Josephs.Scot

Sekundniki potrzebne czy nie? Kierowcy są za...
ID: 263601

Kilku zawodowych kierowców poprosiliśmy o opinię na temat sekundników odmierzających czas do zmiany światła, zamontowanych w niektórych miejscach przy sygnalizatorach nad ulicami i drogami. Wszyscy nasi rozmówcy widzą sens tego rozwiązania.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (9)

~WildS
2021-12-24 13:11:40
Sekundniki to nie jest zły pomysł ale moim zdaniem dużo lepiej do tego podeszła Holandia.
Tam przed światłami w dość dużej odległości są znaki świetlne mówiące czy załapałeś się na zieloną falę. Jesli tak to wystarczy jechać ze stałą prędkością i wiadomo, że trafi się w zielone. Jeśli nie to można już odpuścić gaz i delikatnie sobie hamować przez kilkaset metrów.
Do tego robili jakieś testy z inteligentnymi skrzyzowaniami gdzie zblizanie sie ciezarowki włącza jej zielone, żeby upłynnić ruch ciężarowy - zmniejszyć ilość ruszań ciężkich aut, przy których jak wiadomo zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń są największe.
~Scyzor
2021-12-24 13:48:10
Potrzebne
~leży z drutem pod premium
2021-12-24 13:53:09
Jeszcze dodaj, że jesteście firmą montującą te sekundniki hahahahhaha
Niepotr zebne, najlepiej stawiać fotoradary, system łapania na czerwonym świetle, albo puszczać drony i yepać yepać i jeszcze raz yepać kierowców
~Obserwator
2021-12-24 18:16:40
Opinie ekspertów jak i tych " profesjonalistów" są spekulacjami i myśleniem życzeniowym.
Mieszkam w mieście gdzie są takie sekundniki.
Nie poprawiły bezpieczeństwa ani nie spowodowały upłynnienia ruchu.
Widzę natomiast zachowania kierowców.
Niemalże 100, % kierowców przyspiesza i to znacznie przekraczając prędkość dopuszczalną, aby zdążyć na późno zielonym ( po wyłączeniu sekundnika zielone świeci się jeszcze 1 sekundę ).
Jedynie na skrzyżowaniu z fotoradarem robiącym fotki na czerwonym, panuje jako taki ład.
Dlatego z doświadczenia zawodowego ( 27 lat w zawodzie ) i z własnych obserwacji wiem i jestem przekonany że sekundniki u nas w Polsce powinny być zakazane.
~Korwinista
2021-12-24 20:20:00
Zdecydowanie powinno być tak jak w Austrii, Estonii czy Rosji. Najpierw 3 razy mruga zielone, potem żółte, to najlepsze rozwiązanie

1

~Paweł
2021-12-25 10:20:55
Korwinista. takie coś było w Polsce. Tylko ktoś uznał, że można zarobić na kierowcach.
~Tomek
2022-01-21 11:32:11
Pulsujące Zielone Wystarczy. Sprawdza Się Za Granicą U Nas Też By Pomoglo.
~Deimosis
2022-01-21 14:44:23
"~Korwinista
Zdecyd owanie powinno być tak jak w Austrii, Estonii czy Rosji. Najpierw 3 razy mruga zielone, potem żółte, to najlepsze rozwiązanie"

Na południu Niemiec też widziałem tego typu rozważanie, jest to na pewno lepsze pod każdym względem (finansowym, psychologicznym, bezpieczeństwa) rozważanie niż sekundniki.
Sekundniki mogą być dobrą opcją dla pieszych.
~Deimosis
2022-01-21 14:51:02
"Kilku zawodowych kierowców poprosiliśmy o opinię na temat sekundników odmierzających czas do zmiany światła, zamontowanych w niektórych miejscach przy sygnalizatorach nad ulicami i drogami. Wszyscy nasi rozmówcy widzą sens tego rozwiązania. "

Pewnie kierowcy z Koziej Górki co daj Bóg raz byli w Albanii i w Tiranie widzieli sekundniki, ale w zachodniej Europie już NIET! Do tego jak nie zaprzeczyli (przedstawiciele ludu pracującego - kierowcy, wybawcy!) to znaczy, że urzędnicy dobrze wydadzą pinundze.

Ps. Od kiedy władza pyta prosty lud o opinię czy pieniądze, które wydadzą są sensownie wydane? To musi być gruby wałek.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.236.234.223

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels