Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Zabrane prawo jazdy za punkty
ID: 267946

Witam, zostało mi zabrane prawo jazdy za punkty karne. Straciłem kategorię B i C. Teraz nie mogę równolegle wpisywać się na egzaminy na B i C bo najpierw muszę zdać B, teorię i praktykę żeby można było zapisać się na C co jest dla mnie absurdem bo przecież mam wydany ze starostwa kod PKK na obydwie kategorie. W każdym razie mam pytanie, jak to będzie wyglądać teraz po zdaniu egzaminu na B? Bo blankiet mam zdany w starostwie i w systemie jest adnotacja, Zatrzymany". Czy jak zdam kat. B to będę mógł poruszać się osobówką? Czy muszę potem zdać C żeby odzyskać zdany blankiet i wtedy dopiero będę mógł jeździć? Ewentualnie wyrabiać nowy blankiet gdzie będzie wpisana tylko kat. B? Chodzi mi o to czy policja w razie kontroli będzie mieć jakąś adnotację w systemie że odzyskałem już kategorię B? Czy dopóki nie odzyskam zdanego blankietu (co wiąże się ze zdaniem kategorii B i C) albo nie wyrobię nowego po zdaniu B to nie mam prawa poruszać się osobówką? Teraz i tak przecież nie ma obowiązku wożenia ze sobą blankietu prawa jazdy bo wszystko jest w systemie. Gość z WORDu powiedział mi że to raczej wszystko będzie w CEPiKu ale nie wie napewno.

~Jan
*.gtnet.net.pl

REKLAMA

Posty (16)

~Jan
2022-08-14 21:45:32
jak w temacie...
~plot dla szoszonow
2022-08-14 21:50:45
sprawa jest prosta.
nie masz prawka ani uprawnien do kierowania.
jestes traktowany jak ktos kto nie mial prawka.
zdasz B, dostaniesz blankiet, mozesz jezdzic autami na kat B
zdasz C, dostaniesz blankiet, mozesz jezdzic autami na B i C
~JasiapaDu
2022-08-14 21:56:19
Trzeba było jeździć pociągiem międzymiastowo
a na miejscu hulajnogą elektryczną
Możesz zdać na kat. AM
i poruszać się skuterem
Po co sobie utrudniać?
~Piotrek
2022-08-15 09:21:48
Jasiu idź w hhuujj z twoimi radami chieno ludzke
g-a
2022-08-15 12:42:30
Piotruś, za darmo tych punktów nie dostał. Może lepiej niech tylko rowerem jeździ. Będzie lepiej dla wszystkich.
~kiero
2022-08-15 13:11:40
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dotyczy również rowerów.
~hau hau :)
2022-08-15 15:01:46
od razu widac ze doswiadczony
~Jan
2022-08-15 23:48:29
Co niektórzy to w * byli i gówno widzieli a mają nie wiadomo ile do powiedzenia więc mam dla was radę, jeśli ktoś nie prosi was o zdanie i nie macie niczego do powiedzenia na temat to się nie odzywajcie bo w końcu wyłapiecie lepe na głupie ryje. Co powiecie na to że 6pkt z zebranych 25 dostałem za nie swoje przewinienie, wziąłem na siebie winę żony która wyjeżdżała z podporządkowaną na główną i pech chciał że główną drogą jechał nadgorliwiec z kamerką przy kasku. Nic się nie stało, wyjechała i pojechała, on również, ale na policję trafiło nagranie i zeznania że on musiał gwałtownie hamować i wjechać rowerem do rowu czego oczywiście na nagraniu widać nie było bo było ucięte we właściwym momencie. Policjantka wyraźnie mi powiedziała że ten człowiek tylko jeździ i byle co nagra zaraz przynosi wideo na komendę z zeznaniami. Jakim człowiekiem trzeba być żeby wrócić 40 km do domu, włożyć kartę z kamery do komputera i obrabiać nagrania tak żeby wyszła jak najbardziej wina kierowcy. Oczywiście tak jak pisałem, nic się nie stało, gość nawet nie musiał przyhamować rowerem, nie wjechał do żadnego rowu ale w świetle prawa był pojazdem poruszającym się z pierwszeństwem które to zostało na nim wymuszone, 6pkt, 300 zł. Wziąłem na siebie gdyż nie wiedziałem że sprawy tak się potoczą.
Co powiecie na to że 1 pkt z 25 które uzbierałem dostałem za wjazd w swoim mieście pod zielony rynek, zaparkowałem swój samochód jak inne przy garażach których to mieszkańcy pobliskich bloków używają sporadycznie ale oczywiście stoi tam znak zakaz postoju. Jakież to wielkie przestępstwo popełniłem zostawiając tam samochód na 10 minut. Wiedziałem że będzie dym bo widziałem że wjechali radiowozem stróże prawa, zaparkowali i czekali kto pierwszy podejdzie do swojego samochodu które były tam zaparkowane. Padło na mnie, potem już reszta samochodów nie przeszkadzała, wypisany blankiet, norma wyrobiona, można jechać dalej.
Co powiecie na to że 8 pkt z zebranych 25 dostałem za coś tak niedorzecznego że się w pale nie mieści. Stali na 90-tce z suszarką, tym genialnym ultralyte'm który to potrafi pokazać że budynek porusza się z jakąś prędkością. Mijając ich miałem jakieś 80-85 km/h, przede mną 2 samochody więc minąwszy ich wyprzedziłem te dwa samochody przede mną i pojechałem dalej, przyjechali za mną na bombach z wynikiem (o la Boga) 139km/h zrobionym na 200 metrach... bez komentarza... czyli koło nich miałem 80-85 a za 200 metrów już 140km/h. Oczywiście sprawa trafiła do sądu, sytuacja miała miejsce w maju 2021, pierwsza rozprawa była we wrześniu, ostatnia w maju 2022 czyli ROK później !!! W międzyczasie dorobiłem kat. C bo żyć trzeba, zwolnili mnie z pracy jako kierowca busa więc trzeba było się rozwinąć. Oczywiście sprawę w sądzie przegrałem, dla sędziny było wszystko gites. Ale jak to powiedział mój znajomych, Wrona, wronie oka nie wydziobie" i tak działa właśnie sądownictwo w Polsce. 9 miesięcy przesuwania rozprawy o miesiąc bo drugi policjant nie przychodził na rozprawę, dziwne. Może dlatego że nagrałem go jak rozmawiał przez telefon a w drugim ręku trzymał suszarkę i dokonywał pomiarów? Ale oczywiście dla sądu było wszystko legitne. Także nie piszcie głupot jak nie znacie szczegółowo tematu, zadałem konkretne pytanie, straciłem przez to wszystko pracę, obiecałem w robocie że w przeciągu miesiąc odzyskam kategorie C a okazało się że ktoś głupi wymyślił że muszę najpierw odzyskać B, nie mogę zdać nawet w międzyczasie teorii na C dopóki nie zaliczę B, więc z miesiąca robi się prawie dwa bo czekałem tydzień na teorie na B. 3 tygodnie na praktykę i dopiero jak zdam praktykę będę mógł pisać się na kontrolny na C i znowu pewnie tydzień na teorie, 2-3 tygodnie na praktykę. I co jeszcze ciekawe nie ma znaczenia że w międzyczasie dorobiło się inne kategorie prawa jazdy, wyrok sądu był po pozytywnym egzaminie więc traci się również dorobioną kategorię. Nie ważne że wykroczenie miało miejsce 10 miesięcy wcześniej. Więc proszę jeszcze raz, jeśli ktoś nie ma czego konkretnego do powiedzenia na temat poruszony wyżej to niech się nie odzywa. Pozdrawiam
~a ty wiedziales?
2022-08-16 00:44:46
jasiu, straszyc to sobie mozesz. kury w kurniku.
cwoku
~Bolek
2022-08-16 00:48:07
Jan, jakby nie patrzeć, jesteś problematyczny a takich nie lubią. Każdy winny jakoś się tłumaczy. A to że wczoraj wypił piwko a dziś pokazało mu 2 procent w wydychanym.
Nie ma przepisu zabraniającego rozmowy przez tel dokonując jednocześnie pomiaru prędkości ale tobie rozmawiać w czasie jazdy nie wolno. Najpierw trzeba zmienić tych co ustalają prawo ale kto chodzi na wybory i komu to w ogóle potrzebne.
~a ty wiedziales?
2022-08-16 00:48:45
jak zwykle.
ukarany za niewinnosc.
jprd, mam ponad 3mln km a takich przygod nie mialem. nawet w snach
~jaHu
2022-08-16 02:39:37
Janie -o lepie na gpie ryje, to mozesz powiedziec do lustra, za milosc do zony, ktora dziala w TYM zawodzie, gdzie wykroczenie pozbawia stanowiska,
takze gratulacje madrosci w wyprzedzaniu i stawaniu
~Tolek
2022-08-16 02:41:07
Miałem taki sam przypadek jak Ty. Jak zdasz kat. B to możesz śmiało śmigać osobówką. Blankiety ci nie oddadzą bo tam jest jeszcze Kat. C ale będziesz miał kwit z Word że zdałeś egzamin. Pamiętaj tylko że wszystkie te egzaminy musisz zdać za 1szym razem, bo jak Ci się noga powinie to Cię na kurs prawa jazdy wyślą, tak jakbyś prawka nigdy nie miał.
~Jan
2022-08-16 09:54:48
W końcu po tylu niepotrzebnych wiadomościach konkretna odpowiedź na temat. Tolek, dzięki ale to ciekawe co mówisz a dawno miałeś ten przypadek? Bo mi np w starostwie powiedzieli że owszem, na to PKK które dostałem po odebraniu prawa jazdy jest jedno podejście ale jeśli się nie uda to wyrobią kolejne PKK na którym będzie można zdawać aż się zda, bez kursu w szkole nauki jazdy.
~Janek
2022-08-16 12:28:13
Dzwoniłem do WORD, jest podejść tyle aż zdasz, bez konieczności zapisywania się na kurs prawa jazdy do szkoły nauki jazdy.
Merowing
2022-08-25 13:41:55
Witam wszystkich
A więc jestem już po pozytywnym egzaminie na kategorię B i wiem już wszystko jak wygląda cała procedura więc podzielę się nią z wami żeby potem nie było niepotrzebnym pytań.
Po przekroczeniu punktów dostajemy skierowanie od starosty na badania PSYCHOLOGICZNIE, NIE LEKARSKIE!! Po dostarczeniu badań psychologicznych do wydziału komunikacji w starostwie mamy dwie opcje, ściemnić że nie mamy prawa jazdy bo np zgubiliśmy albo zdać posiadany blankiet. Czy tak czy siak w systemie będzie informacja że blankiet został zatrzymany to że ściemnimy i będziemy wozić prawo jazdy przy czterech literach nie znaczy że podczas kontroli nie wpadniemy. Pracownik wydziału komunikacji wyznaczy nam okres w jakim mamy czas na odzyskanie wszystkich kategorii jakie posiadaliśmy, ja dostałem 1. 5 miesiąca. Dostajemy na każdą kategorię oddzielny kod PKK (profil kandydata na kierowcę) i z tym albo logujemy się przez stronę infocar i sami z domu wykupujemy sobie termin najpierw na egzamin teoretyczny po zdaniu na praktyczny albo udajemy się do WORDu i przyklepujemy termin przy okienku. W przypadku posiadania większej liczby kategorii niż tylko B procedura wygląda tak że możemy zapisywać najpierw tylko na B, po zaliczeniu B na C, po zaliczeniu C na C+E. Nie można odzyskać np. C nie mając B. Na ten/te kod/kody PKK które otrzymaliśmy w starostwie mamy tylko jedno podejście do egzaminu na każdą kategorię. Ale tak naprawdę wiąże się to tylko z jedną niesprawiedliwością i trudnością gdyż jeśli na tym PKK zaliczymy teorię a nie zaliczymy praktyki, udajemy się na drugi dzień po egzaminie do wydziału komunikacji, dostajemy nowy kod PKK na którym możemy już zdawać egzamin do momentu aż go zdamy (bez konieczności rozpoczynania kursu w szkole nauki jazdy) ALE PRZEPADA NAM ZDANA TEORIA Z TAMTEGO KODU PKK więc z nowym kodem PKK musimy podejść znowu do teorii ale tym razem ten kod PKK nie jest już jednorazowy. I to wszystko wygląda tak przy każdym kodzie PKK do każdej kategorii jakie utraciliśmy że ten pierwszy kod PKK zawsze jest JEDNORAZOWY i uprawnia do jednorazowego podejścia do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po zdanym egzaminie praktycznym na kategorię B można od razu z tym kwitem od egzaminatora udać się do okienka i ustalić termin na teorię na kolejne kategorie. Chcąc poruszać się po drogach publicznych samochodem osobowym należy udać się do wydziału komunikacji w starostwie i zgłosić że zaliczyło się egzamin na kategorię B, Pan ze starostwa wprowadzi do systemu notę dla policji że kategoria B została odzyskana i dopiero wtedy możemy legalnie poruszać się po drogach samochodem osobowym. I jeśli nie planujemy wyjazdu za granicę to możemy poczekać z odbiorem blankietu aż zdamy resztę kategorii i odzyskamy blankiet który oddaliśmy w chwili dostarczenia badań psychologicznych. Jeśli chcemy wyjechać za granicę, musimy wyrobić nowy blankiet na którym będzie np. tylko kategoria B albo tylko B i C bez C+E gdyż policja za granicą nie ma wglądu do naszych systemów i nie mogą zweryfikować informacji że możemy poruszać się pojazdem danej kategorii. Także myślę że temat w tym momencie został całkowicie wyczerpany. Jeszcze za chwilę czeka mnie egzamin na C i blankiet odzyskany. Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojności na drodze, Jan.

1

REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.200.137.63

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels