Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
Jaki mandat w Austrii za nie wjechanie na wagę?
Witam, kierowca zgłosił mi taki problem. Jechał w bardzo złej pogodzie i nie zauważył komunikatu drogowego, który nakazywał mu wjechanie na wagę w Austrii. Komunikat ten wyświetlany był automatycznie, nie było żadnej policji ani inspekcji. Komunikat ten zauważył zbyt późno, żeby zareagować i kamera zrobiła mu zdjęcie. Czy ktoś wie coś na temat takich automatycznych wag oraz o koszcie ewentualnego mandatu za to przewinienie?
~Krystian41
Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania
Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo283
Mandat Niemcy
Witam, mam pytanie, może mi Panowie (i Panie, jeżeli są tu obecne ) pomożecie. Dostałem mandat z fotoradaru z Niemiec z 05. 03 za przekroczenie prędkości o 20 oczek. Idzie jakoś sprawdzić prędkość samochodu w tamtym dniu? W tachografie mogę do 30 dni, a powiedzmy szef? Jeżeli sczyta tacho lub kartę? Ktoś przerabiał temat? Podpowie ktoś?
~Beniek3
Jakie konsekwencje grożą za brak dowodu rejestracyjnego za
granicą?

Może wie ktoś coś na temat kar za brak dowodu rejestracyjnego ciągnika za granicą? Kierowca zgubił ten dokument a w poniedziałek ma zaplanowany wyjazd na Chorwację. Wyrobienie duplikatu nie załatwia się od ręki raczej.
Z góry dziękuję za pomoc.
~Gość15
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać95
Mandat na firmę
Dostałem mandat od itd za przekroczenie czasu pracy. Przyszedł też na firmę. Szef mnie chce obciążyć. Jest jakiś paragraf na to który mnie obroni?
~Edek32
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo64
Mandat z niemczech na sprzedane auto - jak sprawdzić czy
jestem czysty

Witam serdecznie
Jakieś pół roku temu dostałem mandat na auto które sprzedałem bo właściciel nie przerejestrował auta (mandat przyszedł jakieś 2 tyg. po sprzedaży auta) - natychmiast wysłałem umowe kupna sprzedaży oraz wpis z urzedu + wyjaśnienie (wszystko po polsku bo nie miałem gdzie przetłumaczyć) do dzisiaj jest cisza a mam zamiar jechać do pracy w przyszłym tygodniu do niemiec... moje pytanie brzmi czy jest możliwość jakoś sprawdzenia czy nikt mnie nie ściga w niemczech za ten mandat? (dodam że niedawno dowiedziałem się od kogoś że samochód stoi na parkingu i pieniążki również za jego trzymanie tam rosną)

Pozdrawiam
Marazis5
JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska
jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero126
VIA TOLL - bus z przyczepą czy będzię zdjęcie?
VIA TOLL - witam, mam pytanie do zaznajomionych:

Czy jeśli jechałem busem o DMC < 3 ton z przyczepą - łacznie DMC 3550 kg

jechałem bez VIA BOX-a (nie wiedziałem o tym obowiązku - przyczepę podczepiam raz na kilka lat i nawet nie miałem podpisanej umowy z VIA TOLL), uwaga: nie jechałem po autostradzie ale na jednym z odcinków, właczonych do systemu VIA TOLL gdzie funkcjonuje VIA TOLL - jest kilka bramek + jedna z kamerami. Moje pytanie jest takie: jak taka kamera działa i czy robi zdjęcie tylko z przodu czy także z tyłu, czy robi zdjęcia dla wszystkich samochodów czy tylko dla tych, których waga jest duża (jakieś czujniki w drodze), czy też tylko dla tych, które mają VIABOX-a, czyli czy zrobiła zdjęcie dla mojego busa oraz lawety i czy mam się przejmować?


czekam na odp

z góry dzięki i pozdrawiam
wildheart14
Ponad 150 tys. zł mandatu 8211; kara dla polskiego kierowcy
ciężarówki )

://www. auto-swiat. pl/wiadomosci/ponad- 150-tys-zl-mandatu-k ara-dla-polskiego-ki erowcy-ciezarowki/rk 66fd?utm_source=onet _sg&utm_medium=m p&utm_campaign=m oto

I życie jest coraz piękniejsze
DarcoPolo17
dostałem karę 60 tys. za brak kasy na viatollu
co robić? dostałem karę 60 tys. za 20-stokrotny przejazd przez bramki bez środków na koncie viatola, inspektor pokazał mi zdjęcia na komputerze z tych przejazdów i pokazał kiedy to było, rzeczywiście firma nie zapłaciła na czas kasy, tak poinformował mnie szef, co teraz mam zrobić, dlaczego karę ja mam płacić, a nie mój szef, który nie zasilił tego viatolla, przecież to chore, skąd niby mam wziąć 60 tysi, narazie napisałem, że nie zgadzam się i odwołałem od tej decyzji ITD? ale co dalej, mam iśc do sądu czy jak? z tego co słyszałem gdybym miał 1000 takich bramek bez kasy to dostałbym i 3000000 zł bo kary są nieograniczone. szef maksymalnie może dostać 15 tysi a kierowca bez ograniczeń z tego co się dowiedziałem, coś tu jest nie wporządku. macie jakieś rady na moją sytuacje?
~ukarany zdzich293
Nowe rozporządzenie 2016/403 i kontrola zamiast 28 dni,
będzie teraz z całego roku. Pierwsze kary ju

Trochę nie na temat, ale w związku z tym że lubię siać ferment. Podaję do publicznej wiadomości, że weszło nowe rozporządzenie dotyczące transportu bodajże prawie dwa lata temu, może wszyscy już o tym wiedzą, ale dla tych opóźnionych tak jak ja, podaję: Rozporządzenie 2016/403 " ZAŁĄCZNIK II
Częstotliwość występowania poważnych naruszeń

1. Poważne naruszenia (PN) i bardzo poważne naruszenia (BPN) wymienione w załączniku I, jeżeli popełniane są wielokrotnie, uznawane są za poważniejsze przez właściwy organ państwa członkowskiego prowadzenia przedsiębiorstwa. Przy obliczaniu częstotliwości występowania wielokrotnych naruszeń państwa członkowskie biorą pod uwagę następujące czynniki:

a) wagę naruszenia (PN lub BPN) ;

b) czas (okres przynajmniej roku od daty kontroli) ; "

Rozporządzenie jak zwykle jest długie i nudne, ale skrócę o co w nim chodzi, a chodzi o to, że przyznaje ono złote punkty za błędy w trzech kategoriach: błędy śmieszne, średnie i odlotowe i tak trzy błędy średnie zamieniają się w jeden błąd średni, a trzy średnie w jeden odlotowy. Za jeden punkt odlotowy wszczynana jest procedura przeciwko przedsiębiorcy co może skutkować odebraniem licencji na pojazd.
Do złotych punktów dochodzą jeszcze kary finansowe oczywiście zgodnie z taryfikatorem.

NO I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:

Pr zy kontroli na drodze okres jaki będą mogli kontrolować to rok czasu, a nie jak dotychczas 28 dni. Niemiaszki już się w rolę wczuły i pierwsze złote punty są już przyznawana no i trzeba się przygotować na nowy wymiar mandacików, ponieważ wszystkie kary się sumują :)

Rozporządzenie 2016/403 bez problemu można sobie "wygooglować".
~Sebuś43
PO chce delegalizacji ONR
jutro marsz w Warszawie

Wszyscy na marsz
~Karać Patologję32
Karta kierowcy 28 dni?
Mam pytanie czy w przypadku z czytywania karty kierowcy należy liczyć 28 dni kalendarzowych czy roboczych
Słyszałem że chodzi o dni robocze
Piotr197816
Kontrola ITD badań psychologicznych!
Panowie mam pytanko.
zrobiłem psychotesty i Pani psycholog mi wystawiła negatywny wynik. poszedłem do drugiej pracowni i uzyskałem pozytwny wynik. jeżdżę zawodowo zestawem. czy to się wyda podczas kotroli ITD? że miałem pierwsze negatywne ozreczenie?
~serwel47
Co z ustawą o nakazie monitorowania - montowania GPS w
cieżarówkach?

Witam, orientuje się ktoś z Państwa kiedy ustawa wchodzi w życie i czy wszystkie ciężarówki muszą mieć GPS?
~Krazy1
Niesczytanie danych z karty kierowcy
Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan42
Charter z Urszulina dawny PGR
jak tam jest?
~Atomek7
cel "kontroli"
chciałbym dowiedzieć sie w jakim celu stoją (tylko!) na granicy cz-pl słuzby celne oraz inne
jadąc dzisiaj nad ranem 2; 20 dokładnie, stoi sobie bus "Służby Celnej" na sygnałach-kogutach... ograniczenie na otwartych tablicach do 80 km/h... a mundurowi sobie śpią!!!rozumiem, że to ograniczenie prędkości ma na celu "zauważenie" jak to służby mundurowe w tym kraju bronią przemytów (!) na granicach!. Bo z tego co mi wiadomo w Ministerstwie Finansów jakoś pod własnym nosem ich nie dostrzegają (kradzież paliwa przez kierowców służbowych)... !!!
tomiaszek11
Tak powinno się karać za wykroczenia
s://transplace. eu/pl/articles/bryty jski-przewoznik-stra cil-uprawnienia-na-1 8-miesiecy-za-przymy kanie-oka-na-lamanie -przepisow-585baaceb c04fa39328b556a
Januszm3
Metal-Trans. PHU. Szlązek J. WitrynaTrasa
Jak tam z czasem pracy, płaca, atmosfera
~fvfdvdf2
Dinotrans Jordanów
czy to prawda 1 wyjazd 5 tygodni po zjezdzie całej kasy nie płacą żebyś nie uciekł 2 wyjazd na 8 tygodni zjazd busem po farbie
~akacja7
Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T
Witam,
potrzebuje odpowiedzi na pytanie czy jadąc zestawem do Niemiec Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T zarejestrowanym na ojca, potrzebuje jakieś dodatkowe dokumenty oprócz prawa jazdy?
Przewóz na potrzeby własne 2 auta.
Auto 2010r (bez tachografu). Posiadam kat BE i CE.

Czy jeżeli będę jechał z drugim kierowcą również posiadającym BE, może on być moim zmiennikiem podczas drogi z ładunkiem?

Z tego co ustaliłem jadąc z przyczepą potrzebuje Viatoll (jeżeli będzie na aucie, to jazda bez Viatola).

Wyczytałem na forum, że w DE będę potrzebował książkę (zamiast tacho).

PS: Jedni piszą że jejdżą non-stop bez problemu, inni mandaty, kary itd.

Proszę o rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam
~pepsiii39
Gdzie zapłacić niemiecki mandat?
Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany45
Dinotrans Jordanów
jak płacą no i powroty
~fbfdgdfgdf10
Niezapłacony mandat w niemczech
Witam
Około 1. 5roku temu przyszedł mi mandat z Niemiec, a mianowicie dokument ze zdjęciem z fotoradaru i prośba o wskazanie kierowcy (w dowodzie 2 właścicieli). Oczywiście list bez żadnego potwierdzenia odbioru, ogólnie przyszły 3 takie same w ciągu miesiąca i od tamtej pory cisza. Czy jest możliwość sprawdzenia czy ten mandat wisi na mnie jeszcze??
pietro9328
LICENCJA SPEDYCYJNA KONTROLA
WITAM WLASNIE SKLADAM WNIOSEK O LICENCJE NA POSREDNICTWO PRZEWOZU RZECZY. NA DZIEN PRZED ZALOZENIEM LICENCJI POTRZEBNA JEST KWOTA 50 TYS. EURO, KTORA POSIADAM AKTUALNIE NA KONCIE. PYTAJE MOJE BRZMI CZY JAKAS INSTYTUCJA ROBI KONTROLE ZWIAZANA Z SPRAWDZANIEM CZY POSIADA NADAL TE 50 TYSIECY EURO?
kasiulek40815
Mandat z Francji fotoradar
Czy jest jakaś opcja odwołania się od mandatu, który otrzymałem bez fotografii?
~Tomasz44
Co szdzicie o Polskim rzadzie
jak w temacie
~bvbvb76
SŁUŻBA CELNA KARA 8 tys.
Witam,
Jakiś czas temu zatrzymała mnie śłużba celna.
Jechałem autolaweta + laweta. Na autolawecie małe miejskie auto.
Auto dzień wcześniej sprzedał mój kolega, i w ramach przysługi poprosił mnie abym zawiózł to auto do klienta. Mi to pasowałem bo w pobliżu klienta miałem do załatwienia swoje sprawy.

Celnicy wymagali od mnie dówód rejestracyjni i umowę kupna sprzedaży (którą na szczęście lub na nieszczęście - sam nie wiem, nie miałem przy sobie, ponieważ to załatwiał kolega z swoim klientem).

Podaczas kontroli tłumaczyłem, że przewozę auto w ramach przysługi koledzę. Celniczy usilnie próbowali udowodnić mi, że auto jest przedmiotem usługi - której ja nie wykonywałem za pieniądze.
Grozili mi karą 8 tys. zł!!! Za brak papierów ze starostwa - pozwolenie na przezów na użytek własny/prywatny.
Skserowali wszystkie moje dokumenty.

PYTANIE:
1. Co to za papier ze starstwa ma być?
2. Czy jeśli mają zapisane zdarzenie - zatrzymanie mnie i również ksera dokumentów, mogą powiązać z tym, że kolega sprzedał ten samochód dzień wcześniej i z tego tytułu dowalą mi karę?

Pytam, bo jestem zwykłym Janem Kowalskim, a jak tlumaczyli mi celnicy nieznajomość prawa szkodzi... noi teraz obawiam się kar.
Dziekuje.
krzakx15
Komisja w Sejmie na temat przemytu w Wólce Kosowskiej
Kto ochraniał to tyle lat i gdzie są nie zapłacone PODATKI
~ghbjkjnjn5
Bosta beton i Eurotrans
To 1 własciciel czy obce firmy
~leno39
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista61
chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk
CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero133
Polskie parodie DROGOWE
DROGA od PŁOŃSKA DO Glinojecka rozwalona 30 lat nie remontowana rowy na drodze
A TU PROSZĘ POMIAR PREDKOŚCI ODCINKOWY, powinno być tempo 30 KM
~tylko w POlsce19
nadat za predkosc z tacho
Mam prosbe. Czy moglibyscie napisac czy i w jakim kraju dostaliscie mandat za przekroczenie predkosci na podstawie kontroli zapisu na tachografie. Jezdze po takich gorach ze odnotowalem ostatnio 118km/h. Ale koledzy z pracy co jezdza tak na codzien mowia ze Inspekcja nie moze dac grzywny na postawie zapisu tachografu. Niemniej w innej firmie kiedys mnie ostrzegano ze w niektorych krajach takie rzeczy sie zdarzaja.

Prosze nie zasmiecac tego watku glupotami.
~wydra26
Opłaty/Cło w Norwegii za przewóz ludzi, towarów
Witam Czy orientuje się ktoś na temat opłat/ podatku/ cła po przekroczeniu granicy w Norwegi? Chciałbym założyć licencjonowaną firmę przewozową. Nie wiem gdzie bym miał lepsze profity. W Polsce czy w Norwegii? Czy jest mi w stanie ktoś udzielić inf na temat opłat związanych po przekroczeniu granicy i świadczeniu wyżej wymienionej usługi? Dzięki śliczne za odp
~Damian Jędryka2
Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy
Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW142
Fotka u Niemca
Hej, mam pytanko - Pierwszy raz fotograf "czepnął" mi fotkę i to jeszcze u Niemca. Na jakiejś wiosce za Kolonią miałem jakieś 68kmh na 50, stał w takim dołku no i pstryk:) :) jaki czas może być zanim coś Niemcy przyślą ( autko leasing ) i ile mogę się spodziewać euro mandaciku?? i Czy to jest prawda że jak dostanę już kwita to mogę zapłacić "przy okazji " policjantowi w Niemczech?? Bywam bardzo często. Proszę tylko o odpowiedzi związane z pytaniem tak jak zaznaczyłem to moja pierwsza taka przygoda.
Dzięki
AdamGrodzisk6
Anuluj Mandat
Co sądzicie o stronie internetowej anuluj mandat.
Przejechałem na czerwonym świetle, były kamery, czy można anulować taki mandat?
marcin1111339
Doniesiesz na policję, CBA, ABW lub fiskusowi? Dostaniesz za
to wynagrodzenie, od którego nie zapłac

Ciekawe ile będą PŁACIĆ
~ASFCDSFDSF5
itd w firmie
itd w firmie czy moga ukarac kierowce?
~rysio15
grzywna w niemczech?
Witam mam pytanie. mianowicie od 4 lat mam nieoplacona grzywne w niemczech z policji oraz z zoll. chcialbym ponownie rozpoczac prace na trasach eu, napisalem wlasnie do niemiec o rozlozenie na raty tych grzywien, aby spokojnie splacic. jak to wyglada gdybym podjal taka prace, i niedajboze mialbym kontrole policji niemieckiej czy zoll?? Prosze o informacje w tej kwestii. Pozdrawiam
Lukasz87z5
Ministerstwo Sprawiedliwości
Kiedy Pan Zbigniew Ziobro wprowadzi kary więzienia za lewe tarczki lub jazdę na magnesie, bez karty Kierowcy nie wspomnę tak na początek zawiasy 2/3 Recydywa ze 3 lata Więzienia
Przewożni k utrata licencji Więzienie 5 lat
~Salezian21
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero258
wypdek
Laweta z nowymi samochodami stanęła w płomieniach. Kierowca stosował magnes
Ciężarówka przewożąca nowe samochody osobowe zapaliła się w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego. Po przybyciu na miejsce inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego okazało się, że kierowca używał magnesu do fałszowania danych zapisywanych przez tachograf.
~bfbdfbdfbdf12
PRZEDSTAWICIEL WE FRANCJI
Poszukuję przedstawiciela we francji. Jesli ktos moglby polecic kogos w rozsadnych pieniadzach to bede bardzo wdzieczny.
~face44
Czy ZDM poradzi sobie z przeładowanymi Betoniarkami
Wywrotkami

ITD sobie nie poradziło
~to kto da radę?23
Brak odpoczynku co dwa tygodnie na bazie-kara
Z powodu jazdy prze 7 tygodni bez zjazdu na bazę co 2 tygodnie niemiecka firma wożąca traktory i inne kombajny zapłaciła około 35000 Euro (35 tyś). Kara została nałożona w Belgii a wyliczona z pięciu tygodni jazdy ponad normę bez właściwej pauzy. Płatność zaraz na miejscu. Auto zwolniono z "aresztu". Firma może się odwoływać.
~~~~~~~~~; ) 184