REKLAMA

Praca w Link Sp. z. o o czy coś się zmieniło?
ID: 41495

Ostatni ogłasza się Link i szuka kierowców.
Czytałem wiele opinii na temat tej firmy i z reguły nie były zbyt dobre.
My ślę o podjęci pracy w tej firmie i nie wiem czy „ zła passa” w Linku to przeszłość czy trwa nadal.
Jeśli ktoś ma jakieś świeże informacje na temat to prosiłbym o opinię.

~kapi
*.adsl.inetia.pl

REKLAMA

Posty (1169)

~znafca
2019-11-14 12:19:18
ogolnie po rozmowach z linkowcami podobno da sie zyc, byl okres że było trudniej ale ogólnie jest ok. Podobno robili jakieś konkursy eco driving czy coś :D ogólnie to smiechlem jak mi to powiedzieli ale podobno sa z tego nagrody w postaci zlotych monet wiec w sumie to juz nie ma co smiechac
~alfred nie nobel
2019-11-14 13:05:29
w zgierzu ograniczyli zatrudnienie kierowców + biuro, zamkną dział techniczny -ogólnie szukanie oszczędności - jeszcze trochę kierowcow do zwolnienia
~LLU - lek z Polski B
2019-11-14 13:13:19
400 dniówki wychodzi, dobra firma
~Fefo
2019-11-17 21:28:36
Hahaha premię za Eco driving? W tej firmie jeszcze nikt premii nie widział... Za nic... Widać że nikt komentarzy nie czyta tylko powiela bzdury... Linkowcy źle nie mają? A kto się przyzna że siedzi w Budzie w dwa na weekend za 6400? Chcecie? Idźcie do linka, droga wolna, ale żeby się wam komentarze nie przypomniały szybko.
~Robert
2019-11-17 23:13:55
6400 to chyba więcej w domu siedzą niż 2 weekendy w miesiącu... , bo jak z jednym rozmawiałem to mówił, że ma jest 52 euro diety i jakieś 2200 podstawy na rękę plus wpada jeszcze dieta krajowa i jakiś dodatek za prom.
~majonez
2019-11-18 18:59:37
~Fefo a skąd info o braku premii? może to nie jest praca gdzie zarobisz kokosy ale z tego co mówili kierowcy premie dają i kasę na czas również
~boston
2019-11-19 22:32:39
jest kasa i premie sa, a to co mowisz to podobno w ramach konkursu jakiegos na ecodriving pare osob cos tam dostalo
~bobek
2019-11-20 11:34:58
myslalem ze to zart ten konkurs ale faktycznie na ich fb sa foty ludzi co to wygrywali :D ciekawe jakie normy byly
~Radzio
2019-11-24 16:19:54
W linku jest najniższa podstawa, ile to teraz jest? 1600 złotych?
Do tego 52 euro diety za granicą, 70 złotych diety krajowej 10 euro jednorazowo za wjazd do Anglii a nie za prom...
Dwa na weekend to zjazd na 66 godzin i znowu bite dwa tygodnie zasuwu na Anglie... Żadnych premii nie ma, pracowałem tam, nie znam nikogo co by to coś dostał, chyba że te stare szofery z rodowodem z PKS... Co to siedzi cicho bo i tak nie lubi być w domu... Jak wraca do chaty to jego kobita dzwoni na policję bo myśli że jakiś złodziej... A to stara dziadyga z trasy wróciła... Wtedy było 6400 w tym systemie, może teraz jest 6500...
~John
2019-11-24 18:18:08
Nie wiem kto ma najniższą podstawę, chyba tacy co się nie potrafią odezwać...
~piotrek
2019-11-25 10:33:18
planuja kolejne zwolnienia ale jak zamkna zgierz to wielu chlopaków sama sie zwolni -zgierz to najlepsza baza - jest gdzie zostawic osobówke, wszedzie kostka a zimą snieg zawsze odgarnięty i posypane sola nie boksujesz godzine i nie podpinasz naczepy w błocie jak na poznaniu
~Artur S.
2019-11-25 14:37:15
I Gliwicach.
~Arturo
2019-11-29 22:34:21
O tak baza Poznań to jest Kambodża... Wracasz po trasie to prywatne auto wygląda jak po pustynnej burzy... dwa razy przez myjnie musi przejść, a w środku czyścić dwie godziny.
Podpinanie naczepy gdzie błota po deszczu jest po kostki to już inna bajka. Poduchy na Maksa w górę żeby nie oberwać tych wielkich kotłów od standardowego Volvo...
Szkoda gadać, od samego wyjazdu już wiesz jak wygląda twoja robota w link...
~piotrek
2019-11-29 22:51:48
olek z działu tech na zgierzu już dostał wypowiedzenie, podobno sprawy techniczne ma prowadzić poznań - juz sobie to wyobrażam, naczepa zaladowana agd w lodzi, ma usterkę i ma teraz jechać do poznania, na zgierzu jest dobry ogarnięty serwis
~Cyprian
2019-11-30 10:12:50
No to ja wyjaśnie Łysemu, dlaczego w tych polskich Czerepach jest zakorzeniony homo-sovietikus.

Pan Rafał Ziemkiewicz w swojej książce pt. "Polactwo", w jednym z rozdziałów zastanawia się jak to jest, że ledwie 4 lata po obaleniu komunizmu, ludzie masowo głosują na SLD. Pisze tam, że lata 1990-1993 są najlepszym przykładem szybkiego rozwoju, a PKB osiąga takie wyniki, że gdyby Niemcom udało się osiągnąć taki wynik z przyłączonym DDR, to porobiliby się ze szczęścia. Dalej opisuje ile powstało małych i średnich przedsiębiorstw i że takiego wyniku nie osiągnęła nawet Irlandia w czasach najlepszego BOOMu. A następnie zasmuca się że już tak szybko polakom kapitalizm zbrzydł i rzucili się do URN WYBORCZYCH restytuować PRL!!
Kiedy przeczytałem to zdanie, aż się we mnie zagotowało. Ja bym mu powiedział dlaczego. On tego nie wie, ponieważ w latach 1990-1993 nie pracował u polskiego prywaciarza.

Owszem rozwój był ogromny i gdyby na taki rozwój pozwolono, to była duża szansa że dzisiaj bylibyśmy już dość bogatym państwem. Jednak był za szybki. Jak to możliwe? Za chwilę wyjaśnię.

Z rozwojem gospodarki, jest jak z rozwojem firmy i rozwojem budżetu domowego. Pan Rafał tłumaczy to na podstawie zboża. Masz dwa worki zbożą. Zasiewasz je i w przyszłym roku masz 10 worków zboża. Siejesz i mnożysz. Oczywiście możesz nie siać, a sprzedać zboże i sobie za to coś kupisz. Więc czym bardziej zaciśniesz pasa, tym bogatszy będziesz w przyszłości, a jeśli sprzedasz całość zebranego zboża, to chwilowo będziesz miał dużo pieniędzy, a później czeka cię bankructwo.
Dzisiaj właśnie to robimy. Przez socjal, zasiłki i zapomogi, właśnie przejadamy własne zapasy zboża. Nie siejemy nic. Wszystko sprzedaliśmy i jeszcze wzięliśmy pożyczke z banku. Stąd w ludziach poczucie dobrobytu. Rząd PiS zachowuję się jak ojciec rodziny, który miał taksówkę i zarabiał na życie. Jednak mu się znudziło. Sprzedał taksówkę, wziął pożyczkę i zapowiedział że będzie żyło sie lepiej. Lecimy w dół po równi pochyłej.
Jednak w latach, które opisywał Ziemkiewicz, sytuacja była diametralnie odwrotna.
Tamten ojciec rodziny tak zacisnął pasa, że dzieci wbijały zęby w ścianę. Gdyby ten głodówkowy eksperyment przetrwały, to być może później byłyby nawet bogate, ale warunkiem byłoby przetrwanie. Mówiąc przykładem zboża. Ojciec zebrał zboże z pola, nic nie pozwolił sprzedać i wszystko chciał zasiać na polu w przyszłym roku.
I dzieci były nauczone socjalizmu. Więc dobrobytu może nie miały, ale bułka z dżemem i mleko były na każdym stole.

Ludzie 2 lata po upadku komuny, gdzie nie było dobrobytu, zobaczyli że teraz jest jeszcze gorzej.
Ich dzieci chodziły głodne, a panom "sefom" rosły wille jak pałace. Wille rozły dla nich i dla ich dzieci. Przeszliśmy z komunizmu na feudalny wyzysk, zamiast na kapitalizm.
I kiedy taki pracownik, który wcześniej miał bułkę z dżemem i wczasy zakłądowe co dwa lata, zobaczył że on teraz ma wbić zęby w ścianę żeby jego szef wybudował drugą willę i kupił samolot; natychmiast zakrzyknął : "komuno wróć". Polacy chcieli kapitalizmu, ale to co polscy chciwi przedsiębiorcy im zaoferowali pod przykrywką kapitalizmu, nikomu się nie spodobało.
Sam wtedy właśnie zaczynałem pracę i w ciągu trzech lat zmieniłem kilkanaście zakładów. To nie chodziło nawet o to, że ja byłem trudnym pracownikiem, który na wiele rzeczy się nie zgadzał, nie pozwalał sobie pluć w kaszę i bił za poniżanie. Wielu po prostu z góry założyło że będą co miesiąc zatrudniać na czarno młodego świeżaka i za miesiąc będą go przepędzać bez wypłacania pensji pod byle pretekstem. Niektórzy tak przepędzani, naprawdę wierzyli że sie nie sprawdzili i że to z ich winy. Prawda była taka, że jakkolwiek by się nie starali i ile nadgodzin nie wzięli to i tak by ich pogonił, bo on chciał mieć pracownika darmowego.
To właśnie wtedy powstała ustawa penalizująca obcinanie na łyso głów córek szefów. Nie wiem czy nie po moim strzyżeniu. Jak złapałem za łepetynę córkę mojego szefa i nożyczkami obciąłem jej wszystkei włosy, a miała16lat i warkocz do pasa. Jednak takich strzyżeń było wtedy więcej i co ciekawe nie było to karalne. Nie było żadnej ustawy przewidującej takie działanie, bo nikt tego nigdy nie robił. Policjanci przyjmowali zgłoszenia i umarzali ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Przecież włosy odrosną.
Polscy przedsiębiorcy w latach 90tych nie chcieli jeść łyżką, oni chcieli jeść dużą chochlą i się po ludzku zadławili. Chciwość się na nich zemściła. Ludzie zagłosowali na SLD i zaczął sie festiwal występów pod tytułem: KTO WIĘCEJ DA POTZREBUJĄCYM. Na tej fali wypłynął Lepper, tylko on obiecywał to samo ludziom na wsi.
No ale jedną z przyczyn obrzydzenia ludziom kapitalizmu, była chciwość przedsiębiorców/.
~kris
2019-11-30 12:17:57
Cyprian moze jakas konkluzja na koniec?
~kris
2019-11-30 12:24:10
Bo moim zdaniem to zabrakło jednego. Ze ty widzisz tylko efekt koncowy zachodniego stylu życia i od razu bys chciał tak samo. Ale to jest takie dziecinne. Bo zeby wyjąc trzeba włożyć. Zachód dochodził to tego co ma 300 lat. Tak wiec u nas i tak nie jest źle bo zajęło nam 30 lat. Jedno pokolenie stracone. Ale koszty są zawsze. Tylko tacy ludzie jak ty nie rozumieja ze ta bułka z dźemem i wczasy za komuny były na kredyt i w koncu przyszedł czas spłaty. Nie ma powrotu do wczasów za darmo bo za darmo nic nie ma. A ty chciałes kapitalizmo-socjaliz mu czyli dalej sie opierd. lac i miec wszystko za darmo a w sklepach pełne połki i kasę z bankomatu.
~tomek szofer
2019-11-30 18:00:52
Baza Zgierz to wiadomo było że będzie finisz, najmożniej to zrobił Jacek wiedział kiedy odejść.
Ciekawe co zrobi Kierownik, kto go będzie chcieć wszędzie mosty spalone
~Nie pracuj w Link4
2019-12-05 04:22:20
Warszawa, ul. Postępu 15. Nie idźcie tam dobrze wam radzę. Składka to dział denny. Szefostwo to dobrani po znajomości ludzie i to nie szanujący drugiego człowieka. Zarobki porażająco niskie i niezmienne od 5 lat... UWAGA WYRZUCAJĄ BEZ PODANIA POWODU. !!!
~alfred nie nobel
2019-12-05 09:38:01
baza zgierz z uwagi na idealne połozenie w centrum polski zostaje i bedzie ale sprawy techniczne przejmuje baza poznan
~Gucio
2019-12-08 17:20:23
Ciekawe jaki będzie finał rozprawy sądowej, którą tej firmie założył kierowca...
~janko
2019-12-11 12:57:28
z tego co wiem, to kierowca też trochę nie bardzo działał, bo jednak to nie jest prywatna inicjatywa
~moniek
2019-12-19 06:56:05
po prostu gość nie poważny, jaja to można sobie robić ale na swoim podwórku a nie czyimś kosztem, zresztą nie wiem komu to tak bardzo imponowało...
~onix
2019-12-19 07:26:23
~Nie pracuj w Link4 ale to nie jest temat o tej firmie... LINK to co innego niż link4 jedno jezdzi ciezarowkami o drugie sprzedaje ubezpieczenia...
~bombo
2019-12-19 18:26:56
moze ktos nie zauwazyl :D
~Kiero
2020-01-14 11:40:26
Mam pytanie co do tej płacy? Piszecie system 2 tyg/weekend w domu za 6400zl i dalej czy ta kasa jest placona za te 2 tyg czy za miesiąc pracy? Bo jak system to ok ponad 12 tyś za miesiąc a jak za miesiąc tyrania to jałmużna na waciki. Niech ktoś napisze konkretnie? Dzięki.
~Der
2020-01-17 14:10:52
6400 to za 3tygodnie dymania jeśli będziesz miał 20 dni za granicą bo po kraju placom 75zl ogolnie to lipa firma zchodzi na psy
~Der
2020-01-17 14:12:34
Nawed szeszony odchodzom z linka
~jarek ogarek
2020-01-17 15:22:36
odchodzą bo link dba o auta i karze im sprzątać w kabinach a oni tego nie lubią
~Zenek
2020-01-17 18:55:51
szoszony odchodzą a gdzie niby idą
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.233.219.101

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce