Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ruszyła seryjna produkcja Nikola Tre BEV
Utworzona: 2022-04-29

Nikola Corporation rozpoczęła ją podczas specjalnej ceremonii, jaka odbyła się w fabryce producenta w Coolidge w Arizonie.

Produkcję ciężarówki Tre BEV rozpoczęliśmy 21 marca, a dziś świętujemy to wydarzenie i pierwsze dostawy ciężarówek do naszych klientów. W tym roku posuwamy się naprzód w każdym aspekcie naszej działalności. W przyszłym roku planujemy uruchomienie produkcji pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV) powiedział Mark Russell, dyrektor generalny Nikoli.
W ramach fazy 1 zakład produkcyjny w Coolidge będzie produkował 2500 ciężarówek rocznie. Tymczasem rozpoczęły się prace związane z rozbudową hali montażowej przewidzianej w fazie 2, która ma zostać ukończona w 2023 r. co umożliwi zwiększenie produkcji do 20 000 ciężarówek rocznie na w trybie dwuzmianowym.


17 grudnia 2021 r. Nikola dostarczyła firmie TTSI pierwsze dwa pojazdy Nikola Tre BEV. 24 stycznia 2022 r. Nikola rozpoczęła testowanie wersji napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi we współpracy z firmą Anheuser-Busch. Dwa prototypy alfa modelu Tre FCEV są wykorzystywane do realizacji przewozów dystrybucyjnych dla browaru Anheuser-Busch w Południowej Kalifornii.


Gotowy jest już także zakład produkcyjny Nikoli w niemieckim Ulm w w kompleksie przemysłowym IVECO. Zakład jest w stanie produkować 2000 ciężarówek rocznie, z możliwością zwiększenia produkcji do 10 000 ciężarówek rocznie.

Źródło: Nikola
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels