Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo67
Jak wygląda kontrola ITD
Panowie powiedzcie jak właściwie wygląda kontrola ITD na drodze? Wszyscy piszą o niezgadzających się kilometrach ale ja nie rozumiem jak oni mogą to sprawdzić? Posiadam tach keinzle i na tachografie zapisują się km, czy porównują oni km z tacho z km z tarczki? Czy ze stanem licznika? Ale jak to wygląda, jeśli np. auto prowadzi dwóch kierowców na zmianę. Zatrzymają jednego i jest logiczne, że stan licznika nie będzie się zgadzał z posiadanymi tarczkami przez jednego kierowcę, ponieważ potrzebne są tarczki drugiego kierowcy?
~kontorler4
kontrola ITD
.. moj kierowca miał przed chwilą kontrolę na drodze... zabrali mu dowod rejstracyjny ciągnika stwierdzili uszkodzenie tacho / legalizacja ok i wykresy na tarczkach rownież ok coś z pokrętlem selektora bylo nie tak... dali protokuł nic nie mówili o karze dla mnie... kiedy się dowiem ile zaplacę mandatu i czy zaplacę ; )
~scan1
Kontrola ITD w firmie przedsiębiorstwa
Witam. Inspektorzy zapowiedzieli mi kontrolę w firmie. Czy może ktoś z was przeżył już takie miłe spotkanie i podzieli się opinią jak?
~speed8
Kontrola ITD w przedsiębiorstwie.
Witam. Mam takie pytanie czy nie orientuje się ktoś jakiej maksymalnej wysokości ITD może dać mandat z tytułu kontroli w firmie. Ponieważ jak do tej pory mandat wystawiony przez ITD mogłbyć maksymalnie 30000zł, lecz słyszałem że od tego roku coś się zmieniło. Chciałbym wiedzieć ile jest w tym prawdy.

Pozdrawiam
~Damian30
karta kierowcy pytanie
Hej szofery powiedzcie mi jak to jest z tym zaczytaniem karty kierowcy maxymalnie co 28 dni jak dobrze pamietam, ale jak przekrocze ten czas i zaczytam po 30 i np. pracuje jezdze kolejny miesiac dwa i zatrzymaja mnie do kontroli to bedzie mandat czy juz sie przedawnilo bo chyba krokodyle moga patrzec na ostatnie 28 dni jak to z tym jest prosze o odpowiedz doswiadczonych szoferow
~testo10
Jakie konsekwencje grożą za brak dowodu rejestracyjnego za
granicą?

Może wie ktoś coś na temat kar za brak dowodu rejestracyjnego ciągnika za granicą? Kierowca zgubił ten dokument a w poniedziałek ma zaplanowany wyjazd na Chorwację. Wyrobienie duplikatu nie załatwia się od ręki raczej.
Z góry dziękuję za pomoc.
~Gość20
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista65
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero264
Viatoll - kara za brak opłąty
Witam. W piątek otrzymałem powinszowanie od GITD za brak opłaty za przejazd. W powinszowaniu jest data oraz godzina, nie ma odcinka drogi. W związku z tym, czy to oznacza, że jedna bramownica pstrykła mojego busa, czy jednak było to kilka? Jechał on i wracałem tą samą trasą bus z przyczepką. Czy każda bramownica ma kamerę? Co w takiej sytuacji zrobić, bo nie pamiętam za bardzo kto jechał tym busem, czy ja czy znajomy? Czy jeśli zaznaczę, że nie pamiętam kto w tym dniu kierował otrzymam wyłącznie kare 5 tysięcy złotych za ten dzień, czy jednak będę musiał za kilka bramownic ją wnieść? Może ktoś się orientuje, ile jest bramownic na drodze krajowej nr 91, bo w internecie nie ma żadnej mapy z zaznaczonymi.
~wojtas28
PRZEDSTAWICIEL WE FRANCJI
Poszukuję przedstawiciela we francji. Jesli ktos moglby polecic kogos w rozsadnych pieniadzach to bede bardzo wdzieczny.
~face55
Mandat na landowce 668. 50 euro
Witam, otóż, pech chciał, złapała mnie policja, zwykła niemiecka, żaden BAG czy inne. Na landowce, jechałem 85 zamiast 60 km/h. Tak wiem moja wina, zdawałem sobie sprawę że jadę za szybko. Chodzi o wysokość mandatu.
Otóż policjanta nie interesowało nic innego, nie ważne że na tachografy miałem 10. 25 godz. Jazdy z zeszłego tygodnia. Przyczepił się do prędkości. I...
Jak powiedział, jest 6 przewinień o 3kmh, co daje 340euro do zapłaty. Chciał żebym zapłacił gotówka. Ja natomiast zapytałem, czy z godnie z art. 20 traktatu o UE i też art. 18 tym mogę go zapłacić kredytowo z Polski. Policjant stwierdził że jesteśmy w Niemczech i nie interesuje go mówi ten artykuł... Kończąc bardzo nie miła dyskusję stwierdzil że skoro jechał na tempomacie, mandat idzie razy 2 na 668. 50euro i mam sobie jechać, natomiast sprawa idzie do sądu i w ciągu 6 tygodni dostanę pismo w tej sprawie. Dodaj że pomnożył mandat tylko na podstawie tego że śmiałem z nim dyskutować. Oczywiście, jeśli nie zapłacę, zakaz wjazdu do szfabow co się dzieje z utrata pracy. Pytanie, jak, w takim razie i po ch... są przepisy mówiące o równouprawnieniu każdego obywatela UE mają się do respektowania prawa przez niemiecką policję. Mam zamiar się odwołać oczywiście, dodając do tego wątek dyskryminacji przez niemiecką policję.
Moje pytanie. Czy ktoś miał podobną sytuację i jak z tego wyszeldy, nie płacąc najlepiej; )
aa dodam że miało to miejsce w miejscowości Nordlingen koło Norymbergi.
zdtransport11
Niezatrzymabie sie do kontroli u madziara.
Panie i Panowie, w nocy (ok. 3-4 rano) byla kontrola, tzn. nakaz zjazdu kamionow na parking u madziara, zaczytalem sie w maila od spedytora i wtedy nagle zobaczylem znak, nie zdazylem wyhamowac i zjechac i przelecialem, teraz pytanie co mnie czeka, ile mandatu, jakis zakaz? czy z kamer ściągną moje numery czy moze sie upiecze? Ktos mial podobna sytuacje? dodam ze dwa kamiony przede mną przelecialy przez tego dzikusa bez zatrzymywania sie wiec mozr policajki spaly?
~Stefan130715
BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t
W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco60
Transport towaru z niemiec
Potrzebuje szybko pomocy a mianowicie w najbliższym czasie z niemiec do polski będziemy transportować kakao w proszku. Czy należy zgłosić przewóz tak samo jak zgłasza się przewóz kawy? Proszę o podanie linka lub wypisanie towarów które należy zgłaszać.
~kubza5
Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy
Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW140
Anuluj Mandat
Co sądzicie o stronie internetowej anuluj mandat.
Przejechałem na czerwonym świetle, były kamery, czy można anulować taki mandat?
marcin1111349
Licencja międzynarodowa
Witam. Czy posiadając licencję międzynarodową mogę na jej podstawie wykonywać transport krajowy czy muszę uzyskać na to oddzielne pozwolenie?
toolman20
Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t?
Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony19
gdzie zrobic kurs na certyfikat na slasku
Witam gdzie mogę zrobić kurs na certyfikat kompetencji na slasku
~vigi10
Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat?
wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian82
Ciągnik siodłowy Kat B+E POMOCY!
Witam.
Mam samochód IVECO DAILY z siodłem zarejestrowany jako "ciągnik samochodowy" o DMC poniżej 3. 5t masa własna wynosi 2140kg czyli jest na kategorie B.
Posiadam do niego naczepę o dmc 4700kg a masa własna wynosi 1200kg ładowność 3390kg.

Dodam że za granicą (Szwajcaria) takim zestawem można poruszać się na prawo jazdy kat B+E.

I tu jest moje pytanie: Czy mogę takim zestawem jeździć w Polsce na kategorie B+E?


Tu podaje co znalazłem:

Katego ria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o DMC nie przekraczającej 3, 5 t. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy o DMC nie przekraczającej 3, 5 t nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego, co wynika z art. 62, ust. 1, pkt. 1 PoRD. Oznacza to, że mając kategorię B+E można kierować zespołem pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej nawet do 7 t.

To jest w przypadku przyczepy, a jak będzie z naczepą?

Wydaje mi się że z naczepą będzie inaczej, za przykład podam SCANIE
masa własna około 9t + 7t naczepa a dmc 40t.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
~Adam18
Czy dostanę mandat?
Czy nieoznakowane auto stojące na poboczu mogło namierzyć przekroczenie prędkości przy wyprzedzaniu i może wysłać mandat do domu?
~Paulina7
Pan Premier Morawiecki
Naprawdę jest za Polską i potrafi rządzić
~axel21
Utrata Prawa Jazdy we Wloszech
Włoski kodeks drogowy przewiduje, jako sankcje za popełnione wykroczenie, zawieszenie prawa jazdy.

Wloska machina biurokracyjna moze ostro zajsc za skore. We Wloszech dzieja sie rzeczy niebywale, jezeli macie pytania, watpliwosci, postaram sie wyjasnic, chetnie pomoge. Ostatnimi czasy, coraz wiecej kierowcow i firm trasportowych, pisze do mnie w sprawach, trudnych sprawach wloskich.  
Zdesperowane i zdezorientowane prawnie jednostki zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam. Renata
+39 347 1384719
marenata2
Mandat w niemczech za gabaryt
Cześć zatrzymała mnie policja w niemczech pomierzyli gabaryty i doczekali się że nie znam niemieckiego zapłaciłem w złotówkach bo nie mialem aż tyle euro oddałem papiery na firmie i zwrócili mi kasę za mandat i myślałem że jest ok a tu po około miesiącu przyszło mi pismo za ten sam mandat zawiozłem papiery na firmie i niech się tym zajmą moje pytanie brzmi czy ktoś się z tym spotkał i co dalej z tego wyniknie.
~Piotr2
Polacy ze Wschodu Kresy
Młodzi Polacy ze Wschodu chcą wrócić do Ojczyzny... - YouTube
s://www. youtube. com/watch?v=HWsWUYZN 8v0
~axel2
Toll Collect - ustawienie nowych kategorii, mandaty.
Sprawdźcie u siebie!

Z powodu dzisiejszego mandatu postanowiłem przypomnieć "roztargnionym" driverom o obowiązku właściwego ustawienia wagi i ilości osi w tollku.
Wiem że temat obowiązuje od 01. 01. 2019 ale mimo przykazu ustnego i pisemnego do dnia dzisiejszego nie wszyscy potrafili to przyswoić.
Efekt 110E mandatu na kierowcę.. Może ktoś wie (miał już taki przypadek) ile może przyjść na firmę? Słyszałem, że nie maja za to karać pracodawców, ktoś potwierdzi?

Przyp ominam, że wykroczenie to podlega karze do 20000E grzywny, więc warto dla świętego spokoju sprawdzić jeszcze raz...
Pozdro 600 dla Wszytkich Walentynkowych "Kierowniczek" :)
faq1
Zezwolenia na przwoz odpadów
Belgia, Luksemburg - gdzie się zwrócić, strony gdzie mogę pobrać wnioski i wysłać
~krzys3
Utrata prawa jazdy za prędkość osobówką
Witam, niestety dopadło mnie. Złapali mnie osobówką i zabrali prawo jazdy na 3 msc. Czy spotkał się ktoś z sytuacja kiedy jedna z kategorii została "zwrócona"? Czy jest wgl taka możliwość i czy istnieją jakiekolwiek szanse?
~Pablo1234513
Viatoll armagedon
Witam mam spory problem TEMAT DOŚĆ DŁUGI ALE PROSZE O CIERPLIWOŚĆ. Jechałem wczoraj drogą krajową Viabox pikał 1 raz aż tu nagle przywalił 4 razy. Doładowałem go ale okazało sie ze już 15 bramek (40 km) konto było zerowe mimo iż viabox pikał 1 raz. Zgłosiłem to telefonicznie do obsługi klienta Pani miłym głosem odpowiedziała ze zgłoszenie zostało przyjęte podała mi numer zlecenia oraz poinformowała mnie ze pocztą przyjdzie pisemko opisujące iż dnia tego i tego blabla bramownica nie przesyłała danych do viaboxu o stanie środków na koncie. Podjechałem następnie do stałego punktu obsługi klienta i gość powiedział ze viabox trzeba wymienic Dał mi nowy i potwierdzenie wymiany. Następnie zatrzymałem sie na parkingu gdzie stacjonowało ITD. Zadałem im pytanie czy kara za coś takiego będzie wynosić 15 x 3000. Odpowiedz inspektora NIE !!! Tylko za bramke na której zostało zrobione zdjęcie. zeby upewnic sie znalazłem kolejny wóz ITD i odpowidz była taka sama. zeby miec juz całkowita pewnosc zadzwoniłem do GITD i zadałem to samo pytanie odpowidz również taka sama. Jechałem wieczorem jeszcze raz ta trasa i szukałem kamerek tylko jedna bramka miała takowe. PYTANIE TERAZ DO WAS CZY KARA BĘDZIE 3000 CZY 15 X 3000?? oraz czy mając papiery od obsługi klienta informujące o błędnym działaniiu viaboxa oraz potwierdzeniu wymiany viaboxa jest realna szansa sie odwołać? Czy ktoś już wogóle zapłacił za te brameczki bo wszyscy sie wypowiadają ale nie znalazłem osoby która powiedziałaby żę zapłaciła za dajmy na to 10 nieodbitych bramek. Prosz o odpowiedz ludzi którzy naprawde mieli z tym styczność lub mają 100 % pewność co do swoich odpowiedzi. POZDRAWIAM
tomek_tf45
Eurovinieta na Holandi
Witam Panowie mam pytanie czy na Holandii eurovinieta obowiązuje na wszystkie drogi czy tylko na autostrady i ekspresowki i czy stojąc weekend na Holandii też muszę mieć ważna viniete
~Kolo11
Mandat z wideorejestratora policyjnego
Wyłapał ktoś coś takiego?
Saint55
Jednoosobowa działalność gospodarcza a druk A1
Witam, prowadząc własną działalność gospodarcza, w tym wypadku ( firma transportowa ) Czy jako właściciel prowadzący sam auto jeżdżący pod Polską firma spedycyjną potrzebuje dla siebie druk A1? Czy tylko zatrudniając pracownika muszę uzyskać dla niego druk A1?
~Antonii5
Węgierska kontrola
Witam. Miałem kontrol na Węgrzech, wszystko okej itd. Jedyne czego nie miałem to zgoda na użytkowanie pojazdu, bo auto jest w leasingu, jestem właścicielem mojego małego przedsiębiorstwa, funkcjonariusze mówili że będzie ticket z urzędu na firmę, więc na mnie. Dali mi kwity z jakby infornacja i mówili że to urząd będzie decydował jaką karę mi wymierzyć, czy jest to jakieś poważne wykroczenie, przyjdzie 1000000000huf kary, czy raczej blachostka za 50euro?
~Tomdru1
Odebranie uprawnień do kierowania w niemczech
Cześć. Dostałem zakaz kierowania w Niemczech, i tutaj mam pytanie czy mogę jechać przez ten kraj jako pasażer ale moja karta byłaby w 2 slocie w tachografie? :)
Patryyk1239
VIA TOLL kara za konto na minusie
Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
centurion4.481
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać103
Pomoc w tłumaczeniu pisma BAG
Dostałem pismo z BAG, dostałem kiedyś mandat, zapłaciłem i nie wiem o co chodzi dalej.
~Czarny10
nadat za predkosc z tacho
Mam prosbe. Czy moglibyscie napisac czy i w jakim kraju dostaliscie mandat za przekroczenie predkosci na podstawie kontroli zapisu na tachografie. Jezdze po takich gorach ze odnotowalem ostatnio 118km/h. Ale koledzy z pracy co jezdza tak na codzien mowia ze Inspekcja nie moze dac grzywny na postawie zapisu tachografu. Niemniej w innej firmie kiedys mnie ostrzegano ze w niektorych krajach takie rzeczy sie zdarzaja.

Prosze nie zasmiecac tego watku glupotami.
~wydra40
Gigantyczna kara za anulowanie myta w Niemczech
Dostałem pismo z BAG z Niemiec. Jest to mandat za anulowanie myta w Niemczech w okresie czas od 02. 2008 do 04. 2012 - wg tłumacza przysięgłego. Kwota kosmiczna, prawie 83. 000, 00 euro. Kierowcy umywają ręce. Panowie, czy ktoś miał podobne zdarzenie? Jest zszokowany - ta kara położy moją firmę. Proszę o wpisy, jeśli ktoś coś wie!
~Jan - Wyszków43
Nowy plan autobusów turystycznych w Rzymie-dokumenty do
akredytacji

Mam pytanie odnośnie nowego planu autobusów turystycznych, które mają zostać wprowadzone od 1. 1. 2019 w Rzymie. W informacji widnieje, że zagraniczni użytkownicy będą zobowiązani ubiegać się o nową akredytację i wysłać dokumenty. Tylko jednego z tych dokumentów nie rozumiem, a mianowicie: "Dokumenty wydane przez odpowiedni organ w tym kraju poświadczające kwalifikacje personelu prowadzącego pojazdy jako dowód opłacenia składek (tylko w przypadku karnetów) ".
Może mi ktoś wyjaśnić o jaki dokładnie dokument chodzi i o jakie karnety?
Czy my jako firma transportowa musimy złożyć wniosek do ZUS o zaświadczenie o odprowadzaniu składek za kierowców, czy to kierowcy, którzy będą wjeżdzać do Rzymu mają złożyć wniosek o zaświadczenie o tym, ze mają odprowadzane składki przez naszą firmę? Lub ewentulanie chodzi o zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek? Albo o coś innego. Prośba o pomoc.
Intrakatarzyna1
skradzione prawo jazdy a jazda za granicą
Koledzy skradziono mi w Polsce dokumenty a w tym prawo jazdy- czekam na wtórnik. Czy orientujecie sie może jaki mandat otrzymam za granicą Niemcy, Austria Włochy Czechy jak pojadę w rasę bez tego dokumentu? Mam tylko skan skradzionego prawa jazdy ale nie wiem czy podczas kontroli to wystarczy
~mada35
Nowe rozporządzenie 2016/403 i kontrola zamiast 28 dni,
będzie teraz z całego roku. Pierwsze kary ju

Trochę nie na temat, ale w związku z tym że lubię siać ferment. Podaję do publicznej wiadomości, że weszło nowe rozporządzenie dotyczące transportu bodajże prawie dwa lata temu, może wszyscy już o tym wiedzą, ale dla tych opóźnionych tak jak ja, podaję: Rozporządzenie 2016/403 " ZAŁĄCZNIK II
Częstotliwość występowania poważnych naruszeń

1. Poważne naruszenia (PN) i bardzo poważne naruszenia (BPN) wymienione w załączniku I, jeżeli popełniane są wielokrotnie, uznawane są za poważniejsze przez właściwy organ państwa członkowskiego prowadzenia przedsiębiorstwa. Przy obliczaniu częstotliwości występowania wielokrotnych naruszeń państwa członkowskie biorą pod uwagę następujące czynniki:

a) wagę naruszenia (PN lub BPN) ;

b) czas (okres przynajmniej roku od daty kontroli) ; "

Rozporządzenie jak zwykle jest długie i nudne, ale skrócę o co w nim chodzi, a chodzi o to, że przyznaje ono złote punkty za błędy w trzech kategoriach: błędy śmieszne, średnie i odlotowe i tak trzy błędy średnie zamieniają się w jeden błąd średni, a trzy średnie w jeden odlotowy. Za jeden punkt odlotowy wszczynana jest procedura przeciwko przedsiębiorcy co może skutkować odebraniem licencji na pojazd.
Do złotych punktów dochodzą jeszcze kary finansowe oczywiście zgodnie z taryfikatorem.

NO I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:

Pr zy kontroli na drodze okres jaki będą mogli kontrolować to rok czasu, a nie jak dotychczas 28 dni. Niemiaszki już się w rolę wczuły i pierwsze złote punty są już przyznawana no i trzeba się przygotować na nowy wymiar mandacików, ponieważ wszystkie kary się sumują :)

Rozporządzenie 2016/403 bez problemu można sobie "wygooglować".
~Sebuś44
Mandat z Francji fotoradar
Czy jest jakaś opcja odwołania się od mandatu, który otrzymałem bez fotografii?
~Tomasz71
"Złota minuta" i jazda w trybie OUT
Witam Szanownych kolegów.
Mam dwa pytania natury upierdliwiej, wiem, że po ich zadaniu posypią się na mnie hejty typu: "jesteś kierowcą i inie wiesz!?" itp. ale do rzeczy:

1 - Od niedawna jeżdżę nowszym zestawem, w którym jest tacho z obsługą tzw. złotej minuty (wcześniej tego nie miałem). Znam zasadę działania, umiem się tym posługiwać i dzisiaj pierwszy raz życie zmusiło mnie do skorzystania z tego, bo muszę zjechać na weekend do domu ; )
Otóż przytrzymali mnie pod rampą i musiałem od niej odjechać dosłownie 100 metrów. Jechałem może 10 sekund i od razu włączyłem pauzę z powrotem. Niby wszystko pięknie, pauza się nie przerwała, nadal są cztery godziny, ale... Zrobiłem sobie Wdruk -> Pojazd -> V-diagram i tam jak byk widać, że auto było w ruchu, niby chwilę, ale jednak.
Czy policja (nie tylko polska) może zażyczyć sobie taki wydruk prędkości i mnie ukarać za jazdę w połowie pauzy? Proszę podać jakieś uzasadnienie.

2 - Od dłuższego czasu spieram się z kumplem po fachu o taką sprawę:
Ja pracuje w firmie, w której niekiedy zdarzy się zjechać w tygodniu na bazę. Wtedy zakańczam tacho, wyciągam kartę, włączam OUT i jadę do domu. Magazynier przeładowywuje towar z paki na pakę i niekiedy musi przestawić te zestawy. Robi to właśnie w tym trybie OUT - bo po to on jest. Mój znajomy parę razy miał też taką sytuację za granicami naszego kraju, że przytrzymali go pod rampą. Wyciągnął kartę, włączył OUT i odjechał spod rampy na parking. Tłumaczę mu, że może dostać za to mandat jak go francuz czy inny stróż prawa skontroluje, a on uparcie twierdzi, że ja robię to samo, tylko, że w kraju i na mojej bazie, a on jakby co powie policjantowi, że był akurat u rodziny w pobliżu albo w burdelu i magazynier jeździł jego zestawem. Wiem jak to brzmi, ale powiedzcie jak to prawnie wygląda.


Teraz pewnie zacznie się wojna i polecą hejty :)

Pozdro
~Mistrz prostej52
Wysokosc mandatu w Czechach za jazde podczas zakazu?
Witam,

Czy ktoś może ma wiedzę jakiej wysokosci jest mandat przez ichniejsze sluzby za jazde podczas zakazu swiatecznego?

Dzi eki za info,
pozdrawiam
~Spedytor88225
Co to znaczy w tłumaczeniu na polski?
"Emocje powróciły w związku z kolejną umową PGNiG na amerykańskie LNG, tym razem średnioterminową, którą zawarto z brytyjską firmą Centrica. Zapowiadane 9 dostaw gazu skroplonego począwszy od 2018 r. "
"MOSKWA, 15 listopada - Wiadomości RIA. Trzy tankowce z rosyjskim skroplonym gazem ziemnym (LNG) wyjechały już do Stanów Zjednoczonych, powiedziała dziennikarzom rzeczniczka MSZ Maria Zakharova. "
Nie było prościej z Rosji do Polski z przefakturowaniem w USA?
~Sesek18
Utrata prawa jazdy na pol roku a ponowny egzamin?
Witam serdecznie. Mam takie zapytanie do Was. Stracilem uprawnienia do kierowania pojazdami powod to 0, 12 mg alkoholu. Sad wydał zakazd prowadzenia na okres pol roku oraz skierowal na badania lekarskie w WOMP, badania psychologiczne oraz kurs reedukacyjny. Zakaz minal mi 7 kwietnia 2018 roku. W dniu wczorajszym udalem sie do wydzialu komunikacji z kompletem dokumentów a wydzial komunikacji poinformowal mnie, ze musze ponownie zdac egzaminy poniewaz spoznilem sie z doniesieniem dokumentow. Moje pytanie brzmi: czy termin zlozenia tych badan oraz kursu ma jakiekolwiek znaczenie jesli Sąd wydał zakaz kierowania na pol roku?
~Krzysztof8
Co o to jest? Do tych co latają za granicę województwa
białostockiego.

Ośmieszanie kierowcy w obecności kamery? moto. wp. pl/policjanci-zatrzy mali-busa-w-oplakany m-stanie-kierowca-ni m-jechal-bo-szef-mu- kazal-63119115429495 05v?fbclid=IwAR3ZU47 AmL8-U720KGLdMjhWrWX a8zfY08beu4wRlA5XMh8 h5BOzFnIdieI
~Sesek45