REKLAMA

Firma produkcjyjna a licencja transportowa
ID: 243574

firma ktora jest producentem chce bezposrednio szukac przewoznikow na gieldzie i tym przewoznikom zlecac transport swoich towarow.
Pytanie brzmi, czy taka firma potrzebuje licencji spedycyjnej lub innych pozwolen.
Firma nie bedzie pozyskiwac ladunkow od firm z zewnatrz, tylko wywoz swojego towaru.
Odrazu zaznaczam ze na fakturze dla klienta koncowego czasem bedzie inna kwota za transport, niz kwota za jaka pojechal przewoznik

~Michal
*.internetdsl.tpnet.pl

REKLAMA

Posty (8)

~Michal
2019-06-24 10:51:39
jak w temacie...
~Wielki Szu
2019-06-24 11:02:50
Tragiczna śmierć Ukraińca. Zasłabł w pracy, szefowa wywiozła go do lasu. Obraz polskiego dziada. Artykuł na wp. pl.

-2

mareco
2019-06-24 12:38:05
Potrzebna będzie "Licencja na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy" - wydaje starosta. Do tego potwierdzenie zdolności finansowej na kwotę 50 000 Euro - wyciąg z konta na przykład. Osoba zarządzająca powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych w pośrednictwie przy przewozie rzeczy. Można skorzystać z usług osoby, która dokona użyczenia na podstawie umowy cywilno-prawnej w zakresie zarządzania a w późniejszym okresie zdać samemu egzamin.

-1

mareco
2019-06-24 12:39:47
Podaję linka z informacjami s://www. biznes. gov. pl/pl/firma/zakladan ie-firmy/chce-zalozy c-firme-transportowa /proc_1601-licencja- transportowa-na-posr ednictwo-przy-przewo zie-rzeczy. Posiadam taką licencję więc jakby co to pomogę.
~Łojej
2019-06-24 12:47:48
Nie słuchaj się cwaniaków. Nic nie potrzebujesz. Jesteś tylko klientem. Bardziej się komplikuje jak to są pewne grupy towarów kontrolowanych.
~Michal
2019-06-24 15:58:27
Mareco - Ale wg mojego rozumowania licencja jest potrzebna jezeli firma by miala swoje busy, natomiast zlecajac to firmie transportowej to na niej ciazy prawo posiadania takowej licencji.
Jednak spotkalem sie juz z roznym rozumowaniem tematu, dlatego pytam tez tutaj
~taki jeden
2019-06-24 16:08:41
mareco - wytlumacz po co firmie produkcyjnej licencja na przewoz rzeczy.
czytac jedno, zrozumiec to cos zupelnie innego.

Michal - sory, ale zlodziejom nie pomagam. radz sobie sam
mareco
2019-06-24 17:02:41
Wyjaśniam. Michal napisał, że będzie wystawiał inną kwotę za transport aniżeli tę za jaką wykona pracę przewoźnik. W takim przypadku to już nie jest refakturowanie usługi lecz pośrednictwo przy przewozie rzeczy. Gdyby nie wystawiał faktury za transport lecz fakturę za produkt w którym koszty transportu są wliczone lub gdyby wystawiał fakturę za produkt i refakturował koszty transportu poniesione to zgadza się nie trzeba licencji natomiast w przypadku zarobku na transporcie to wskazane byłoby posiadanie licencji.

-1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.227.240.143

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce