Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Staruszek wymiata w ciężkim terenie
Utworzona: 2023-02-19

Pozory mylą. KrAZ 255 pokazany na filmie wygląda jakby został pozyskany ze złomowiska, a w rzeczywistości pokonuje trudne przeszkody terenowe.

Patryk Piątek, animator kanału na YouTube, opublikował 3-minutowy film z KrAZ-em 255 w roli głównej. Właściciel trzyosiowego pojazdu terenowego, którego rodowód sięga lat 60. ubiegłego wieku, wykorzystywanego m.in. przez armię ZSRR i wojsko polskie, przyjechał nim na pierwszy międzynarodowy zlot ciężarówek KrAZ w Bornem Sulinowie (w ramach Zimowego Zlotu Pojazdów Militarnych).


Szczerze powiedziawszy, ciężarówka wygląda niezbyt ciekawie z szarą karoserią, rdzą, wgnieceniami, niekompletną maską silnika i łysymi oponami. Trafnie to określił Patryk Piątek w komentarzu, gdy stwierdził, że "wygląda postapokaliptycznie". Ale za to jak jeździ! Kierowca podjął się niełatwej sztuki wyjazdu z głębokiego "dołka". Wykonał kilka - zakończonych sukcesem - prób wydostania się z zagłębienia przez nierozjeżdżone zbocze, podczas których podwozie pojazdu dokonało swoistej niwelacji terenu. Ciężarówka udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

W komentarzu do filmu właściciel pojazdu przyznał, że ciężarówka pracuje w kopalni torfu w ciężkim terenie, gdzie tylko KrAZ daje radę. Silnik i mosty są po kapitalnym remoncie.Źródło i screeny: YouTube
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels