Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przyspieszenie wdrożenia pojazdów ciężarowych napędzanych wodorem
Utworzona: 2022-09-26

W tym celu QUANTRON zamówił w firmie Ballard 140 silników zasilanych ogniwami paliwowymi, aby zabezpieczyć dostawy, o łącznej mocy ok. 17 MW z opcją zakupu dodatkowych 50 jednostek.

Jednym z produktów firmy QUANTRON prezentowanych na targach IAA w Hanowerze jest ciężarówka wodorowa QUANTRON QHM FCEV, dysponująca największym zasięgiem w tej kategorii. Pojazd, wyposażony w ogniwo paliwowe FCmove™-XD 120 kW produkowane przez firmę Ballard Power Systems (NASDAQ: BLDP), może przejechać do 1500 km w wersji QUANTRON QHM 44-2000. W czasie targowej premiery złożono ponad 250 wstępnych zapytań i pierwszych zamówień, m.in. z Niemiec , gdzie popyt jest szczególnie wysoki w związku z ogłoszonym ostatnio zaproszeniem do składania wniosków o dofinansowanie, a także z Norwegii, dla której opracowana została specjalna wersja QUANTRON QHM FCEV 44-2000.


Od września 2021 r. QUANTRON i Ballard współdziałają w ramach strategicznego partnerstwa którego celem jest przyspieszenie wdrożenia pojazdów ciężarowych napędzanych wodorem. Firma Ballard dokonała mniejszościowej inwestycji kapitałowej w Quantron AG w ramach rundy finansowania o wartości do 50 mln euro. Dochody z inwestycji Ballard zostaną wykorzystane do rozwoju platform pojazdów ciężarowych z ogniwami paliwowymi. Ballard będzie wyłącznym dostawcą ogniw paliwowych dla QUANTRON.


Opracowane platformy pojazdów elektrycznych, wyposażone w ogniwa paliwowe produkowane przez Ballard, będą przeznaczone do różnych zastosowań w transporcie ciężarowym w Europie i Stanach Zjednoczonych. Początkowo QUANTRON koncentruje się na rynku niemieckim - na targach IAA została zaprezentowana nowa 44-tonowa ciężarówka zasilana ogniwami paliwowymi. W ramach współpracy z Ballard Power w roku 2023 mają powstać łącznie cztery modele pojazdów FCEV.

Źródło: QUANTRON
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels