Bawaria stawia na wodór
ID: 254865

Tamtejsze władze wyznaczają sobie ambitne cele klimatyczne i podejmują kroki w kierunku konsekwentnej transformacji w dziedzinie energii i mobilności. Szczególną rolę w tych działaniach odgrywają innowacyjne technologiczne i paliwo wodorowe pozyskiwane ze źródeł odnawialnych.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej
REKLAMA

Posty (10)

~Kajos
2020-10-20 19:24:05
wodor ma jedna wade
wytworzenie jego jest bardzo drogie
zuzywa sie do tego duzo pradu
a wiec byc moze po obliczeniach wyjdzie tak ze truje wiecej atmosfery-podobnie jak elektryki- niz zwykly normalny disel
~wodorowiec
2020-10-20 21:05:48
Kajos, nie do końca. Tak, energia elektryczna jest niezbędna do produkcji zielonego wodoru, ale np. wieczorami, kiedy zapotrzebowanie na prąd jest mniejsze, "marnuje się" duża ilość energii elektrycznej, którą wytwarzają turbiny na rzece, wiatraki lub, chociażby elektrownie atomowe, a której to energii nie ma jak magazynować. I tu zbawienna rola wodoru! W nocy używamy nadwyżki energii odnawialnej do produkcji wodoru, magazynujemy go w tankach, a w ciągu dnia wykorzystujemy tenże do produkcji prądu w ogniwach. Taki sposób magazynowania energii jest o niebo lepszy, niż wytwarzanie baterii o odpowiedniej pojemności...
~Setta
2020-10-20 21:07:03
Przecież tu nie chodzi o wodór tylko skłonienie ludności w sposób ekonomiczny na przejście na transport publiczny i inwidyalny w postaci rowerów i elektryków różnej maści.
Prxyokazji na masową skalę porzuci się konsumpcję mięsa:) ludność waszak tego chce:) tak tak nowe czasy nastają. Jutro zaczyna się dzisiaj.
~Setta
2020-10-20 21:11:43
Jakie ładne hasło "zielonego wodoru". Od kiedy pierwiastek chemiczny na kolor.
Z tym magazynowaniem energii to ciekawy pomysł. Ciekawe dlaczego przy oczyszczalniach ścieków małych i dużych nuepiwstaja biogazownie.
~Setta
2020-10-20 21:28:19
Kolor spalania wodoru to kolor niebieski. Mam wrażenie że wyraz "zielony" miał dodać +1000 zielonych punktów merytorycznych do wypowiedzi.

Mam nadzieję że zielony wodór nie będzie droższy od normalnego wodoru.
kierowcapoznan
2020-10-21 18:49:39
Z czego wytwarza się wodór? , przemysłowo na dużą skale? , i wszystko jasne kto zrobił idiotów "bo się należy".
~zcx
2020-10-21 19:07:32
pseudo ekologia zabija środowisko.

prąd z wiatru, pokojowego atomu, słońca, wodoru, gazu różnego rodzaju itd to nie żadna ekologi a tylko inne źródła energii.

i prawie wszystkie bardziej szkodliwe dal środowiska niż te stosowane od dziesiątków lat.
g-a
2020-10-21 19:17:54
Sterowiec "Hindenburg" cały był wypełniony wodorem.
Część pasażerów i załogi jakimś cudem przeżyła.
El_gato
2020-10-21 22:19:25
Podatek od tego wodoru i tak zostanie naliczony szarym ludziom. Tak jak było z gazem, najpierw super cena, większość kupiła instalacje LPG a potem cena w górę, płać i płacz. Dlatego tak do końca nie ma się co napalać na najnowsze pomysły "tych z góry".
~Pluszsz
2020-10-22 04:53:28
~wodorowiec, ale żeś wymyślił. Tutaj mowa o logistyce i stacjach tankowania wodoru, a nie buforach energetycznych typu stacja pomopowa-szczytowa.

Widocznie wielkimi krokami zbliża się podniesienie opłat za przejazd przez Austrię dla diesli.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.216.79.60

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels