Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Parlament Europejski zablokował pozytywne zmiany dla polskich przewoźników

ID: 233364


Sprawozdanie Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego, dające nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie i wyłączenie transportu międzynarodowego z dyrektywy o delegowaniu pracowników, zostało odrzucone podczas głosowania. Oznacza to, że nie zostanie zaprezentowane jako stanowisko PE podczas negocjacji z Radą UE.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (53)

~Adam
Albo wroca pod kantory handlowac dolarami.
~Adam
Ewentualnie beda handlowac bulgarskimi arbuzami na polskim stadionie 10-lecia.

-1

~świetlicowa
25 lat dymania kierowców i budżetu - starczy dziady

-1

~Adam
Zatrudnie polskiego dziada do koszenia trawnika! Place 10pln na reke za 1ha. Nalezy miec wlasny sierp. Praca w porze nocnej, bo w dzien Brutus biega po posesji. Aha! Zbieranie kup Brutusa jest nalezy do obowiazkow koszacego!

-1

irish_dude
Widzę, że weekend na parkingu już w pełni :-)
Procenty w żyłach buzują :-)
W sumie dobrze, bo po tygodniu robienia czegokolwiek, należy się wypoczynek.
Każdy, bez wyjątku, mając dostęp do internetu, może poczuć się wielkim, powyzywać dziadów i złodziei.
A jeśli zbierze się kilku, to niemalże rewolucja.
Tylko ten kac w poniedziałek i powrót do smutnej rzeczywistości...

Nie współczuję wam, pajace, bo współczuć można choremu, a pustka we łbie - póki co - chorobą nie jest.

Nakręcajcie się dalej, pośmieję się później :-)

2

kiero82
Irish, wypraszam sobie. Siedze na tarasie ogrodka dzialkowego i pije drugie piwo, a na tym konczymy. Ale na pewno nie jest to parking. Prace skonczylem o godzinie 16. A to ze sobie troche chlopaki popisza, to nic zlego. Przynajmniej poczytac jest co. Pozdrawiam.
kiero82
Co prawda niektorzy za mocno po tych dziadach jada, bo jakby nie bylo, sa naszymy chlebodawcami.

1

~kierowca
Wstyd powinno też być tym co Nas tam reprezentują, bo to gołym okiem widać w czyim interesie tam są, na pewno nie kierowcy tylko tych, co wiecznie płaczą, jak to będzie źle, jak kiepsko, a prawda jest taka, że coraz trudniej będzie oszukiwać i kroić kierowców.

1

~koneser jabola
"tylko cham i bydlę, kąsa rękę, która go karmi".

-2

~Teker z nad wisly
Tylko ham i bydle każe podpisywać diety inblanko płaci z km lub od FRACHTU każe stosować magnesy itp wy dziady transportowe to chamy i budlaki okradacoe kierowców że składek płacąc pod stołem i najniższa krajowa biedaki zafajdane a co miesiąc nowy zestaw albo bus
~tur49
Podmioty gospodarcze z innych krajów UE rejestrują działalność gospodarczą w Polsce i zatrudniają Polaków. Problem polega jednak na tym, że za tę samą pracę wykonywaną w tych samych warunkach (obie grupy pracują poza granicami swojego kraju, rozwożąc towary po całej Europie) kierowcy z kraju macierzystego przedsiębiorstwa otrzymują dużo większe wynagrodzenie niż Polacy. Formalnie kierowcy z innego kraju UE oraz polscy kierowcy są zatrudnieni w innych podmiotach - spółka działająca w Polsce nie jest oddziałem spółki zagranicznej, a podmiotem, którego założycielem jest spółka zagraniczna. Istnieją jednak między nimi powiązania kapitałowe i osobowe.
Czy takie zachowanie podmiotu zagranicznego nie narusza art. 12 Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską (w wersji skonsolidowanej uwzględniającej zmiany wprowadzone traktatem z Nicei)? Działanie pracodawcy nie jest przecież niczym uzasadnione - kierowcy z obu państw wykonują tę samą pracę, w tych samych godzinach, z takim samym natężeniem. Jedynym uzasadnieniem - moim zdaniem nie do przyjęcia - jest fakt pochodzenia z różnych państw, a to w mojej opinii wyczerpuje znamiona dyskryminacji ze względu na przynależność państwową.

Zgodnie z art. 39 Traktatu WE oraz rozporządzeniem Rady (EWG) nr 1612/68 (1)  obywatele UE pracujący w innym państwie członkowskim muszą być traktowani w porównaniu z ich kolegami będącymi obywatelami tego państwa w sposób nienoszący znamion dyskryminacji w odniesieniu do zatrudnienia, wynagrodzenia i innych warunków pracy.
Przepisy wspólnotowe dotyczące swobodnego przepływu pracowników stosują się do pracowników migrujących będących obywatelami jednego z państw członkowskich UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), którzy przenieśli się ze swojego kraju pochodzenia do innego państwa członkowskiego w celu podjęcia tam pracy. Przepisy te znajdują również zastosowanie w przypadku pracowników migrujących powracających do swojego kraju pochodzenia po skorzystaniu z prawa do swobodnego przemieszczania się.
Jednakże osoby, które nie skorzystały z prawa do swobodnego przemieszczania się, nie są objęte tymi przepisami. Wydaje się, że taka sytuacja ma miejsce w przypadku opisanym przez Pana Posła. Polscy kierowcy pracujący dla polskiej firmy (podmiotu mającego siedzibę w Polsce) nie skorzystali z prawa swobodnego przepływu pracowników. Różnice w wynagrodzeniu pracowników wykonujących swój zawód w różnych państwach członkowskich wynikające z dysproporcji pomiędzy systemami krajowymi nie są objęte zasadą równego traktowania.
Oto cytat z KE d/s transportu z 2017 r co się zmieniło? A no to, że wtedy było, ok, a teraz jest nie ok. Czy np. ND nie powinno wyrównać wynagrodzeń i nie tylko ND, a także HEISTERKAMP, i wiele innych.

2

~gonzo-mi
brawo nieuki dalej głosujcie na PIS a KORYTO wasze bedzie dużo mniejsze bo banda nierobów zechciała zrobi państewko (prywatny europejski folwark) który bedzie im musiał płacic za to że są wybrańcami RYDZYKA

1

~Ordynator ku-ku
A co się dziwisz. Kto nie zagłosuje za pisiorami, pójdzie do piekła.
~tur49
Przepraszam, ale miało być w 2007 roku nie 2017r a więc PiS nic do tego nie ma. "TO NASZA "KOCHANA UNIA" wydoić ilę się da z nowych członków Unii, a później przykręcić śrubkę
jacek-kuba
gonzo masz wyprany mózg przez faszystowskie media. Nic nie rozumiesz ze świata który cię otacza
~Ronin
panowie no juz chyba dość tego. Pracujecie u złodziei, którzy dla was płaca minimalna a zarabiacie podobno 6 tys I co uwarzacie, ze to jest w porządku?ja proponuje wziąść się za siebie.
~Max
Ty cioto forumowo jacus zasrancu ty wogole mózgu niemasz ty śmieszny busiarzu
~Max
* pisowska bandę
~Ordynator ku-ku
Dziad bo dziad, ale swój dziad.

1

~fryc
~Ronin
2018-06-17 06:52:22
panowie no juz chyba dość tego. Pracujecie u złodziei, którzy dla was płaca minimalna a zarabiacie podobno 6 tys I co uwarzacie, ze to jest w porządku?ja proponuje wziąść się za siebie.

Zacznij od siebie.
Ktoś kto ukończył studia nie powinien robić tyłu błędów w jednym zdaniu.

1

~Ronin
Fryc boli Cie? :)
~fryc
Nie boli, ale razi po oczach... .
~Ł ysy
Może nie boli, ale razi.
Prymitywnym jełopom za kierownicą mówimy stanowcze nie.
~robot
czyli UE chce dobrze dla polskich kierowców
~Ordynator ku-ku
Unia patrzy tylko na siebie, gumofilce oberwią jedynie rykoszetem.
wesolek
siemata popaprańce ery złodziejskiego kapitalizmu, zwanego potocznie polską demokracją.
Cycol, z wiekiem robisz sie coraz głupszy. ::) ::)
~robot
unie troszczy się o wyzyskiwanych pracowników
wesolek
te gumofilce, weśta sie za złodziejskie spedycje, bo to one was okradają z 40% naleznego wam wynagrodzenia. ::) ::)
~Ordynator ku-ku
Gumofilce za cientkie bolki są.
wesolek
jak to zrobicie, wtedy unia nie bedzie wam straszna. ::) ::)
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.112.198

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels