Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Klienci mogą być spokojni! Ważne informacje po ogłoszeniu upadłości JitPay

Utworzona: 2024-04-08


Decyzja części akcjonariuszy JitPay GmbH o złożeniu 19 marca wniosku o upadłość wywołała niepokój wśród firm transportowo-logistycznych, które korzystają z usług tego dostawcy płatności.

Obawa wynika z faktu, że wiele firm używało usług JITpay Finance do fakturowania świadczonych usług dla klientów. Dzięki temu mogły szybko otrzymywać płatności za wystawione faktury, co pozytywnie wpływało na ich płynność finansową, zwłaszcza w trudnych okresach gospodarczych, takich jak obecny. Teraz jednak, wobec upadłości JitPay, istnieje obawa o możliwe opóźnienia i braki w płatnościach, co stawia przed tymi firmami poważne wyzwania.

Bezpośrednie zapytanie do JitPay GmbH w celu uzyskania oficjalnego komunikatu odnośnie doniesień było naturalnym krokiem jaki podjęliśmy. Poniżej publikujemy przetłumaczoną treść.


Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy poinformować o zmianach w grupie korporacyjnej JITpay™, które jeszcze bardziej wzmocnią naszą przyszłą - opartą na zaufaniu - współpracę.

JITpay™ Financial GmbH wkrótce stanie się w 100% spółką zależną Volksbank BRAWO. Jesteśmy przekonani, że ten rozwój da nam możliwość dalszego pozycjonowania JITpay™, jako silnego partnera w biznesie.

W tym kontekście Zarząd JITpay™ zainicjował szereg zmian organizacyjnych, mających na celu optymalizację procesów, jako międzynarodowa grupa i zwiększenie efektywności na rynku.

W szczególności wiąże się to z zamknięciem niektórych nieoperacyjnych spółek i wybranych zagranicznych lokalizacji, których zakres usług jest już przejęty przez JITpay™ Financial z siedzibą w Braunschweigu. Decyzje te zostały również podjęte w celu usprawnienia współpracy JITpay™ z Grupą BRAWO, jako przyszłym - jedynym udziałowcem.

Chcielibyśmy podkreślić, że zmiany te nie wpłyną na naszą codzienną działalność operacyjną, a ciągłość zarządzania oraz wszystkie kluczowe stanowiska zostaną oczywiście utrzymane. Pozostajemy w pełni zdolni do działania na każdym istotnym rynku i nadal będziemy oferować naszym klientom najlepszą możliwą obsługę.

Dziękujemy za zrozumienie i ciągłe wsparcie podczas procesu transformacji. W razie dalszych pytań, prosimy o kontakt. W każdej chwili jesteśmy do dyspozycji, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Z poważaniem,
Dennis Wallenda i Carsten Koch
Zarząd JITpay™ Financial GmbH


Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels