Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Podwyżka mandatów... drastczna.

ID: 161553


"Uwaga piraci drogowi! Za swoje wyczyny zaczniecie wreszcie płacić duże pieniądze. Nawet bardzo duże!"
Uwaga piraci zapłacicie wielkie pieniądze… jaki tępy czub. Taki wysnuć wniosek z drastyczności mandatowego bandytyzmu państwa? Kogo i czego ma nauczyć mandat w wysokości minimalnej płacy? Już dziś płacimy więcej niż większość Europejskich państw, a tu drastyczność. Od dawna robi się z nas kierowców pijaków, piratów, bandytów łamiących wszelkie zasady… później podaje się przykład jakiegoś durnia, który nie umie trzymać kierownicy, albo ma sieczkę zamiast mózgu i wymyśla karę dla wszystkich. Minister finansów z ministrem infrastruktury wymyślają cyfry, kilku łysych policjantów zapalczywie uzasadni konieczność… i tyle. Teraz potrzebni są durni dziennikarze, przyklaskiwacze i mamy nakazy z taryfikatorami kar, zasady z kwotą za niezastosowanie.
Gdyby w Niemczech, we Francji, Anglii policja robiła takie nagonki na kierowców jak w rodzimej Polsce, to okazałoby się, że tamte kraje biją nas na łeb we wszystkich nikczemnościach, które nam Polskim kierowcom się przypisuje.
Robię ponad 10 tys. km miesięcznie, nie mam punktów karnych, nie powinno mnie to szczypać, a jednak nie potrafię się cieszyć że Państwo wreszcie ma możliwość zdzierania z nas skóry, bo to ohydne.

Posty (20)

remmarek
jak w temacie...
remmarek
Możemy kierowców winić za wypadki, za chamstwo, za dupowatość na drodze... ale nie dajmy sobie wmawiać, że te notoryczne podwyżki są dla naszego bezpieczeństwa, dla naszego dobra, że mają inny sens niż tylko wyliczony przez finansistów wplyw do budżetu. Jak ktoś zaciera radosnie ręce bo nam podnieśli kary za błędy, które mogą się każdemu przytrafić... to albo Piszczyk, albo piechór, albo przeciwnik wszystkiego co się rusza szybciej niż on.
jaja
a na innych wątkach wyśmiewanie że zrobił takie a takie przewinienie i dostał tylko 500 pln kary a powinni mu do* 10 x tyle i zabrać lejce

1

remmarek
... nie wiem za jakie przewinienie powinno sie zabierać lejce, mnie przeraża uzasadnianie absurdalnych taryf dla wszystkich, powołując się na przykład jednego czy pięciu de*ili. Całe lata robili z nas pijaków wciąż podnosząc kary włączajac do niechlubnych statystyk, podchmielonych rowerzystów, traktorzystów itp. i co gorsze wielu przekonywali. Dziś wołając... bo przekraczaja prędkość o 100 km/h surowe kary... a ja tylko pytam ile de*ili przekracza tak prędkość że konieczna jest taka drastyczność?

-1

kierowca007
lekarze protestują, górnicy protestują, rolnicy protestują, politycy muszą się nachapać, więc trzeba kasę zdobyć na to że by im dać najprościej podnieść mandaty tylko jestem ciekawy co wymyślą dalej jak jakimś cudem ludzie zaczną przepisowo jeździć
ŻĄDŁO
Już rzetelne"niezależne" pejsate mendia rozpoczęły kłamliwą propagandę z której wynika że w Polsce płaca minimalna wynosi 738 euro. I pewnie do tych wartości będą dostosowywane haracze nakładane przez PObandytów. ://www. pb. pl/4019718, 66516, europa-placi-nierown o-ranking-placy-mini malnej

-1

remmarek
Zakłamane to nasze państwo. Zaklamane statystyki, coraz brudniejsze zasady. Kominy. Połowa społeczeństwa miesci się w minimum 1800, - a średnią mamy cztery. Chcą do strefy euro, nie biorąc pod uwagę tych których automatycznie zepchną na płacowy margines europy... dziwna ta Polska, dziwna ta władza... i tylko kary europejskie, czołówka europy..

-1

zibi1899
KIEROWCY - ZŁODZIEJE bo tak nas nazywają nasi Pseudo pracodawcy, dość tego braku poszanowania ! OBUDŹCIE SIĘ. Proponuje żeby wymóc prawnie (po przez strajk, bo inaczej sie nie da) by NASZE WYNAGRODZENIA ŁĄCZNIE Z DIETAMI I RYCZAŁTAMI BYŁY PRZELEWANE NA NASZE KONTA ! Wtedy okaże się kto tu naprawdę jest zlodziejem ! I nie trzeba będzie szukać pracy za miedza PRLu, bo taka jest Polska, a rzad to po prostu PZPR w innym wymiarze !
odmulacz
remarek-gdyby w krajach ktore wymienies kierowcy lamali tak drastycznie przepisy jak w Polsce dawno juz by ich nie bylo na drogach i wielu z nich odsiadywaloby juz wyroki. Mamy gowniane prawo drogowe. Kary powinny byc jeszcze drastyczniejsz lacznie z odsiadka z a recydywe.

2

FedEx
remmarek -co się martwisz wysokością mandatów?
Piszesz że Ty jeździsz zgodnie z przepisami a jedynie kilku durniów je łamie.
Nie martw się więc, poza tymi kilkoma durniami nikt podwyżki nie odczuje.

1

remmarek
... no właśnie to mnie martwi, że kilku durniów pokażą w tv... a w konsekwencji to ja, normalny kierowca, w oczach mediów jestem złodzieje, piratem, łamaczem wszelkich przepisów. A w taryfikatorach mało jest wzmianek, że to dotyczy durniów, szaleńców i moto-kr*ynów... ale kierowców. To swoisty miecz Demoklesa... dotyczy durniów ale wisi nad głowami wszystkich.
bosssman
Oczywiście, że sankcje są działaniem fiskalnym a nie batem na niedobrych kierowców. Trzeba się nauczyć sprzeciwiać gdy będą niezasadne, wątpliwe lub nakładane dowolnie.
Taką możliwość daje fakt, że kary nakładane będą w drodze postępowania administracyjnego a nie w drodze mandatu od którego (po przyjęciu) odwołania nie było…
odmulacz
Wystarczy przestrzegac przepisow. Nie rozumiem tego skamlania.

2

Wesoły
Zgadzam się z "odmulacz", wystarczy zgodnie z obowiązującymi przepisami się poruszać a konsekwencje w postaci mandatów nie będą odczuwalne.

1

maanik
mnie najbardziej rozwala kwota za przejazd na czerwonym 1450 zł ale jeżdząc po kraju i patrząc jak szybko powstają żółte kamery na skrzyżowaniach wiem że na pewno ich montaż szybko się ma zwrócić i będzie jak w filmie VINCI "co tak nabiło?"

-1

wrocek13
sam jeżdżę tirem, ale jak jadę małym i widzę de*ilka na tirku i zasuwa po zabudowany 90 to od razu lejce zabrać

1

wrocek13
kierowcy ze wsi - NA TRAKTORY
wrocek13
mandaty za przekroczenie predkosci powinny zaczynac sie od 500zl, gozik to obchodzi ile zarabiasz, jak malo to rowerem.
wrocek13
karac karac j ak najwiecej
wrocek13
powinni zabierać prawko na 1 miesiąc, zaraz by się burak nauczył jeździć.
Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels