Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Prawko za manipulacje przy tacho

ID: 260673


Jest projekt nowej kary za manipulacje przy tacho będzie zatrzymywane prawo jazdy na 3 miesiące.

Posty (10)

volviak1
jak w temacie...
dziadkierowca
Kierowca nie jeździ więcej bo chce...
Długość trasy i rodzaj ładunku jest niezależny od kierowcy..

Firma transportowa doskonale wie ile czasu trzeba by zrealizować transport... Więc jeśli firma bierze ładunki, których realizacja wymusza łamanie przepisów to za to odpowiada firma a nie kierowca.Firma powinna tworzyć warunki zatrudnienia w, których uwzględnia się przepisy prawa i przepisy o ruchu drogowym.. Kierowca musi mieć czas na dostarczenie towaru i mieć zapas czasowy na realizację zadania..

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi..

A chodzi o kasę...

-1

szatan
To oczywiste że nie robi tego dla siebie i karany powinien być organizator transportu. W tym odbieraniu prawka może chodzić o to że najprawdopodobniej kierowca i tak w ciągu tych 3 miesięcy będzie musiał jeździć bo ma np. jakieś zobowiązania, a gdy zostanie na tym przyłapany to dostanie kolejną karę.

-1

dziadkierowca
Szatan no tak... to oczywiste jest, że najłatwiej egzekwować przepisy wśród najsłabszych i nakładać mandaty tam gdzie ściągalność jest bardzo wysoka w imię ratowania świata przed zlem.

Kierowca zawodowy nie może sobie pozwolić na niepłacenie mandatów i chodzenie po sądach. Woli zapłacić i niech spadają na drzewo...

Pracownik jest zobowiązany powiadomić policję o wymuszaniu łamania przepisów jak również wymuszanie popełniania wykroczeń lub przestępstw.

Wykonywanie połączeń w sprawie pracy na kat B kończy się tak, że pracodawcy oficjalnie mówią, że:
_Na busie nie ma czasu pracy
_ o tachobuki policja nie pyta
_ towar trzeba dowieść
_ nigdzie kierowca nie jezdzi po 9 godzin
_ przeładowania na porządku dziennym
_ mandaty rozłożę na raty... Hahah

Weźmy szerszy kontekst tego wątku i sprawdźmy kto kim jest i komu służy i szybko się okaże jak tego rodzaju pomysły w sposób oczywisty naruszają godność i możność posiadania uczciwej i solidnej pracy.
szatan
Dopóki prawo pracy pozwala na wieczne tułaczki to problem nigdy nie zniknie do końca. Delegacje bez hotelu powinny być zabronione a cały czas pracy naprawdę powinien średnio wynosić 8h.
dziadkierowca
Wiesz może ja aż tak rygorystycznie bym nie podchodził ale napewno na dzień dzisiejszy organizacja pracy kierowcy wymaga jeszcze dużo zmian.

Z całą pewnością bardziej normalne warunki zatrudnienia będą generowały koszty dla firm. . bo hotel, bo czas pracy bo diety i coś tam jeszcze...
Szczerze mówiąc nie jestem ekspertem w tych tematach ale wiem jak chciałbym aby moja praca wyglądała i ile muszę włożyć wysiłku dla przewoźnika ; )

Cieszę sie, że można na tym forum jeszcze z kimś wymieniać opinie...
laki81
Moim zdaniem jedna z lepszych zmian -ktoś wreszcie zauważył że mimo obecnych konsekwencji to i tak jest mało, a tu już nie przelewki stracić PJ na 3 miesiące, co ciekawe za podobny numer w przeciągu 2 lat już konsekwencje znacznie większe i dobrze bo jednak za dużo jest w Polsce jeszcze firm i kierowców co niestety kombinują jakby to pracy po 13-15h było mało. O tą zmianę postulowało też TLP - bo firmy też tracą przez nieuczciwą konkurencję. Małymi krokami idziemy ku lepszemu.
laki81
Jakoś są kraje gdzie nawet nikt nie pomyśli o jakiś kombinacjach, kierowcy pracują, transport się kręci, ba nawet nikt kierowcy takiego czegoś nie zaproponuje -bo za to są wysokie kary i paragrafy. Dlatego szanujmy się koledzy Kierowcy i szanujmy swoją pracę. Pozdrawiam tych normalnych kierowców co wiedzą o co chodzi.
szatan
W XXI wieku marnowanie swojego bezcennego życia w kabinie zamiast z rodziną urąga ludzkiej godności. Firmy kurierskie pokazują jak wygląda transport gdy jest dobrze zorganizowany.
gigi
może wreszcie zginą dziad spedycje z dziadtransami i dziadkierowcami ze swoim dziadowskim jeżdżeniem
Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels