REKLAMA

Norweska firma logistyczna inwestuje w Gdyni
Utworzona: 2022-01-12

ColliCare Logistics otwiera swoje biuro w Gdyni i wchodzi na polski rynek z połączeniami typu short sea głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz usługami door-to-door w pozostałej części Europy i świata. Firma zaprezentowała już swój polski zespół i usługi logistyczne, jakie będzie oferować.

Trójmiasto to ważny węzeł logistyczny pomiędzy Azją, Europą i Skandynawią. Nowe biuro w Polsce to wynik realizacji strategii ColliCare i doskonałe uzupełnienie obecności i rozwoju firmy w regionie. ColliCare to innowacyjny dostawca kompleksowych usług logistycznych, takich jak fracht morski, kolejowy, transport drogowy, logistyka zewnętrzna, a także fracht lotniczy, dystrybucja i magazynowanie. Firma koncentruje się na kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw, od producenta do użytkownika końcowego.

Nowy operator w Polsce zaoferuje konkurencyjne rozwiązania transportowe i alternatywę dla lepszej ochrony środowiska. Firma zapewni sprawdzone rozwiązania dla transportu morskiego, kolejowego, drogowego i multimodalnego. Istniejące połączenia short sea przedstawione są na mapie. Polski zespół będzie również wsparciem dla klientów w odprawach celnych. To bardzo ważna część operacji logistycznych, zwłaszcza w wymianie handlowej między Polską a Norwegią, ale także Wielką Brytanią i innymi krajami spoza Unii Europejskiej.

ColliCare stawia na ekologiczne rozwiązania logistyczne. Usługi transportowe tej norweskiej firmy pozwalają ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Np. emisja CO2e przypadająca na transport 1 kontenera z Polski do Norwegii może zostać ograniczona aż o 71% jeśli transport odbędzie się drogą morską, zamiast tradycyjnie - ciężarówką z naczepą.

ColliCare posiada doświadczenie w obsłudze połączeń kolejowych z Chin do Polski (terminale w Sławkowie, Małaszewiczach i Gdyni). Takie rozwiązanie umożliwia przeładunek i dalszą dystrybucję towarów z Polski do Skandynawii i Europy Zachodniej. To procesy logistyczne, które mogą być w całości obsługiwane przez ColliCare. Oferowane w Polsce usługi transportu kolejowego i morskieego uzupełni tradycyjny transport drogowy. Połączenie tych możliwości, tzw. transport multimodalny, daje doskonałe możliwości współpracy z Europą Zachodnią (Niemcy, Holandia itp.). Za sprzedaż usług logistycznych w Polsce odpowiadać będzie Piotr Kaleńczuk – doświadczony menedżer, który doskonale zna realia i potrzeby polskiego rynku.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do międzynarodowego zespołu ColliCare. Jestem przekonany, że nasze rozwiązania transportowe zostaną docenione na polskim rynku. Nasze nowe biuro w Gdyni jest wartościowym i niezwykle ważnym oddziałem dla ColliCare Logistics. Zbudowaliśmy zespół specjalistów doskonale odnajdujący się na polskim rynku i oferujemy naszym klientom nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania transportowe do krajów skandynawskich, ale też innych części Europy i świata- Piotr Kaleńczuk.
Źródło: ColliCare Logistics
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels