Policja, ITD i Urzędy

 WątekAutorPostów 
Celebryci tvn do szczepień przed polakami
zwykły kowalski POczeka
~STOP tęczowym72Zobacz
Mandat z Niemiec - firma podała niepoprawne dane
Otrzymałem ostatnio 2 mandaty z Niemiec, po zdjęciu od razu widzę że nie ja kierowałem autem.
Podejrzewam, że firma dla której pracuję chce mi zrobić "pod górkę" i podaje moje dane, bo od kilku tygodni jestem na zwolnieniu lekarskim.

Czy da się jakoś od tego odwołać?
kierowca_bombowca77 5Zobacz
Mandat z GITD za przejazd na czerwonym - odwołanie
Witam, czy ktoś próbował odwołać się od mandatu z monitorowanego skrzyżowania za przejazd na czerwonym świetle? Czy udało się coś załatwić? Jadąc samochodem ciężarowym, przewoziłem na naczepie niejednolity towar, chcąc uniknąć gwałtownego hamowania i miszmaszu na naczepie przejechałem za linię zatrzymania ok. 2-3 metry, po czym wycofałem kawałek. Tak więc nie przejechałem skrzyżowania. Ze zdjęć wynika że linię przekroczyłem w jakiś śmiesznych ułamkach sekund po zaświeceniu się czerwonego światła. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Wypowiedzi znawców kodeksu ruchu drogowego mnie nie interesują i z góry za to dziękuje, liczę tylko na wypowiedzi osób które to już przerabiały bądź mają jakąś szerszą wiedzę na ten temat.
~Kuba328Zobacz
Punkty karne niemcy
Dostałem mandat z Niemiec, gdzie chcą mi dopisać 1 punkt karny. Moje pytanie brzmi czy muszę odsyłać im ten formularz? Podkreślam że mandat zapłaciłem z wszelkimi innymi wliczonymi opłatami.
~Rafał4Zobacz
Jaka jest kara za brak winiety w Holandii?
Jak jest teraz kara za brak winiety w Holandii. Winieta była wykupiona o 16:00, akierowca zaczął jazde o 14:00. Jak oni to namierzają? Czy tylko przez policję, czy również przez kamery?
~maro45Zobacz
'Nie wracać ze służby bez 8 mandatów!
- Jesteśmy na 10. miejscu w województwie dzięki waszej aktywności - wypominał swoim podwładnym na odprawie aspirant Adam Dudko, naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Prudniku. - Jeśli chodzi o kary i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który zejdzie ze służby bez minimum ośmiu mandatów, nie licząc pouczeń. I tak już nie nadrobimy tych 9 tysięcy, bo się k... nie da. Pan komendant ze mną będziemy się za was tłumaczyć i pisać programy naprawcze. I wtedy, wierzcie mi, ruch drogowy będzie pod szczególnym nadzorem wszystkich. Będziecie rozliczani za wasze k... każde pół godziny w służbie. Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się od nich roi. Zanim wyjadę poza miasto, to ja tutaj zostawię 5 mandatów w godzinę. Ja wam to udowodnię, bo usiądę z wami i pokażę, jak się to robi. (... ) Dodatków chcecie, jakie k... dodatki, za dziesiąte miejsce? Ktoś to k... wymyślił i wszyscy realizują, tylko komenda w Prudniku nie potrafi... ://www. nto. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 10811/POWIAT11/64759 059
~ŻĄDŁO12Zobacz
Numer referencyjny etoll
Uwaga, rozpoczyna się polowanie na kierowców, którzy nie posiadają numeru referencyjnego (ID biznesowe) urządzenia E-toll.
Podstawa prawna : U S T AWA, z dnia 21 marca 1985 r., o drogach publicznych
Artykuł y: Art. 13ib, ust 4 oraz Art. 13na
~Piotr12Zobacz
E-Toll pomyłka
Witam,

Przez pomyłkę zjechałem z autostrady A2 przez bramkę etoll (nie wiedziałem o istnieniu systemu i jechałem "po staremu"). Napisałem do administratora systemu w celu wyjaśnienia pomyłki z mojej strony (nie uiściłem opłaty, ponieważ system mnie przepuścił, a ja nie wiedząc co jest przyczyną, pojechałem dalej). Czy ktoś miał podobny problem? Opłata była niewielka, bo 2, 40zł. Nie chciałbym z powodu tak głupiej pomyłki dostać mandatu w wysokości 500zł. Czy ktoś wie czy takie odwołania są rozpatrywane pozytywnie w przypadku jednorazowej pomyłki?
~Gość7Zobacz
80 rocznica zbrodni katyńskiej na Polakach przez Rosję
youtube katyń
~zcx454Zobacz
VIA TOLL kara za konto na minusie
Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
centurion 1.146Zobacz
Awaria urządzenia Viatoll a kara 3000zł - realia
jadąc dzisiaj drogą nr 10 od Bydgoszczy do Szczecina wjechałem na odcinek płatny - pierwszy zjazd na Stargard. viatoll piknął raz. na drugiej bramce kliknął 4x. na koncie ponad 500zł. chciałem dojechać do pierwszej stacji obsługi klienta viatoll jednak ściągneła mnie na tą stację inspekcja. sprawdziła urządzenie że faktycznie jest na koncie gotówka jednak stwierdzili awarię urządzenia viatolll. jednak ich uzasadnienie było takie że nie zjechałem pierwszym zjazdem tylko dojechałem do pierwszej stacji obsługi klienta. Skutkowało to tym iż zostałem ukarany mandatem w wysokości 3000zł. Czy to polskie realia?? czy ktoś miał podobną sytuację?? czy musimy płacić za to że urządzenia są niesprawne?? i nie raz pikają raz nie raz wogóle?? prosze o sensowne wypowiedzi i czy jest sens odwoływania sie od w. w mandatu
~grzesiu10Zobacz
Kara za brak viatoll przy jeździe samochodem z laweta
Witam. Problem wygląda następująco, przypadkowo zdarzyło mi się wjechać na autostradę a4 zestawem: samochód dmc 3500kg + laweta dmc 3500kg łącznie dmc 7 ton. Po czym zjechalem najbliższym zjadem. Mój samochód nie jest wyposażony w urządzenie systemu viatoll. Z jaka kara mogę się liczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szymek1995 34Zobacz
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista66Zobacz
E TOLL
Kierowca będzie karany I przewoźnik
~xxxx5Zobacz
karta kierowcy wymagane dokumenty
Cześć mam pytanie kończy mi się data ważności kk jakie należy złożyć dokument przy wniosku papierowym. Wypełnić wniosek, zdięcie, kopia prawa jazdy ksero opłaty tak było dawniej a teraz jakie są potrzebne dokumenty? Coś kojarzę ze niby pwpw nie wymagało ksera prawa jazdy ale jak im się nie wysłało to był problem niby teraz piszą ze nie trzeba ale chciałbym unikną niespodzianek.
~Piotr5Zobacz
Rejestracja wjazdu do UE spoza Schengen
Nie mogę się dowiedzieć w SG czy i jak jest egzekwowany wjazd do EU spoza strefy Schengen, może ktoś ma doświadczenie.
KieroMaciej 5Zobacz
Jak szeroki ładunek można przewieźć bez zezwolenia?
Budowany jest kontener socjalny, który ma być czasem przewożony tzw. Tirem. Ile maksymalnie szerokości może mieć żeby przewozić go bez dodatkowego zezwolenia?
~Marek202110Zobacz
Ile jedziecie - 80 czy 90? Mandaty.
Jak to jest w praktyce z ograniczeniami prędkości. Czy trzymacie się 80-tki czy też dociskacie do 90 byle szybko być na miejscu?

Czy Policja i ITD ostro łapie takie przypadki czy też przymykają oko?
GogoPol 3Zobacz
Zezwolenie na transport towarów
Czy prowadząc firmę brukarską, czy wystarczy zezwolenie transportowe na użytek własny? Czy pełne zezwolenie?
~Wlodek6Zobacz
Polski rząd wysłuchał ydyjotów transportowych-zawod owych co
nażekali na zbyt niskie kary:)

Mandat 30 tys. złotych za brak włączonych świateł mijania! Rząd oszalał ze zmianą przepisów drogowych.
Wg " Dziennik prawo i życie"
~Sesek18Zobacz
Niezapłacony mandat w niemczech
Witam
Około 1. 5roku temu przyszedł mi mandat z Niemiec, a mianowicie dokument ze zdjęciem z fotoradaru i prośba o wskazanie kierowcy (w dowodzie 2 właścicieli). Oczywiście list bez żadnego potwierdzenia odbioru, ogólnie przyszły 3 takie same w ciągu miesiąca i od tamtej pory cisza. Czy jest możliwość sprawdzenia czy ten mandat wisi na mnie jeszcze??
pietro93 75Zobacz
Utrata dobrej reputacji= cofnięcie licencji
Panowie potrzebuje pomocy, mam 6 zestawów jeżdżę w międzynarodówce. Mam również solwke która z tych sześciu aut w piątki lub poniedziałki zabiera mi towar który jest do rozładunku w Warszawie tak pomysł żeby kierowcy nie tracili czasu. Solowka to Iveco z 2003r która na drodze teraz zatrzymało mi ITD i mówią że w dowodzie rejestacyjnym jest data pierwszej rejestracji 2006 sierpień a według ustawy po maju 2006 auto powinno być wyposażone w tachograf cyfrowy a jest a*alogowy. Solwka co roku przechodzi badania techniczne i legalizacji tachografu i nikt nie zwrócił uwagi na ten fakt. Ja zakupiłem to auto w 2018r nie byłem świadomy w ogóle całej sytuacji a teraz ITD chce pozbawić mnie dobrej reputacji i licencji czyli bankructwo a zatrudniam 14osob. Czy ktoś może mi pomóc?
~Konrad14Zobacz
5 tys. zł mandatu za zbyt szybką jazdę i wycofanie pojazdu z
ruchu za brak uprawnień

a za magnes i jazde bez karty nie ma poprawki na kare?
nowy11 5Zobacz
Wyprzedzanie na zakazie w korku NIEMCY
Prawy pas stoi, jade lewym z 5km na zakazie a pani policjant stoi na prawym i robi mi foto. Mial ktoś podobną sytuację? Przyjdzie mandat? Nie przyjdzie?
~Karol... 47Zobacz
Brak prawa jazdy
Dzień dobry

Pisze do Państwa ponieważ potrzebuje pomocy, w lutym moje prawo jazdy zostało zatrzymane do rozpatrzenia postępowania, sprawa jest cały czas w toku (art. 178a k. k. ). Chce wyjechać za granice na stałe do Włoch. Mam prawo jazdy fizycznie. Panowie policjanci, na posterunku powiedzieli mi, że do rozwiązania sprawy, mogę prowadzić samochód za granica, w razie kontroli posługując się prawo jazdy, które de facto fizycznie posiadam. Ja jednak wole zweryfikować te informacje. Upewniając się czy panowie policjanci aby na pewno mieli racje

Dziękuje
patrycjasz 3Zobacz
Zawodowy uśmiech
Na pewno to wiecie. Przemytnicy i złodzieje uśmiechają się mniej, albo wcale. Wiemy to od roku 1986 dzięki badaniom zleconym przez australijski Urząd Celny. Wcześniej panowało przeświadczenie, że kłamcy częściej się uśmiechają, kiedy oszukują lub znajdują się w sytuacji stresowej.
~Żubr9Zobacz
Mandat z Francji fotoradar
Czy jest jakaś opcja odwołania się od mandatu, który otrzymałem bez fotografii?
~Tomasz75Zobacz
Karta kierowcy sczytana po 5 tyg
Jak to jest, kierowca jest w trasie 5 tygodni w trasie czyli dłużej niż 28 dni, karta czytana dopiero po zjeździe na bazę po terminie 28 dni. Czy będzie mandat w razie kontroli, jakie wyjście z tej sytuacji?
~gkot20Zobacz
jazda bez karty
Witam
Mam takie pytanie do osób, które może wiedzą coś na ten temat. Jako właściciel firmy, kupuję ciągnik siodłowy i chcę nim wrócić na kołach na bazę firmy. Czy muszę jechać z włożoną kartą do tachografu i przestrzegać czasu jazdy czy też nie? Zadałem to pytanie 3 inspektorom ITD w różnych miejscach i w różnych odstępach czasu. Odpowiedzi były następujące:
1. Tak może Pan, bo to nie jest zarobkowy przewóz rzeczy ani osób.
2. Absolutnie nie może Pan. Jazda pojazdem o DMC pow. 3, 5t bez włożonej karty jest NIEDOPUSZCZALNA. Rozumie Pan?!?
3. (najlepsza) - Proszę odejść od auta i nie przeszkadzać nam w czynnościach.
- Ale jakich czynnościach, przecież nie kontrolujecie żadnego auta?
- Ale mamy inne zadania. Proszę nam nie przeszkadzać.

Zna ktoś bliżej w/w temat???
dzięki
~dsds29Zobacz
Dla Naastkav
Ile mandatu dla orlicy?
~Joł joł4Zobacz
Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat?
wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian140Zobacz
Myto CZ, wyłączone
Witam. Miał ktoś sytuacje że rozłaczyło mu urządzenie myto na około 40km? Jak uzupełnić tą luke w opłacie? Czy może przyjść jakiś mandat?
mario999 9Zobacz
osoba zarządzająca transportem
Jak znaleźć osobę zarządzającą transportem w Niemczech lub szerzej, w Unii Europejskiej? Czy ktoś wie czy istnieje taka baza, jak np. polski KREPTD?
~kral5Zobacz
Mandat z kamery miejskiej...
Witam szoferów chciałem zapytać o taka sytuacje otóż miałem 2/3 razy ze wjechałem w zakaz wjazdu dla pojazdów 16 ton i nie wiem czy przyjdzie na firmę teraz 3 mandaty a za to 500 zł i 6 pkt jeden chyba wjechałem do stolicy przed 10/ po 16 i wyjechałem po 16 czy na kamerach ktoś siedzi i notuje każda ciężarówka która wjedzie i wysyłają mandaty ktoś się orientuje?
~Kierowca5Zobacz
Koniec zakazów tonażowych?
Czy Unia Europejska ukarze Polskę za zakazy tonażowe?
Twardy72 11Zobacz
Mandat za brak naklejki Niemcy, kto płaci.
Witam, dostałem mandat za stanie na Autohofie w Duisburgu, za brak naklejki ekologicznej, czy w tej sytuacji to pracodawca jest od zapłacenia czy kierowca? Zostałem tam wysłany przez pracodawcę ja i wielu z mojej firmy, nikt nie ma naklejek. Co powiecie?
~Pixaro26Zobacz
Austria mandat
Jak wysoki mandat moze otrzymac kierowca za zabezpieczenie ładunku zbyt malą ilością pasów? Towar zabezpieczony 9 pasami, Austryjacka policja wymagała 18.
~Bozena11Zobacz
Licencja transportowa dla tzw. Busa
licencje dla "busów" podciągną lekki transport międzynarodowy pod wszystkie wszystkie wymagania, które obecnie charakterystyczne są dla ciężarówek. Tj. kary administracyjne za przeładowania, za zły stan techniczny, za niewłaściwe wynagrodzenia itp.   A do wprowadzenia licencji został tylko niecały rok...
~Marek1Zobacz
Legalizacja Gaśnic - pytanie
Pytanko do osób jeżdzących, czy ktoś się spotkał z zakwestionowaniem polskiej legalizacji gaśnicy przez Niemiaszków?
~Wolf11Zobacz
SPOE KAZ kto wie co to takiego. . ?
Czekam na komentarze tych, którzy podają się tu na forum za Biznesmenów. . ?
Zwłaszcza komentarze z których wynikać powinna wiedza o tym, co się powinno dziać? a co się dzieje?
~Jan Wolny Myśliciel29Zobacz
Mandat z Polski konto w UK
Mam konto angielskie przyszedł do mnie mandat z GITD (zdjęcie:/) jak za to zapłacić z angielskiego konta wiecie może?
~majsterklepka8Zobacz
Wypis z licencji
Chciałbym zapytać czy mogę pojechać samym ciągnikiem po naczepę (w celu jej zakupu na terenie kraju) bez wypisu z licencji. Wypis z licencji złożony jest w urzędzie, ale trzeba czekać na niego kilka dni a naczepę muszę przyprowadzić ponieważ firma nie ma gdzie trzymać sprzętu. Stąd moje pytanie jak na wstępie, czy można jechać samym ciągnikiem w sprawach prywatnych po zakup i przyprowadzenie naczepy bez ładunku. (chciałbym jechać ciągnikiem który też został nie dawno kupiony i stąd brak wypisu z licencji na ten pojazd).
~scania11Zobacz
Dinotrans Jordanów
jak płacą no i powroty
~fbfdgdfgdf15Zobacz
Brak punktów karnych w systemie
Mam pytanko, miał ktoś kiedyś sytuację że nie miał punktów karnych jak sprawdzał w internecie mimo że dostał mandat? Miało To miejsce dwa miesiące temu i nadal cisza. Dostałem dziś drugi mandat i wolałbym wiedzieć co z tamtym punktami
~sobinek1Zobacz
85 rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego
youtube Piłsudski
~zcx156Zobacz
Aktualny taryfikator w Czechach
Dobry wieczór. Poszukuję aktualnego taryfikatora mandatów w Czechach. Sprawdzałem na stronie Centrum služeb pro silniční dopravu / Road Transport Service Center ale mój czeski bardzo szwankuje. Próbowałem wklejać do tłumacza ale bez efektów. Czemu szukam? Sprawa wygląda następująco.

Jadąc w poniedziałek (01. 02. 2021) przekroczyłem czas o 4min. Ogólnie mój czas jazdy tego dnia wyniósł 4h34min a czas przerwy 44min tyle, że nie był odebrany w sposób prawidłowy. Zrobiłem 15min a potem były to przerwy po 10min itp. Następny kurs robiłem w piątek (05. 02. 2021) też króciak bo 5h jazdy w tym dniu, tam już wszystko się zgadzało, przerwy itp. Ale wracając do tego poniedziałku. Jechałem na rozładunek, potem przerwa 15 min i z powrotem. Wracając na bazę miałem 10 min jazdy i 2KM do celu. Niestety pech chciał, że trafiłem na zamknięty szlaban a za nią jeszcze maszyna do zamiatania ulic. Przede mną jakieś 20 samochodów w miasteczku, brak stacji czy miejsca gdzie można by się było zatrzymać to i 2KM przejechałem w 14min. Po dojechaniu na bazę opisałem wydruk zgodnie z prawdą. W poniedziałek mam robić króciaka na Czechy i trochę się obawiam kontroli i kary.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
pepe9933 6Zobacz
Ile za kradzież Prawa Jazdy
Jaki jest wyrok za kradzież Prawa Jazdy i używanie go
~Laps3Zobacz
Zniesienie zakazu jazdy w niedzielę w Niemczech.
Czy orientuje się ktoś czy 7. 02. 2021 jest zniesiony zakaz jazdy po Niemczech w związku z Covid19?
~Janek7Zobacz
Fotoradar 90km/h a ciężarówka
Teoretycznie ciężarówką można jechać 70km/h bądź 80km/h na autostradzie. Jak sądzicie, przyjdzie coś za 85/h przy fotoradarze 90 ciężarówka? Bo aż się boję bo przejeżdżałem tamtędy kilka razy w ciągu kilku dni. Pozdrawiam
Kamileg 11Zobacz
Karta tachograf praca
Witam, orientuję się ktoś czy pracując na remontach dróg i jeżdżąc ciężarówką potrzeba używać tachografu? Praca max 70. Km od bazy. Często zdarza się tak że samochód więcej stoi niż jeździ.
~Sombrero5Zobacz