Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Pytanie do doswiadczonych kierowcow zawodowych

ID: 281127


Witam. Jak to jest dokladnie z dobowym czasem pracy i jazdy. Czy jezeli kierowca rozpoczyna prace i jazde o godzinie 3:00 w nocy to regularne 13 godzin pracy pozwala mu na prace do godziny 16:00 i do 16:00 musi rozpoczac odpoczynek dzienny regularny 11 godzin lub skrocony 9 godzin? Lub wydluzony 15 godzin pracy i moze pracowac na mlotkach i jezdzic do 18:00? Czy regularny czas pracy dziennej 13 godzin lub wydluzonej 15 godzin to czas laczny czasu jazdy oraz pracy na mlotkach razem i lacznie mozna jechac i mozna jechac i pracowac na mlotkach powyzej godziny 16:00 regularnego czasu dziennego. I powyzej 18:00 wydluzonego czasu pracy do 15 godzin pracy?

~Krol_Szos
*.30.24.28.mobile.internet.t-mobile.pl

Posty (15)

~Krol_Szos
jak w temacie...
~nadaje spod
wracaj do wideł
~Ten tego
Jeśli w ciągu dnia będziesz miał 3h pauzy to codziennie możesz pracować po 15h.
~sid
- tylko pamietaj upomniec sie wtedy o zaplate za nadgodziny
~geyuch tagoo
I przedpłatę jeśli robisz u dziada
~Bek
~Krol_Szos

Jako informacja.

W ciągu maksymalnych 13-15 godzin może trwać u kierowców tylko zmiana pracownicza / roboczej która obejmuje wszystkie czynności (jazdę, inną pracę, dyspozycji / dyżury, przerwy) lecz ani jak nie czas pracy ("jazda" i/lub "młotki").

Kierowca w jednej DOBIE pracowniczej (24 kolejne godziny od rozpoczęcia pracy) może mieć czasu pracy ("jazda" i/lub "młotki") nie więcej niż 12 godzin (Uoczpk Art. 8 ust. 1, Art. 15 ust. 1).

Zaczynając nową DOBĘ pracowniczą, trzeba zawsze pilnować czasu pracy w poprzedniej nie zakończonej DOBIE pracowniczej, żeby nie przekroczyć ilość dozwolonych godzin pracy w tej DOBIE poprzedniej, jak i pilnować czasu pracy z godzinami pracy w pore nocnej (maksymalnie10 godzin pracy) w okresie zmiany pracowniczej (po kraju) / doby pracowniczej (poza krajem w UE).

UWAGA!!!
Ograni czenie 10 godzin PRACY ("jazda" i/lub "młotki") z godzinami pracy w pore nocnej dotyczy okresu między dwoma kolejnymi okresami dziennego odpoczynku albo dziennego i tygodniowego okresu odpoczynku (Uoczpk Art. 2 pkt. 6a, Art. 21 od lutego 2022 r. ).
Wiadomość : "Co przyniesie przewoźnikom nowy rok?"
Utworzona : 2021-12-28 Źródło : etransport. pl
"... Styczeń 2022 - NOWE PRZEPISY KRAJOWE...
Zmiany w USTAWIE O CZASIE PRACY KIEROWCÓW...
- Zmieniono zasady organizacji pracy nocnej - ograniczenie do maksymalnie 10 godzin pracy będzie dotyczyło okresu pomiędzy dwoma odpoczynkami dziennymi, a nie, jak było dotychczas, okresu 24 godzinnego (doby pracowniczej). ZMIANA NIEZGODNA Z PRAWEM EU (sprzeczna z art. 7 ust. 1 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2002 r. w sprawie organizacji czasu pracy osób wykonujących czynności w trasie w zakresie transportu drogowego - PRZEPIS jeszcze nie wszedł w życie, a już NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY ZE WZGLĘDU NA SUPREMACJĘ PRAWA UE NAD KRAJOWYM)... "
Ograniczenie 12 godzin PRACY ("jazda" i/lub "młotki") dotyczy okresu 24 kolejnych godzin, poczynając od godziny, w której kierowca rozpoczyna pracę (Uoczpk Art. 8 ust. 1, Art. 15 ust. 1).
Ograniczenie 9 lub 10 godzin JAZDY dotyczy okresu "dziennego czasu prowadzenia pojazdu" od zakończenia jednego dziennego okresu odpoczynku do rozpoczęcia następnego dziennego okresu odpoczynku lub pomiędzy dziennym okresem odpoczynku a tygodniowym okresem odpoczynku ( Rozp. (WE) nr 561/2006/2020 Art. 4 pkt. k, Art. 6).
~Lutek
Witamy szoszon formy nie tracisz ! Pozdrów baćke,
~Teo
Skompleksowany dureń niedoszowinista (~Lutek), od tego że kogoś kłamliwie nazwiesz szoszonem sam (parobko wasalo plebej) byś szoszonem lacho szocoprzekiem zaoceańskiego chadziaja (terorysto sodomito satanista, uzurpatora korzennych narodów) nie przestanesz. :-)
Przeczytaj uważnie ze zrozumieniem jeszcze raz to -
Wątek "Czas pracy kierowcy - wątek zbiorczy kołchoźnika"
~kumid an
2023-03-13 12:08:56
"... Szkopy zwą nas poloczkami, tak tak... to taki wzorzec tego synonimu Polaka, inni to ciapaci, jeszcze inni to szoszony, zupełnie inni to ciemne Cygany i Rumuny, a tak zupełnie inni są oczywiście ''czarnuchy''... ''
, i więcej nie przekładaj swoje kompleksy (zwłaszcza związane z różnymi wyzywaniami cię) na inną osobę, mniej w przyszłości ośmieszysz się. :-)
~For
Jak to jest śmiesznie gdy ktoś z polskomownyych parobko niewolników, nazywający do tej pory (gdy już dawno nie ma chadziajów z "pańszczyzną") swego naczelnika (pracodawcę i t. d. ) panem, potwierdzając swoje obecne niewolnictwo, wyzywa innego kołchoźnikiem (zatrudnionego, czyli wolnego, pracownika strefy rolniczej), ta jeszcze po 30 latach nie istnienia kołchozów. :-)

Nie ci (~Nimoapoli!), biesnowato opętany dureń (przynależnemu do chrześcijano katolicyzmu), po stalych pedało pedofilskich skandałach w parafiach katolickich calego swieta i nawet w samym watykanie, wyzywać chrześcijano prawoslawnych kacapami. :-)
~Kasztan
Od czasu wprowadzenia nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców nie liczy się czasu pracy w dobie pracowniczej ani dziennego 12 ani nocnego 10 godzin.
Zrobienie odpoczynku dziennego resetuje te limity.
~Kasztan
~Bek
21 godzin temu
~Krol_Szos

Jako informacje
...
Kierowca w jednej DOBIE pracowniczej (24 kolejne godziny od rozpoczęcia pracy) może mieć czasu pracy ("jazda" i/lub "młotki") nie więcej niż 12 godzin (Uoczpk Art. 8 ust. 1, Art. 15 ust. 1).


Brednie
~Kasztan
24 godzinnego (doby pracowniczej). ZMIANA NIEZGODNA Z PRAWEM EU (sprzeczna z art. 7 ust. 1 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 marca 2002 r. w sprawie organizacji czasu pracy osób wykonujących czynności w trasie w zakresie transportu drogowego - PRZEPIS jeszcze nie wszedł w życie, a już NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY ZE WZGLĘDU NA SUPREMACJĘ PRAWA UE NAD KRAJOWYM)... "

Brednie.
Polskie przepisy nie mogą być sprzeczne z unijnymi rozporządzeniami np z rozp 561/2006, rozp 165 /20015 itp.

Dyrektywy to jedynie wytyczne i nie są obowiązujacem prawem,
PavelSPM
~Kasztan

"Od czasu wprowadzenia nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców nie liczy się czasu pracy w dobie pracowniczej ani dziennego 12...
Zrobienie odpoczynku dziennego resetuje... limity.

"...
Kierowca w jednej DOBIE pracowniczej (24 kolejne godziny od rozpoczęcia pracy) może mieć czasu pracy ("jazda" i/lub "młotki") nie więcej niż 12 godzin (Uoczpk Art. 8 ust. 1, Art. 15 ust. 1).


Brednie"


Czyja by krowa muczała o bredniach a twoja by pomilczała. :-)

Ustawy o czasie pracy kierowców (od czasu wprowadzenia nowelizacji z dnia 26 stycznia 2022 r).
Art. 8. 1.
Dla celów rozliczania czasu pracy i ustalania uprawnienia do wynagradzania za pracę w godzinach nadliczbowych, przez dobę należy rozumieć 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której kierowca rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy.
Art. 15. 1.
Do kierowców wykonujących przewóz drogowy mogą być stosowane rozkłady czasu pracy, w których jest dopuszczalne przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę 8211; w ramach systemu równoważnego czasu pracy.

Podobno nie inaczej jak o "nie liczeniu czasu pracy w dobie pracowniczej" oraz o "resetowaniu limitu 12 godzin czasu pracy w dobie pracowniczej po zrobienie odpoczynku dziennego" przeczytałeś w swoich "wilgotnych snach". :-)
~Kasztan
Hui wie szoszon o co ci chodzi.
Wklejasz co popadnie bez ładu i składu i sam nie wiesz nawet po co i na co.
~Kasztan
Wklej tumanie jaką dyrektywe jeszcze.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.128.206.181

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2025
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels