REKLAMA

Karta kierowcy
ID: 25205

Czy ktoś ostatnio ją wyrabiał, ile się czeka?
Czy jest jakiś sposób na przyśpieszenie sprawy?

~Leser
*.116.35.119

REKLAMA

Posty (453)

Artykuł
2021-07-25 18:06:05
Dostalem to od BAG. Raczej nie jest wiazace dla ITD, ale jak jezdzisz na D, to jazda na wydrukach raczej przejdzie: vielen Dank für Ihre Anfrage an das Bundesamt für Güterverkehr, zu der ich Ihnen Folgendes antworte: Gemäß Artikel 36 Abs. 2 Ziffer i der Verordnung (EG) Nr. 165/2014 muss der*die Fahrer*in bei Verwendung eines digitalen Fahrtenschreibers eine Fahrerkarte benutzen und gem. Artikel 34 VO (EG) Nr. 165/2014 ordnungsgemäß führen, d. h. an jedem Tag an dem gelenkt wird, ist die Fahrerkarte zu nutzen. Bei einer Kontrolle muss der*die Fahrer*in den Tag der Kontrolle sowie 28 Tage rückwirkend nachweisen. Aufgrund dieser Vorgaben aus dem europäischen Recht wurde in das deutsche Recht, im Speziellen in die Fahrpersonalverordnu ng (FPersV) § 6 aufgenommen: Zitat § 6 Satz 1 FPersV:



8222; Der Fahrer hat auch nach Ablauf der Gültigkeit die Fahrerkarte noch mindestens 28 Kalendertage im Fahrzeug mitzuführen. 8220;



Nur in den Fällen in denen der Inhaber einer von einem EU-Mitgliedstaat ausgestellten, gültigen Fahrerkarte seinen gewöhnlichen Wohnsitz in einem anderen Mitgliedstaat begründet, kann er den Umtausch seiner Karte gegen eine gleichwertige Fahrerkarte beantragen. In diesen Fällen des Umtausches, kann der Fahrer die Ausdrucke seiner Tätigkeiten für die dem Umtausch vorausgehendend 28 Kalendertage mitführen. In diesem Fall findet der Nachweis dann nicht mehr mittels Fahrerkarte sondern mit Ausdrucken statt.



Sofern also nicht der Fall vorliegt, dass Sie eine Fahrerkarte eines EU-Mitgliedstaat in eine Deutsche Fahrerkarte umtauschen, müsste Ihnen die Führerscheinstelle Ihre alte Fahrerkarte für 28 Tage belassen, damit Sie bei eine Kontrolle Ihrer Nachweispflicht nachkommen können.

Kann die Führerscheinstelle dieser gesetzlichen Vorgabe nicht nachkommen, dann erstellen Sie Ausdrucke für die letzten 28 Tage und führen diese bei der Kontrolle mit. Ferner lassen Sie sich von der Führerscheinstelle schriftlich bestätigen, dass Ihre Fahrerkarte eingezogen wurde.



Abschließend weise ich darauf hin, dass das Bundesamt verbindlich nur Auskünfte über seine eigene Kontrollpraxis sowie über die von ihm konkret gegen ausländische Betroffene geführten Ordnungswidrigkeiten verfahren erteilt. Sofern sich der Wohn- bzw. Betriebssitz im Inland befindet, erteilen die für die Überwachung und den Vollzug zuständigen Verwaltungsbehörden der jeweiligen Bundesländer verbindliche Auskünfte über die Bestimmungen und Regelungen der Fahrpersonalvorschri ften. Eine Übersicht über die zuständigen Behörden in den Bundesländern finden Sie auf folgender Internetseite:

s: //www. bag. bund. de/SharedDocs/Downlo ads/DE/Adressen-pdf/ Laender_Genehmigungs behoerden. pdf?__blob=publicati onFile&v=1



Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag



Arne Mantowsky
~Tepiciel idiotow
2021-07-25 19:40:17
Chłopaczku, rozp 165 od dawna już nie obowiązuje.
W całej unii europejskiej.
Czym chcesz gwiazdorzyc?

Poza tym, nawet 165 nie dopuszczało do jazdy na wydrukach jak kierowca ma ważna kk.
de*ilu
~Tępić frajerów
2021-07-25 19:44:48
165 oczywiście aktualne.
3821 nieaktualne.

Co nie zmienia faktu ze nie można jeździć na wydruku
Artykuł
2021-07-25 21:08:15
tempy tempicielu, nie do je bie, BAG nie wie, co obowiazuje, a co nie? de*ilu, to jest z wczoraj. I pisze wyraznie, W NIEMCZECH. Pewno nie wiesz, gdzie to jest, bo taki pustak poza swoja wioche fioletowego od dykty kinola nie wysunol. No i dobrze, mniejszy wstyd.
~tepiciel idiotow
2021-07-25 21:25:48
de*ilu, rozporzadzenie obowiazuje w calej unii.
napisze wolniej, zebys zrozumial :

podaj artykul, ktory pozwala jezdzic na wydrukach majac wazna karte kierowcy

de*ilu
Artykuł
2021-07-25 22:40:18
de*ilu, on nie ma waznej karty, bedzie mial wazna od 27. 08. 2021 ! Dotarlo do twojego gownem wypelnionego czerepa?
~Tępić frajerów
2021-07-26 07:48:34
To napisz de*ilu który artykuł zezwala na jazdę bez karty.

Ja piertole, skąd tacy idioci jak ty, się biorą.
Artykuł
2021-07-26 11:28:43
Tempy tempaku kwalifikujacy sie do wytepienia, nie umiesz nawet czytac? Jak karta niewazna, jedziesz na wydrukach.
~tepiciel idiotow
2021-07-26 11:32:26
przepis, synek, przepis
~kiero
2021-07-26 11:37:05
Nie ma takiego przepisu, który pozwala kontynuować jazdę na wydrukach, gdy karta straci ważność.
~kiero
2021-07-26 11:38:32
Jedyna opcja taka, że karta ulegnie zniszczeniu, zagubieniu i wtedy tak
~driver
2021-07-26 11:38:49
karta kierowcy teraz to max 4dni jezeli zrobisz to elektonicznie
Puchacz1
2021-07-26 11:49:31
~Kierowca
2021-07-2 3 20:59:55 Witam. Mam pytanie 27 sierpnia kończyła mi sie karta, lecz wcześniej zmienił mi sie nr prawka i babka na infolini mi powiedziała że z musze wyrobic nowa karte bo nr się nie beda zgadzac I razem z wnioskiem mam odesłać starą karte. I tak tez zrobiłem i teraz mam już nowa karte ale data nue jest od teraz tylko od 27 sierpnia. PYTANIE CO MAM TERAZ ZROBIC BO ZAKŁADAM ZE NOWA KARTA NIE BEDZIE MI TERAZ DZIAŁAĆ A MUSZE ZACZAC PRACE W PONIEDZIALEK

W tym przypadku, KK straciła ważność (zmiana danych, nr PJ) i temat się zamyka.
Kto nie zadbał by mieć na czas nową KK siedzi na tyłku i czeka na nową.
"kiero" wyżej napisał kiedy można jeździć "na wydrukach" i to chyba jasne.
Artykuł
2021-07-26 19:30:30
Puchacz1 chyba niedokladnie przeczytales, Kierowca zrobil wszystko jak trzeba, tylko nowa karte dostal wazna OD 27. 08. 2021. Pewnym jest, ze PWPW sfajdalo sprawe, powinien dostac nowa karte wazna od zaraz. Poniewaz przed 2 miesiacami mialem podobny przypadek, musialem oddac stara wazna karte by dostac nowa, wyslalem zapytanie do BAG, co robic, i dostalem odpowiedz, wydruki. I informacje, ze wydruki beda na pewno honorowane na terenie Niemiec, a czy w innych krajach, nie wiedza.
Artykuł
2021-07-26 19:31:49
kiero, jest taki przepis, mozna chyba 14 dni.
Puchacz1
2021-07-26 20:10:34
Artykuł.
Nie wiem co napisał we wniosku do PWPW.
Możesz mieć rację że w PWPW ktoś poszedł na łatwiznę ( być może jakiś system) i facet dostał kartę ważną od momentu stracenia ważności poprzedniej 27 sierpień.
Niestety w polskich przepisach ujęte są tylko zagubienie, defekt karty lub kradzież.
I tylko w tych przypadkach dozwolona jest jazda na "wydrukach".

"Należy też pamiętać, że jeśli karta kierowcy została zgubiona, skradziona lub nie działa prawidłowo, kierowca musi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu siedmiu dni kalendarzowych wystąpić o kartę zastępczą do właściwych organów w państwie członkowskim swojego normalnego miejsca zamieszkania (w Polsce jest to Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych). Organy wydają kartę zastępczą w ciągu ośmiu dni roboczych od dnia otrzymania szczegółowego wniosku o jej wydanie.

W omówionych sytuacjach kierowca może kontynuować jazdę bez karty kierowcy maksymalnie przez 15 dni kalendarzowych. W przypadku, gdy konieczny jest powrót pojazdu do bazy okres ten może ulec wydłużeniu, ale tylko pod warunkiem, że kierowca może wykazać, że nie ma w tym czasie możliwości przedstawienia lub użycia karty. Obowiązkowo w tym okresie trzeba dokonywać wydruków opisanych powyżej 8211; przed i po zakończeniu pracy. "

To cytat ze strony OCRK.
Artykuł
2021-07-26 20:48:51
No wlasnie, o to mi chodzilo, ja sobie wydrukowalem to, co dostalem od BAG i smigam po UE, po demoludach nie jezdze, wiec na razie bezproblemowo. No jakos chlopak sie musi ratowac, ja bym na jego miejscu zrobil tak, jak ja zrobilem. Jak lata po UE to sobie moze wydrukowac to, co wkleilem, jak tylko po PL, to zwrocic sie do ITD, jak to ugryźć. A Ty co bys zrobil, na jego miejscu?
Puchacz1
2021-07-26 21:00:31
Artykuł.
Co ja bym zrobił na jego miejscu, to w tej chwili najmniej ważne ale pewnie siedział bym na urlopie w takim przypadku.
Być może jakaś interwencja w PWPW może pomóc?
Do 27 sierpnia jest ponad miesiąc.
A co do tego pisma z BAG.
To nie tylko "demoludy".
Przy pierwszej lepszej kontroli, Francuz czy Hiszpan może ci powiedzieć że tu jest Hiszpania a nie Niemcy i ich pisma możesz sobie "w buty wsadzić".
UE, przepisy niby jednakowe a i tak każdy wuj na swój strój.
~kiero
2021-07-26 21:30:30
Zapewne wniosek o kartę został nieodpowiednio wypełniony.
Jako powód wystąpienia podano utratę ważności starej karty, więc ważność nowej karty zaczyna się z chwila utraty ważności karty starej.
~kiero
2021-07-26 21:31:39
I w tym przypadku wraz z wnioskiem nie wysyła się starej karty, tylko w czasie późniejszym
Artykuł
2021-07-26 22:05:20
kiero, no wlasnie w przypadku wymiany karty z powodu zmiany nr prawo-jazdy nie dostaniesz nowej karty, dopoki nie oddasz starej. Stad ten Problem.
Artykuł
2021-07-26 22:08:37
Puchacz, mialem kontrole we F i w DK. Przeczytali i bylo wszystko ok. Ale mysle, ze jakby pismo bylo z ITD, to taka odpowiedz bym dostal. Sluzby kontrolne UE pomiedzy soba sztame trzymaja, prikaz jest ossi scigac. Parking w B, wszystkich PL, LT, LV, RO skontrolowali, a mnie omineli duzym lukiem.
Puchacz1
2021-07-26 22:17:37
Artykuł.
Pisałeś, że miałeś podobny przypadek.
Napisz łaskawie, co naskrobałeś we wniosku że kartę musiałeś odesłać i jeździć przy "pomocy" pisma z BAG.
Bo co gość zaznaczył we wniosku, pewnie się nie dowiemy a ty jesteś na miejscu.
Artykuł
2021-07-27 09:12:00
Przeprowadzilem sie, skonczyl mi sie akurat kod 95, zmienil mi sie nr prawo jazdy i musialem wymienic karte kierowcy. Polecenie prawnika zakladowego. No to wyslalem ze z powodu zmiany nr prawo-jazdy. I zaczely sie schody, bo przy zmianie karty z powodu zmiany nr prawo-jazdy, najpierw musisz oddac stara, zeby dostac nowa.
Puchacz1
2021-07-27 09:17:06
I z jaką datą miałeś ważność nowej karty?
Też po wygaśnięciu ważności starej czy np z datą otrzymania "starej" przez PWPW?
Artykuł
2021-07-27 09:26:58
Od dnia zlozenia kwitow na 5 lat. Stara wazna do listopada 2021.
Puchacz1
2021-07-27 09:31:33
To wszystko wg mnie jasne.
Tak jak napisał wyżej "kiero", gość pewnie zaznaczył niewłaściwą pozycję we wniosku do PWPW i stąd takie "jaja".
Artykuł
2021-07-27 09:42:32
Nie, tak dostalby wazna DO 27. 08. 2021. Ja wymienialem w D. Po prostu przepis jest durny, jak napisal BAG, masz miec 2 karty, z wyjatkiem, jak wymieniasz karte z powodu zmiany nr prawka.
Puchacz1
2021-07-27 09:51:18
Artykuł.
Gdyby zaznaczył we wniosku "Zmiana danych osobowych lub administracyjnych", kartę dostał by ważną od momentu przyjęcia wniosku ( odsyłając "starą')
Tak jak ty.
To nie trwa miesiącami.
Artykuł
2021-07-27 09:55:40
Na pewno zaznaczyl tak, jak napisales, bo inaczej nie musialby oddawac starej, by dostac nowa.
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.227.235.216

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels