Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dachser szkoli kierowców na rzecz ochrony klimatu
Utworzona: 2022-12-05

Dostawca usług logistycznych, wdroży do końca 2023 roku program szkoleń dla zawodowych kierowców ciężarówek. Ekonomiczny styl jazdy pozwoli znacząco zmniejszyć szkodliwe emisje CO2.

Firmy logistyczne zmierzają w kierunku zerowej emisji netto, dlatego kluczową rolę będą odgrywać pojazdy bezemisyjne, takie jak samochody ciężarowe z napędem elektrycznym i wodorowymi ogniwami paliwowymi. Zmniejszenie emisji CO2 można jednak osiągnąć również w przypadku obecnie użytkowanych samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym – na przykład dzięki odpowiedniemu stylowi jazdy. W tym celu latem i jesienią 2022 roku Dachser przeprowadził, w trzech swoich oddziałach, pilotażowy program szkoleniowy, w którym wzięło udział 54 zawodowych kierowców ciężarówek, zatrudnionych bezpośrednio przez firmę.

Przed rozpoczęciem projektu Dachser ocenił dane telematyczne z bieżącej działalności, aby ustalić punkt odniesienia dla zmian i oceny efektywności przedsięwzięcia. W ciągu czterech tygodni przeszkolona osoba odpowiedzialna za flotę oraz instruktor, towarzyszyli kierowcom w regularnych trasach i szkolili ich w zakresie stylu jazdy, który sprzyjają ochronie klimatu. Przejazdy poddano analizie, aby zdefiniować pola do poprawy, np. dzięki wykorzystaniu technologii. W rezultacie zawodowi kierowcy zmniejszyli emisję CO2 średnio o 14 proc. W przeliczeniu na każdą ciężarówkę oznacza to zaoszczędzenie 9,5 ton CO2 rocznie przy przebiegu 120 000 kilometrów.

W dążeniu do osiągnięcia naszych celów klimatycznych nie możemy nie docenić roli, jaką odgrywają zawodowi kierowcy ciężarówek, którzy pracują dla Dachser – bezpośrednio lub na zlecenie naszych partnerów. Bez nich nic się nie uda. Jeżdżąc w sposób ekonomiczny z punktu widzenia ochrony klimatu, mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia emisji na drogachHendrik Jansen, dyrektor zarządzający Dachser Service und Ausbildungs GmbH.
Dachser zamierza w pierwszej kolejności przeszkolić wszystkich 250 kierowców zawodowych. Dostawca usług logistycznych zatrudnia tylko niewielką liczbę własnych kierowców w kilku lokalizacjach; pozostałe stanowiska są obsadzone przez niezależne firmy transportowe. Dachser planuje w kolejnym kroku zaoferować szkolenia również podwykonawcom.

Pozytywne opinie kierowców

Kierowcy, z których część od wielu lat trudni się zawodowo prowadzeniem pojazdów, wykorzystują zdobytą wiedzę ze szkolenia do swojego stylu jazdy. Opinie na temat szkolenia były niezwykle pozytywneRoland Zitzmann z Dachser Service und Ausbildungs GmbH.
W ramach strategii klimatycznej Dachser wykorzystuje efektywność energetyczną i procesową, a także badania i innowacje, aby zrównoważyć łańcuchy dostaw. Uzupełnia to zaangażowaniem społecznym, które wykracza poza granice firmy i jej podstawową działalność. Dachser podejmuje kilka znaczących działań, m.in. buduje nowoczesną flotę pojazdów z silnikami Diesla najnowszej generacji oraz testuje alternatywne układy napędowe i paliwa, a także modyfikuje styl jazdy, aby poprawić efektywność energetyczną i zapewnić pozytywny wpływ na klimat. Szkolenie pomoże również ograniczyć spalanie, co nabiera tym większego znaczenia w obecnej sytuacji i w świetle tego, jak kształtują się ceny paliw.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby z każdego wydobyć potencjał doskonaleniaHendrik Jansen, dyrektor zarządzający Dachser Service und Ausbildungs GmbH.

Źródło: Dachser
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels