w niemczech
mam problem jak podłaczyc i ustawic antene polsatu w niemczech jak ja skierowac wciąż pokazuje mi brak sygnału tp.? pomocy
justajusta43
Brak Włączonego Slowaka Pomocy
Zapomniałem wpiąć slowaka do gniazdka zapalniczki i przejechałem 70 km Słowacja. Czy w tym wypadku przyjdzie jakiś mandat z góry dziękuję za odp.
~LukaS2
Czy potrzebuje kod 95 do wyrobienia karty kierowcy
Jak w tytule
~oselka33
Jak wyglądały Wasze początki na koniach? Szybko się
oswoiliście?

Jak w temacie, chciałbym poznać Wasze początki za kierownicą większego sprzętu, na dniach wyruszam w swoją pierwszą trasę, z grubej rury od razu w pojedynczej obsadzie. Liczę, że wszystko pójdzie w miarę spokojnie. Jak było u Was?
MaliniaX9
"EXTRANS" Sędziszów Młp. -pozew do Sądu
Szukam byłych i obecnych pracowników firmy "EXTRANS" z Sędziszowa Młp. "chętnych" do założenia sprawy z pozwem do sądu (o należne koszty zgodne z KP itd. ).
Ja obecnie zgłosiłem sprawę do PIP-u, oraz do Sadu Pracy.
Bogdan
Proszę o nie wypisywanie głupich tekstów, kto pracuje albo pracował w tej firmie wie co tam się teraz dzieje.
sawka138
KIEROWCY TIRÓW I DOSTAWCZAKÓW WIOZA ŚMIERC banda warjatów
nawijaja o głupotach przez CB-radio nasmiewaja sie z normalnych kierowców aut osobowych, kierowcy to ludzie co nie umia nic innego robic tylko jechac do przodu maja sie za niewiadomo kogo, robia sobie wyscigi na drogach 40tonowy tir pedzacy 120km/h czy załadowane bez tachografów dostawczaki 3, 5tony typu Sprintery pedzace po160km/h jezdza po 24godziny, niech ktos sie wkoncu wezmnie za ten cały transport chory bo ludzie niewwini ludzie gina na ulicach
~Przezazony245
Sprzatasz swoje auto na pauzie?
No własnie, a czy masz tacho na młotkach, jak stoisz na wekendzie?
~Edek z fabryki kredek166
Kradzież auta proszę o pomoc
Ford transit oklejony z numerem tel729544862 oraz 797473561 auto wypozyczone na terenie Polski porzucone w Niemczech bez tablic rejestracyjnych (tablice juz mam i dowod i kluczyk gdyz dzis zostaly dostarczone przez oszusta na policję) Oszust podał na policji miejsce gdzie znajduje się auto Parking od strony prawej zaraz pierwszy parking za zjazdem Linden Giessen-Munzeberg przy drodze nr. 45. Współrzedne 50. 507740, 8. 678249. Jeśli ktoś przejeżdza tą trasą proszę sprawdzić czy bus tam jeszcze jest. Bo nie wiem czy wysyłać lawetę na darmo. Bardzo prosze o pomoc
ada270042
Kto poleci DOBRY ALKOMAT?? ?
witam. może ktoś polecić jakiś dobry, sprawdzony alkomat?
~daro53
Ankieta dotycząca stresu w pracy kierowcy międzynarodowego
s://goo. gl/forms/7xu6dmHEPCA uikcI3 Szanowni Państwo, jestem studentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Obecnie piszę pracę magisterską na temat sytuacji trudnych i stresowych w pracy zawodowych kierowców międzynarodowych, dlatego bardzo proszę o wypełnienie i udostępnienie anonimowej ankiety, która jest mi niezbędna do napisania w/w pracy
~Wiola9
ALKOHOLIK A PRAWOJAZDY
witam wszystkich kolegów po fachu, mam problem, mianowicie jestem alkoholikiem niepijącym od 2 lat (mam nadzieje że na zawsze), z zawodu jestem kierowcą, oczywiście jestem zdania że za jazdę po pijaku powinno się bezwzględnie karać, jednak moje pytanie dotyczy tego czy mogę być spokojny o moje prawo jazdy będąc alkoholikiem ale niepijącym (poszedłem sam na terapie ukończyłem ją, i utrzymuje abstynencję), nie wsiadałem za kółko po pijaku, nigdy mnie nie złapano na podwójnym gazie itd, ale czy mogą mi zabrać prawo jazdy tylko że jestem alkoholikiem pomimo faktu że nie piję?
~ALK28