Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

przepisy roz. 561 a kierowanie ciągnikiem bez naczepy.

ID: 211924


Czy sprowadzając ciągnik siodłowy bez naczepy z zagranicy do kraju po zakupie, kierujący tym ciągnikiem podlega pod roz. WE 561/06? czy powinien stosować się do czasu pracy i jazdy, czy może jechać bez tachografu a w tachografie włączyć funkcję OUT (poza przepisami).

Posty (7)

janre
jak w temacie...
~hmmm
Poza przepisamu to przez pola?
~Kamil
Jak wyżej, chyba ze caly przewoz bedzie odbywal sie poza zakresem a nie po drogach publicznych. Byl juz taki temat, gosc chwalil sie, ze jechal na out przez cale niemcy i nie byl kontrolowany. Nie wiem czy to miedzy bajki wlozyc, ale rob jak chcesz, ryzyko jest twoje. Odp brzmi nie, nie mozesz. Poza tym u ciebie wkradl sie blad, powinno byc bez karty kierowcy a w tacho funkcja out jak mniemam.

2

janre
Kamil masz rację, miało być bez karty a nie bez tachografu. Jeśli chodzi "po za zakresem" to nie ma nic wspólnego z drogami publicznymi, bo można jechać poza zakresem przepisów po drogach publicznych.
W tym przypadku o który pytałem, faktycznie należy stosować przepisy zarządzenia 561, choć niektóre kraje wyłączają spod przepisów np. osoby które nie biorą udziału w transporcie towarów i osób choć prowadzą ciężarówki. Testowanie po naprawach, przeprowadzanie pojazdów na parkingi przy fabrykach tych pojazdów itp. Dzięki za odpowiedź
~darekl74
kolego zadzwoń najlepiej na tel. dyżurny ITD i tam się dowiesz co i jak, bo tak to każdy interpeluje po swojemu. Tel. znajdziesz wchodząc na ich stronę. Pozdrawiam
~Mięsnyjeż
Tak, tak.
Zadzwoń.
Jeden inspektor powie ci tak, a inny inaczej.
Oni znają się jak wsadzić kartę w czytnik, a do tego co wyjdzie ułożyć opowieść.
~ktosik
to zalezy.
auto na kogo kupowane?

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.121.7

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels