REKLAMA

Praca dla kierowców w Niemczech
Utworzona: 2019-08-13

Rynek niemiecki generuje mnóstwo ofert pracy, także dla kierowców z kategorią prawa jazdy C+E. Można skorzystać z usług firmy rekrutacyjnej, która ułatwi znalezienie posady.

Według szacunków z roku 2018, w niemieckim sektorze TSL jest około 30 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Przewidywania nie są optymistyczne - do 2025 roku liczba ta może się zwiększyć dziesięciokrotnie. To oczywiste, że nasi zachodni sąsiedzi nie załatwią tego problemu własnymi siłami - trend demograficzny nie jest pomyślny. Powstały zatem podmioty poszukujące kierowców poza granicami Niemiec. Jednym z nich jest firma Unternehmensberatung Alexander Koch z miejscowości Osnabrück w Dolnej Saksonii, która pozyskuje zawodowych kierowców z sąsiednich krajów - Polski i Czech, a w planach ma rozszerzenie działalności o rynki Węgier i Słowacji.

Szef firmy jest z wykształcenia spedytorem, który w branży TSL przepracował ponad 20 lat i poznał specyfikę tego sektora niemieckiej gospodarki. W 2014 roku założył firmę rekrutacyjną, w której zatrudnia dzisiaj trzech pracowników posługujących się językiem polskim. Pozyskuje do pracy nie tylko kierowców z odpowiednimi uprawnieniami, ale także spedytorów i mechaników zajmujących się obsługą ciężkich pojazdów. Pracownicy trafiają do niemieckich firm logistyczno-transportowych różnej wielkości, w tym także do małych spółek o charakterze rodzinnym.

Niemieckim przedsiębiorstwom przekazujemy dobrze wyszkolonych i zmotywowanych kierowców. Nasze doświadczenia pokazują, że za wschodnimi granicami kraju jest duża liczba pracowników chętnych do zmiany, gotowych do podjęcia nowych wyzwań, którym możemy zagwarantować korzystne warunki zatrudnienia w Niemczech
- przekonuje Alexander Koch.
Proces rekrutacji składa się z kilku etapów. W pierwszym zainteresowani składają dokumenty aplikacyjne drogą elektroniczną. Kandydaci są weryfikowani pod kątem doświadczenia zawodowego oraz znajomości języka niemieckiego lub angielskiego. Jeśli rekrutacja przebiegnie pomyślnie, kandydatura jest przedstawiana w firmie transportowej. W przypadku zainteresowania pracownikiem, przeprowadzana jest z nim rozmowa kwalifikacyjna - telefoniczna lub bezpośrednia. W razie niezadowolenia którejś ze stron, jeśli kierowca nie spełnia oczekiwań albo przedsiębiorstwo nie wywiązuje się z warunków zawartych w umowie o pracę, firma rekrutacyjna gwarantuje w ciągu pierwszych 3 miesięcy współpracy bezpłatną wymianę pracownika lub znalezienie dla kandydata innego miejsca zatrudnienia.

Przedsiębiorca z Osnabrück obiecuje zatrudnienie w stabilnych finansowo firmach, prawo do ubezpieczenia zdrowotnego na terenie całej Unii Europejskiej, opłacanie składek emerytalnych (nabywanie niemieckich świadczeń emerytalnych), prawo do świadczeń socjalnych także w czasie choroby lub po wypadku (m. in. kasa chorych, Kindergeld) oraz pomoc polskiego konsultanta przez cały okres zatrudnienia.

Źródło: Unternehmensberatung Alexander Koch
Do ulubionych