REKLAMA

Pod osłoną nocy okradał ciężarówki kolegów
Utworzona: 2019-10-09

Policjanci z gliwickiej „jedynki” rozwikłali sprawę dotyczącą reflektorów, znikających z ciężarówek zaparkowanych na MOP-ach przy autostradach A1 i A4.

Detektywi z I Komisariatu Policji w Gliwicach rozpoczęli poszukiwania już od pierwszego zgłoszenia. Sprawca próbował jednak zacierać za sobą ślady: używał różnych samochodów, korzystał z podmienionych tablic rejestracyjnych, działał w różnych miejscach, o różnych godzinach. Kradł reflektory z ciężarówek tylko jednej, bardzo znanej, marki samochodów. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenach miejsc obsługi pasażerów przy autostradach A1 i A4 w województwach śląskim oraz opolskim. W toku śledztwa policjanci wytypowali kilka osób. Po pewnym czasie grono podejrzewanych zawęziło się do jednego mężczyzny. Jak się okazało, był nim... kierowca ciężarówki.

Praca operacyjna doprowadziła śledczych do zebrania mocnych dowodów. Gdy na początku października doszło do kolejnej kradzieży, policjanci mogli przystąpić do zatrzymania. Wiedzieli już, kim jest mężczyzna podejrzewany o serię kradzieży. Był nim kierowca ciężarówki, zatrudniony w jednej z firm transportowych na Opolszczyźnie, mieszkaniec Centralnej Polski.

Nad ranem kryminalni ruszyli w drogę. Najpierw na terenie bazy transportowej przeszukali prywatny samochód tego mężczyzny i… był to strzał w dziesiątkę. Śledczy znaleźli i zabezpieczyli mocne dowody, łącznie ze skradzionymi reflektorami. Następnie wyruszono za ciężarówką, którą podążał podejrzany w stronę Dolnego Śląska. W momencie zatrzymania mężczyzna nie był w stanie ukryć zaskoczenia. W trakcie policyjnych czynności przyznał się do 50 kradzieży. Straty szacowane są na ok. 300 tys. zł. Teraz podejrzanego czeka proces karny i wyrok. Grozi mu 5 lat więzienia oraz konieczność zadośćuczynienia stratom spowodowanym nie tylko kradzieżami, ale i zniszczeniami, przestojami czy przeładunkami towaru z unieruchomionych pojazdów.

Źródło: policja
Do ulubionych