Kiedy władze RP skończą z tym procederem?
ID: 175131

Ogłoszeń firm poszukujących kierowców jest wszędzie, masa" !!! Gdy kierowca dzwoni tam w sprawie pracy to można usłyszeć że m. in. wysokość pensji uzależniona jest od liczby przejechanych km lub od tzw. frachtu itp. Słyszy też że miesięczne wynagrodzenie to np. 5 do 6 tyś zł. a podatek i ZUS odprowadzany jest od najniższej krajowej (Emerytura - chleb smalec i sól. To samo w trakcie urlopu lub zwolnienia lekarskiego). Zatem kłamstwem jest mówienie że kierowca zarabia takie kokosy bo jego wynagrodzenie faktyczne za pracę to najniższa krajowa. Za takie podejście, zachowanie, taki stan rzeczy odpowiadamy my kierowcy godząc się i podejmując tam pracę ale winne są też władze RP pozwalając szefom prowadzić taki przestępczy proceder. Pytając o jazdę słyszymy że wszystko zgodnie z tachem ale różnie to bywa i często trzeba, sobie" pomóc - (słyszymy, SOBIE") Te chore wymogi szefów, absurdalne wynagrodzenia, chore pseudo firmy i cała ta patologia winna się jak najszybciej skończyć !!! bo jak do tej pory nie możemy mówić i myśleć, że żyjemy w demokracji i uczciwym kraju gdzie ludzie uczciwie zarabiają i nie są wykorzystywani czy okradani nawet z godności.

Posty (7)

wojtek piotrowski
2016-01-03 09:48:31
jak w temacie...

-1

wojtek piotrowski
2016-01-03 09:50:21
Takim firmom i szefom w nowym 2016 roku życzę masę kontroli, kar i upadłości i to z całego serca.

-1

andyldv
2016-01-03 09:55:01
nigdy bo od prawa do lewej stronie nie zależy na tym dopoki kierowcy beda sie na to godzic to tak bedzie

1

wojtek piotrowski
2016-01-03 09:56:31
Tego samego życzę wszystkim kierowcom którzy jeżdżą na magnesie itp. itd. a ponadto uczą szefa takiego zachowania i wiele innych negatywnych działań i tym samym psują opinię oraz pracę innym kierowcom którzy są uczciwi, normalni i w taki sposób chcieli by żyć i normalnie pracować bez tzw., przekrętów"
g-a
2017-11-04 20:10:31
Jakoś się nie spełniło.

-1

ZIBIIRL
2017-11-04 20:57:14
Odpowiedz jest prosta, są kierowcy i kieroFcy, są firmy i firemki, no i oczywiście jest życie. Podstawowe pytanie, kto zaniża stawki? Ano ci, którzy dopiero zaczynają, ci, którym słabiej się wiedzie i nie mają innej opcji na wyżywienie rodziny, ci którzy mają kredyty i za priorytet maja wysokość wypłaty, a czynniki składowe są już mniej istotne, do tej grupy można by dodać kierowców ze wschodu, chociaż oni prą wyżej. Na tym oczywiście mniej, lub więcej korzystają bossy, a ci, którym dadzą lepiej zarobić siedzą cicho i pilnują miejsca, lub zbierają manatki i ruszają w świat. Na pomoc władz bym nie liczył, oni też prowadzą firmy transportowe, wnioski nasuwają się więc same.
Ł ysy
2017-11-09 09:14:04
Wystarczy nie podejmować pracy, która nie przynosi satysfakcji. Bierz przykład z Koziołka Matołka. On całe życie szukał Pacanowa, swojego miejsca na ziemi.

1

Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce