REKLAMA

Czy można być anonimowym w czasach facebooka?
ID: 260492

Zastanawiam się, czy dzisiaj jeszcze opłaca się być nieuczciwym, niesolidnym, lub niekompetentnym.
Jeszcze 20 lat temu, można było porzucić pracę, okraść pracodawcę, wyjść, trzasnąć drzwiami i jutro pójść pracować u drugiego.
Dzisiaj, w erze facebooka, nie jest to możliwe. Zatrudniłem się w firmie i pracodawcę dodałem do znajomych na facebooku. Ba! Dodałem do znajomych również poprzedniego pracodawcę i w miarę regularnie zamieszczam tam wpisy.
Mój były pracodawca wie, gdzie obecnie pracuję, gdzie jeżdżę, jakim samochodem i mniej więcej wie za ile. Wie, kiedy mam urlop, gdzie go spędzam i co na urlopie robię. Obecny pracodawca zapytał mnie publicznie na facebooku, gdzie jestem, kiedy zdarzyło mi się spóźnić do pracy. O tym, że spóźniłem się do pracy i dlaczego, dowiedział się obecny pryncypał, poprzedni i koledzy z pracy oraz ze szkoły.
Powiedzmy, że postanowiłem pracę porzucić, dziada okraść i wsadzić mu kluczyki do baka. Jeszcze w ten sam dzień wpisałby mi to w facebooka i dowiedziałoby się o tym 500 osób z mojego środowiska.
Podobnie dziad, nie może sobie pozwolić, na żadne krzywe ruchy. Kiedy raz spóźnił się z wypłatą o jeden dzień, to już z samego rana na jego profilu zadałem pytanie: Gdzie pieniądze i dlaczego ich nie ma? I pod tym wpisem zaczęła się dyskusja innych kierowców, oraz znajomych, co się mogło stać. Niektórzy nawet żartowali, że może szef już mnie nie lubi i nie będzie płacił. Inni proponowali, żebym wysiadł z auta i poszedł do domu, a ja napisałem że dopóki nie wpłynie przelew, to ja rano nie startuje. Wreszcie odezwał sie sam szef i napisał, że pieniądze już poszły i żebym ruszał.

A dziady narzekają na pracowników. Czy w XXI wieku to ma sens. Wystarczy napisać, że jak ktoś nie ma konta na facebooku, to go nie zatrudniamy i po sprawie. Jeśli kogoś nie ma na facebooku, to znaczy że złodziej, cwaniak, kombinator i coś musi cały czas ukrywać. Boi się opinii na swój temat i niech głoduje.

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
*.master.pl

REKLAMA

Posty (24)

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-07-19 09:06:38
jak w temacie...
~Milicyjna guma
2021-07-19 11:29:21
Ja nie mam facebooka bo nie jestem frajerem który będzie publicznie wstawiał swoje prywatne zdjęcia, informacje o ukończonej szkole, informacje o miejscu zamieszkania... Hobby i wiele wiele innych danych które nie powinny nikogo interesować po za najbliższymi.. Glupota i chęć pochwalenia się swoim virtualnie uszczęśliwionym życiem innym...

Jeśli chodzi o zatrudnienie to pracodawca wie o mnie tylko tyle ile musi wiedzieć, nie ma rozmów przez telefon, nie ma żadnego spouchwalania się, zadnych odstępstw, próśb i pomocy.. Podpisujemy umowę, ja wywiązuje się z swoich obowiązków on z swoich i na tym przyjaźń z pracodawca się kończy.

2

~Milicyjna guma
2021-07-19 11:32:09
I tak radzę postępować każdemu, bo telefony od dziada który zna Ciebie od 30 min I mówi... Marek dojedziesz dzisiaj? Bo oni na Cb czekają? Jest czymś prymitywnym oraz jest oznaka braku szacunku do drugiego człowieka który najczęściej za kółkiem spędził 10 godzin a tu jeszcze jakiś spasiony knur wydzwania I * zwraca?

1

~Jarek
2021-07-19 13:35:28
gimbusy mawiają że jak nie masz konta na fb to nie istniejesz, taka to "przyszłosć Polski " nam rośnie

1

dziadkierowca
2021-07-19 19:34:52
- obecnie ten portal jest potężnym narzędziem kontroli społecznej i dostepu do informacji o konkretnej jednosce... miedzy innymi:
Dodawanie znajomych, lokalizacja, dostep do kontaktów, komentowanie wpisów, dodawanie zdjęć prywatnych, lokowanie reklam na podstawie odwiedzanych stron, oczywiście mesenger to wszystkie przekazywane treści osobom, które znacie.
Dane wrażliwe a co tam...
Konto na Fb dokładnie potrafi opisac i zindentyfikować nasz sposób odbierania świata.
Religia, szkoła, muzyka, filmy, zainteresowania wklejane zdjęcia mówią o tym co nas porusza i sprawia przyjemność lub budzi pogardę
Masowa wyidealizowana autoprezentacja pokazuje jak chcemy być odbierani... czy jesteśmy bardziej otwarci czy zamknieci w sobie.
- Uciekanie się do wirtualnego obrazka stajemy się podatni na różnego rodzaju problemy natury psychologicznej... prawdziwy swiat nie jest idealny... internet jest...

Założenia internetu i portali spolecznościowych są wzniosłe i wspaniałe ale internet w rękach ludzi staje się powoli przekleństwem...

1

~Pozdrawiam
2021-07-20 10:34:59
Sam to wymyślił Ali tu mundury jest.
~Pozdrawiam
2021-07-20 11:41:33
I tu też podrobiony aktywność swoją zaznaczył. Swoją drogą tak, nie głupi post dziadkierowcy.
~kiero
2021-07-20 11:55:32
Pozdrawiacz weź przestań a sio!
~Gerfert
2021-07-20 12:06:58
Facebook jest dla starych ludzi; )

Teraz używa się Instagrama, tiktoka i tak dalej.

Nie żywię żadnego z tych mediów społecznościowych (przynajmniej nie świadomie).
~Gerfert
2021-07-20 12:10:19
Jaka jest przyjemnoś z podglądania, oglądania itd., albo chwalenia się, bo ja nie mam żadnej.

Do kontaktu są komunikatory, SMS, rozmowa. Na choj udzielać się na jakiś śledzących platformach. Wystarczy że google wie o mnie więcej niż ja sam i do tego niczego nie zapomina.
~Ł ysy
2021-07-20 12:21:22
Najłatwiej tyłek w necie obrobić. Bezpiecznie. W realnym świecie taki śmieć dostałby w ryj i tyle jego.
Wystarczy poczytać wypociny naszych sioferuff. Jacy oni dobrzy i uczciwi, a przyszło im pracować u podłych złodziei.
Urok internetu.
~Gerfert
2021-07-20 12:24:15
Kto pamięta i używa jeszcze naszą klasę? Albo GG pierwszy polski komunikator który odniósł sukces na chwilę, potem tak się spasł ze głowa mała i do końca dziwilomnie że nie ma aplikacji na telefony. Potem jak GG już konał to pojawiła się jakaś śmieszna, niedorobiona płatna opcja.
~Gerfert
2021-07-20 12:31:01
Co wy ludzie zrobicie jak Facebook podobnie jak inne platfirmy przed nim pewnego dnia wyłączy swoje serwery?
~Gerfert
2021-07-20 12:46:36
Człowiek przeważnie ma do 4-5 przyjaciół w tym swoją dupę. W praktyce to będą 2-3 osoby bo zwyczajnie na więcej niestarczy czasu.

Co to są wirtualne kręgi znajomych i ile taka przyjemność dziennie, miesięcznie, rocznie kosztuje czasu oraz pinudza?

Co innego jeśli jakoś się żeruje na tym kręgu znajomych. To co innego.
Znam że skyszenia jak w latach 90-tych niektórzy mniej kumaci zatrudniali się w chyba w jakiejś firmie udzielającej pożyczek (chyba bo to nie był raczej bank) zarobki to była niska podstawa + prowizja od klienta.
Niektóre niedojdy sprzedawały kredyty w rodzinie, po znajomych żeby mieć galancik wypłatę po kilku miechach wypłata stawała się nie satysfakcjonująca i się zwalniali, ale przez jak się zaprzedali byli sami i biedni pod każdym względem.
~Ordynator orginał!
2021-07-20 12:50:08
Glaca tu możesz fikać, w realu nawet trzech pompek nie zrobisz.
Wszystko w temacie.
Pożyjemy zobaczymy.
~Ł ysy
2021-07-20 13:10:12
Przygłupie ku ku. Piszesz o pompkach na jednej ręce?
~Ordynator orginał!
2021-07-20 13:34:34
Jedną ręką, to się możesz po doopie podrapać.
~Pocztowy:)
2021-07-20 20:44:53
Przygłupie Lysielcu *zielcu, tyle razy zrobiłeś z siebie idiotę i dalej piszesz? ?? Ty to musisz być właścicielem tego przybytku obłudy, fałszu i zakłamania ; )
~Ł ysy
2021-07-20 20:50:16
Pocztowy. Prostaku, dalej zgrywasz dziennikarza?
Zgrywaj listonosza. Z siermiężną elokwencją, z pustym łbem, nie pasujesz na dziennikarza.
Szef ci wodę do Francji dowozi? Upały były.
To tylko kilka twoich mądrych posunięć. Widzisz jakim jesteś idiotą.

1

~Ordynator orginał!
2021-07-20 20:59:49
Ten kwiczy dalej.
Digital glacy chyba nie da się z resocjalizować.
Wyjątkowy przypadek.
~Gucio
2021-07-20 21:13:05
A kto komu każe mieć profile na portalach społecznościowych, czy udzielać się na youtubach, można żyć bez tego i nie trzeba całemu światu lub wszystkim znajomym nieznajomym pokazywać co się ma i kim się jest -da się żyć normalnie bez tych wynalazków.
~Kierowca dylizansu
2021-07-21 17:01:01
Ja nie mam facebuka bo nie umim komta zalorzyc to mnie to tam tu nie grozi. A poza tym mój szef to porzondny i mondry człowiek i wypłata daje na czas. O
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-07-22 10:54:59
Z punktu widzenia pracodawcy, konto na facebooku jest pożądane. Pracodawca jeszcze przed zatrudnieniem wie, czy ma do czynienia z pijakiem, złodziejem i prostakiem lub a*alfabetą.
Naprawdę są ludzie, którzy potrafią pod własnym imieniem i nazwiskiem napisać: "Jeste człowiekiem ktury jest mondry i chcem durzo zarabiać"
Kiedyś na ósmego marca napisałem życzenia dla kobiet. Wrzuciłem jakieś zdjęcie różyczki i podpisałem, że życzę wszystkiego najlepszego wszystkim kobietom. Pod moim postem pojawił się wpis, osoby która ma nominalnie wyższe wykształcenie ode mnie. I osobnik ten mnie poprawił i napisał:
Cyprianie! Nie "kobietom", tylko "kobietą". Poniżej wyjaśnił, że wstawianie "om" zamiast "ą" świadczy o niewiedzy i słabym wykształceniu.
Przypominam, że facet skończył studia wyższe. U mnie w liceum, by mu nie dali promocji do następnej klasy.
I zrobił to wszystko publicznie. Post przeczytała jego żona, córki, znajomi, pracodawca i wiele innych osób.
Naprawdę ze wstydu można się pod ziemię zapaść.

1

dziadkierowca
2021-07-22 18:04:18
Panie Kozłowicz ; -)

1. Pracodawca po przea*alizowaniu Facebooka nie zawsze otrzyma informacje, które go interesują. Z wielu powodow, miedzy innymi:
- brak zasobów na stworzenie postaci
- autoprezentacja - czyli tworzenie wizerunku nie zgodnym z prawdą a zgodnym z idealnym wyobrazeniem użytkownika
- błędna interpretacja potencjalnego pracodawcy na temat użytkownika.

Czy konto na fb jest pożądane?
- Być może jeden na 100 zapyta o Facebook
- Jeden na 20 sprawdzi sam imię i nazwisko w wyszukiwarce
...
Mojem doświadczenie mówi, że im pracodawca wie mniej tym dłużej żyje.

1

REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.236.50.201

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels