Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ukraincy jezdzacy nieleganie po EU

ID: 169556


Kierowcy z Ukrainy ktorzy jezdza u polskich czy pracodawcow z zachodu jezdza nieleganie gdyz nie posiadaja europejskiego kodu 95 (kwalifikacja przewoz osob rzeczy) ktory powinien widniec przed data waznosci prawa jazdy. Aby uzyskac cos takiego musi byc zamellldowany w kraju naleznego do EU. Pewnie jest ich niewielu. I za niedugo stawki spadna do ich poziomu.

~HANS
*.146.72.10.mobile.internet.t-mobile.pl

Posty (125)

~ona
marsz ukrainców w Zamościu
~ona
05. 07. 2016 - youtube
~DANNY
E-TRANSPORT TO PODOBNO PORTAL DLA LUDZI ZWIĄZANYCH Z TRANSPORTEM, POWTARZAM DLA LUDZI, A NIE DLA PRZYGŁUPÓW WIEDZĄCYCH TYLKO JAK OBRAŻAĆ, ŁYSY JEST SŁAWNY NA TYM PORTALU BO TO GWIAZDA W ZNIEWAŻANIU INNYCH, SAM SOBĄ NIC NIE REPREZENTUJĄC, OCENIA POZOSTAŁYCH, CIEKAWY JESTEM KIEDY OBRAZI KOGOŚ KOGO NIE POWINIEN OBRAZIĆ I OBUDZI SIĘ ZDZIWIONY.
~były
Wiadomość z ostatniej chwili.
Na pompę na której stoję przed chwilą polizia stradale sprowadziła Bialorusina w akcie na rej WIT. Zaplacil grzecznie mandat za prędkość i nikt go nie wsadził z auta.
~były
Nr WOT.
Dzieje się to w Italii.
~Ł ysy
były. Od razu widać, że kiepska z Twoim wykształceniem. Widzisz tylko to, co inni.
"Ellitta" parkingowa zbyt poważnie potraktowała teksty Mickiewicza.
Sięga tam, gdzie wzrok nie sięga.
Łamie to, czego rozum nie złamie.
Ellitta widziała setki Ukraińców wysadzanych z polskich ciężarówek.

1

~Ł ysy
były. Teraz wiesz, że optyka "profesuruff"parking owych jest zupełnie inna. Jak przystało na ludzi wykształconych dzidzą to, co nie jest dane widzieć prymitywnym dziadtransom czy dziadkierowcom.
~Ł ysy
widzą.
~Byly
Łysy
Nie rzucaj we mnie literaturą.
Nigdy nie byłem fanem wieszczy i innej Młodej Polski co miała wizję i ja miałem zgadywać co poeta miał na myśli.
~kiero.
Francja dwa czarne tandemy firmy M.. on i dwóch Ukraińców do hotelu. Auta w areszcie i po 3 tysia za sztukę, plus pokrycie wszystkich kosztów przez przewoznika. Tyle w temacie. Ode mnie chcieli tylko dowód i podziękowali.

-1

~były
Mimo wszystko pozostanę przy swoim wykształceniu. Bialorusin przybyl z dowodem wdzięczności za pomoc w tłumaczeniu wiec odpadam. 87
~Zakręcony
czy można zapytać łysego: zrobiło ci się łyso? Z pewnością nie odczuje tego jako stwierdzenia o własnej pomyłce.
MarcinSE
Łysy - mam prośbę, nie kalecz poezji Mickiewiczowskiej, podwalin kultury słowa -jeśli decydujesz się na cytowanie Mickiewicza czyń to dokładnie, nie przekręcaj tego co poeta spłodzil! Dzięki! :)

2

ZIBIIRL
Opiszę Wam na spokojnie i bez chamstwa jak sprawa kierowców ze wschodu wygląda w IRL. Żeby ukrainiec mógł rozpocząć jakąkolwiek pracę musi otrzymać pozwolenie. Jeżeli chodzi o pracę kierowcy, to swoimi ojczystymi uprawnieniami, może się co najwyżej podetrzeć i musi wszystko robić od początku i na zasadach irlandzkich, a koszty obecnie idą w tysiącach euro. Irlandczycy zabezpieczyli się na tą okoliczność dobrze, kierowcy posiadający PJ z poza UE nie mają szans na uzyskanie KK i CPC, a w razie kontroli przy ich braku kara wynosi 5k euro i całkowity zakaz poruszania się po kraju. Poza tym, argument tego typu, że kierowca z poza UE jest takim samym, można by to porównać z odpowiednikiem kierowcy z US, czy Canady, ale w tych przypadkach jakoś nie roztrząsa się problemu dogłębnie.
~Konkrety nie Plotki
Oj podstawa prawna tego posta?

tylko tak można rozmawiać z Panami Kierowcami :)

chyba że usłyszał że ten wpis musi być na uniwersytecie parkingowym :)

zaczynamy się bać konkuręcji z Ukrainy... Bo pracują a nie narzekają ; ) ?

1

magsteel
Czy osoba, która posiada wizę krajową wydaną przez Polskę ważną przez 1 rok ma prawo wyjazdu z Polski do innego państwa strefy Schengen?

Posiada cze wiz krajowych oznaczonych symbolem D, mogą poruszać się po terytorium państw strefy Schengen do trzech miesięcy w okresie 6 miesięcy, jeżeli spełniają następujące warunki niezbędne do wjazdu na terytorium państw strefy Schengen:

- posiadają ważny dokument podróży;

- posiadają ubezpieczenie, pokrywające cały okres planowanego pobytu ważnego w strefie państw Schengen;

- uzasadnią cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadają środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego, do którego osoba ta ma zagwarantowany wjazd, albo są w stanie legalnie zdobyć wyżej wymienione środki;

- ich dane nie figurują w Systemie Informacyjnym Schengen dla celów odmowy wjazdu;

- nie są uznawane za osoby, które mogą naruszyć porządek publiczny, bezpieczeństwo lub stosunki międzynarodowe.
W jaki sposób jest sprawdzana długość pobytu osoby, która posiada polską wizę krajową lub kartę pobytu w innym niż Polska kraju strefy Schengen?

Osoba posiadająca wizę krajową lub kartę pobytu może przebywać w innych krajach strefy Schengen do 3 miesięcy w okresie 6 miesięcy liczonych od dnia pierwszego wjazdu (pod pewnymi warunkami, odstępstwo od tej reguły może dotyczyć posiadaczy zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE).

W związku z faktem, iż w strefie Schengen została zniesiona kontrola na granicy osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu, w przypadku, gdy osoba odbywa podróż samochodem lub autobusem, nie ma jednoznacznej procedury sprawdzenia długości jej pobytu w strefie Schengen. Przy podróżach samolotem taki okres pobytu może być sprawdzany, ponieważ dane osoby podróżującej zostają wpisane do systemu kontroli granicznej na lotnisku.

Warto pamiętać, iż osoba przekraczając okres dozwolonego 3-miesięcznego pobytu, robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Pozostanie na terytorium państwa obszaru Schengen (innego niż to, które wydało cudzoziemcowi wizę krajową lub kartę tymczasowego pobytu) po upływie dopuszczalnego czasu pobytu na jego terytorium (3 miesiące w okresie 6 miesięcy liczonych od dnia pierwszego wjazdu) może być podstawą wydania decyzji o wydaleniu z terytorium tego kraju i zakazie wjazdu do strefy Schengen.
ZIBIIRL
Do "Konkrety nie Plotki " Jeżeli to było do mnie, to wypowiem się krótko, nie mierz innych swoją miarą, a jak chcesz mieć coś podstawione bez żadnego wysiłku pod sam nos, to wystarczy poprosić o zródło, a nie puszczać kulawe teksty o filozofii parkingowej. Zadaj sobie chociazż minimum trudu i przewertuj poniższy link, tam wszystko, a nawet więcej znajdziesz rozwijając stosownie tą stronę, jeżeli oczywiście potrafisz, no chyba, że i to nazwiesz "uniwersytetem parkingowym"

s:// www. ndls. ie/holders-of-foreig n-licences. html#international-d riving-licence

Co zaś tyczy się obaw o "konkurencję", z mojego punktu widzenia jakże bardzo wątpliwą, to życie i testy ubezpieczyciela bardzo szybko to tu weryfikują i pokazują, że nie ma nawet czym sobie głowy zawracać.
~Ł ysy
DANNY. Kogo ja obrażam?
Czy nazwanie złodzieja złodziejem jest formą obrażania innych?
To samo dotyczy szoferskich przygłupów.
Wystarczy tylko robić wszystko, aby nie zasłużyć na powyższe epitety.
Czy Szanowny Pan zrozumiał "w czem okoliczność"?

2

~Marcin
A jaki Twój interes, mienisz się być mentorem, pokrzywdzonych''' cz po prostu zawiść?

-1

modymch
Czemu wy sie kur... czypiacie ty Ukraincow??? Odpowiedzcie mi? 700-800tys Polakow w Londynie pracuje to ok bo Anglicy nie roby i marudza ale jak Polak marudzi przez tel szefowi, stawia warunki (bo w internetach doksztalcil sie) i szef bierze Ukrainca na takich samych warunkach jak ciebie to juz kur... Ukrainiec... uj niech wyp... szef nielegalnie zatrudnia a oni nielegalnie pracuja

2

modymch
Szef na nim z urzedu pracy jeszcze zarobi a jak jest dziad trans a ty cipa jestes boisz sie odejsc zalisz sie na forum bo twoj dziad leci po kosztach i chce zaoszczedzic to proste ze wezmie tanszego ktory i tak za chwile odejdzie jak zobaczy jak jest...
~Hania P.
Hmmm... temat wzbudzający emocje. To możne artykuł poglądowy o mechanizmie zatrudnienia cudzoziemców: ://www. rp. pl/Kadry/310229973-D elegacja-Ukrainca-z- polskiej-firmy-do-in nego-kraju-UE-bez-zb ednych-formalnosci. html#ap-1. Z powyższego wynika, że jeżeli legalnie zatrudniony w Polsce, przez polski podmiot, ze stosownym pozwoleniem na pracę cudzoziemiec, jest delegowany do pracy w innym kraju członkowskim to jest to legalne :-) i ja zatrudniam i sobie chwalę... Hejty start :-D

1

~jancio
Haniu, na polaków cię nie stać.
~PawelUKR.
Ten fachowiec co zalozyl takij watek to jakid baran. Pszeciez kazdy Ukrainec zatrudniony w RP ma sdwiadectwo kwalifikacji, ktore est udowodniem posiadania kodu 95.
~PawelUKR.
Apel do baranowatych Ukrainonienawidcow. Niektorze z nas zarabiaja wiencej niz wy. Bo od picia piwa i srania pod naczepe kokosow niema. Kto zapier... ten ma. A glupki parkingowe maja sxanse sie zbogacic tylko grakac w toto lotka.

1

~PawelUKR.
Psz za bledy. Nie jestem Polakiem.
agar
Witam, shukam pracy jako kierowca c. s. z nacepo firanka, wywrutka, mam doswiatczenie na takim spshencie po UE, moge sprubowac na ruhomej podlodze, silosah. Znam trasy na NIEMCY, FRANCIJE, SHWAJCARIJE, WLOHY, DANIJE... Znam jenzyk POLSKI, WLOSKI. Interesuje mnie praca w systemie 2/2, 3/1, najwyzgej 4/2, pensija to podstawa plus dijety za kazgdy dzien w awcie. Dzienkuje. Pozdrawiam.
~Mecenas Stuleja
Pawełek trollu putinka wypad za między cebulę sądzić, juź czas.
~dawid
Tak dojdą spokojnie po badaniach Dna grozi ci dożywocie ale jak rząd się zmieni to staraj się o ułaskawienie
~Ł ysy
Moj pies nawet tak nie robi. Powiedzenie ze klasa szoferska schodzi na psy jest ich obrazą.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.238.112.198

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels