Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kontrola najwyższą formą zaufania
Utworzona: 2023-05-30

Niemieckie Stowarzyszenie Transportu Drogowego, Logistyki i Utylizacji (BGL) oraz firma FreightTech TIMOCOM przedstawili zasady zapewnienia pełnej kontroli danych, najwyższej możliwej przejrzystości w logistyce i atrakcyjnego wynagrodzenia za bieżące śledzenie przesyłek.

Automatycznie przekazywane dane o przesyłkach mogą usprawnić wszystkie procesy, a tym samym zwiększyć konkurencyjność. W tym celu firma TIMOCOM włącza swoje rozwiązanie śledzenia ładunku w czasie rzeczywistym (RTV) do systemu zarządzania transportem (TMS).

W ten sposób dyspozytorzy mogą skoncentrować się na zarządzaniu zamiast skakać między różnymi portalami telematycznymi, rozmowami telefonicznymi i programem pocztowym mówi Steven van Cauteren, z firmy TIMOCOM.
Jako członkowie BGL klienci otrzymują dodatkową zachętę do korzystania z oferty. Partnerzy uzgodnili, że firmy, które są członkami BGL, ale nie są klientami TIMOCOM, otrzymują bezpłatny dostęp do możliwości śledzenia przesyłek na żywo. Otrzymują również wynagrodzenie za cyfrowe udostępnianie informacji o przesyłce.

Śledzenie ładunku w czasie rzeczywistym przynosi wiele korzyści, ale sprawdza się tylko wtedy, gdy dostawcy usług transportowych chcą udostępniać swoje dane. Rozwiązaniem okazało się śledzenie przesyłek na żywo. W ten sposób firmy transportowe przez cały czas pozostają właścicielami swoich danych i same decydują, jakie informacje udostępniają, kiedy i komu.

Dzięki usłudze można:
• zgłosić podjazd do punktu załadunku,
• ustawić automatyczny moment rozpoczęcia zgodnie ze specyfikacją czasową,
• wyrazić zgodę na automatyczny moment rozpoczęcia przez system geofencing,
• dostarczać swoim partnerom biznesowym informacje o szacunkowym czasie przybycia i raporty o statusie przesyłki zamiast surowych danych GPS.

Źródło: BGL
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Viking Line Cargo


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels