Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Jest w stanie przeskanować do 220 pojazdów dziennie

Utworzona: 2021-10-17


Digital Vehicle Scan (DVS), bo o nim mowa rejestruje stan pojazdu w ciągu zaledwie 30 sekund.

Ocena stanu pojazdów podczas ich odbioru i zwrotu odgrywa coraz większą rolę w związku z rosnącym popytem częstotliwością transportu, które kształtują funkcjonowanie sektora współdzielonej mobilności. Digital Vehicle Scan (DVS) rejestruje stan pojazdu w ciągu zaledwie 30 sekund. W tym celu podczas przejazdu przez stanowisko kontrolne do 22 kamer skanuje cały pojazd, w tym także spód podwozia. DVS mierzy też ciśnienie w oponach i głębokość bieżnika. Ponadto firma TÜV SÜD rozwija też technologię automatycznej identyfikacji uszkodzeń opartą na sztucznej inteligencji. Poprzez swoje zaangażowanie w tej dziedzinie, TÜV SÜD potwierdza swój cel, jakim jest bycie wiodącym dostawcą w zakresie niezależnych systemów oceny pojazdów.

System DVS pozwala nam zautomatyzować ocenę pojazdów. Skanowanie i dokumentacja pojazdów staje się procesem w pełni cyfrowym, co pozwala nam znacznie przyspieszyć procedurę. System DVS może działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu mówi Patrick Fruth, CEO Division Mobility w TÜV SÜD.
Klientami korzystającymi z DVS są międzynarodowe firmy logistyczne, salony samochodowe, wypożyczalnie samochodów, dostawcy usług carsharingu i dealerzy samochodów używanych.

Jak działa DVS?

W ramach procedury zautomatyzowanego odbioru i zwrotu pojazd przejeżdża przez stanowisko DVS, gdzie jest skanowany przez zestaw złożony z 22 kamer o wysokiej wydajności (w przyszłości 36), które wykonują szczegółowe zdjęcia podczas przejazdu. Są one przekazywane bezpośrednio i w czasie rzeczywistym do odpowiedzialnych działów sprzedaży lub zarządzania flotą za pośrednictwem połączeń specyficznych dla danego użytkownika. DVS umożliwia również monitorowanie danych dotyczących zużycia, np. zużycia opon, i wspiera pełną kontrolę kosztów każdego pojedynczego pojazdu. Za pomocą opracowanego w tym celu oprogramowania dane pojazdu można zapisywać, dokumentować i dostarczać bezpośrednio pracownikom za pośrednictwem różnych interfejsów, w tym zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, takich jak smartfony. Dzięki temu kierownicy floty mają zawsze dostęp do najnowszych danych pojazdu. Są informowani o szkodach i mogą sprawdzić szczegóły. Skraca to znacznie czas potrzebny na odbiór i zwrot pojazdu. Obszerna dokumentacja w aktach pojazdu służy ponadto jako podstawa do szczegółowych porównań przed/po odbiorze. DVS nadaje się do sprawdzania prawie wszystkich typów pojazdów, od samochodów osobowych po duże ciężarówki i autokary piętrowe.

W czerwcu 2019 firma TÜV SÜD nabyła 60% udziałów w firmie Digital Vehicle Scan GmbH & Co. KG w ramach realizacji celu, jakim jest bycie wiodącym dostawcą usług technicznych w takich dziedzinach jak ocena pojazdów i usługi flotowe dostarczane przez firmy zewnętrzne.

Autodienst Hoppegarten jest jedną z pierwszych firm, które od ponad sześciu miesięcy korzystają z cyfrowego skanowania pojazdów. Rozwój działalności i pozytywne efekty są imponujące. System DVS jest w stanie przeskanować do 220 pojazdów dziennie. Udział wierzytelności nie podlegających rozliczeniu został prawie wyeliminowany. System zbiera pozytywne opinie klientów ze względu na swoją wysoką przejrzystość i wydajność przetwarzania.

Źródło: TÜV SÜD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels