REKLAMA

Viatoll armagedon
ID: 108750

Witam mam spory problem TEMAT DOŚĆ DŁUGI ALE PROSZE O CIERPLIWOŚĆ. Jechałem wczoraj drogą krajową Viabox pikał 1 raz aż tu nagle przywalił 4 razy. Doładowałem go ale okazało sie ze już 15 bramek (40 km) konto było zerowe mimo iż viabox pikał 1 raz. Zgłosiłem to telefonicznie do obsługi klienta Pani miłym głosem odpowiedziała ze zgłoszenie zostało przyjęte podała mi numer zlecenia oraz poinformowała mnie ze pocztą przyjdzie pisemko opisujące iż dnia tego i tego blabla bramownica nie przesyłała danych do viaboxu o stanie środków na koncie. Podjechałem następnie do stałego punktu obsługi klienta i gość powiedział ze viabox trzeba wymienic Dał mi nowy i potwierdzenie wymiany. Następnie zatrzymałem sie na parkingu gdzie stacjonowało ITD. Zadałem im pytanie czy kara za coś takiego będzie wynosić 15 x 3000. Odpowiedz inspektora NIE !!! Tylko za bramke na której zostało zrobione zdjęcie. zeby upewnic sie znalazłem kolejny wóz ITD i odpowidz była taka sama. zeby miec juz całkowita pewnosc zadzwoniłem do GITD i zadałem to samo pytanie odpowidz również taka sama. Jechałem wieczorem jeszcze raz ta trasa i szukałem kamerek tylko jedna bramka miała takowe. PYTANIE TERAZ DO WAS CZY KARA BĘDZIE 3000 CZY 15 X 3000?? oraz czy mając papiery od obsługi klienta informujące o błędnym działaniiu viaboxa oraz potwierdzeniu wymiany viaboxa jest realna szansa sie odwołać? Czy ktoś już wogóle zapłacił za te brameczki bo wszyscy sie wypowiadają ale nie znalazłem osoby która powiedziałaby żę zapłaciła za dajmy na to 10 nieodbitych bramek. Prosz o odpowiedz ludzi którzy naprawde mieli z tym styczność lub mają 100 % pewność co do swoich odpowiedzi. POZDRAWIAM

REKLAMA

Posty (45)

~ghj
2014-03-22 15:36:34
wyjaśnienie, wezwanie do ponownego rozparzenia sprawy, skargi do sądu administracyjnego. Kliknij poniżej, opisz problem:

://www. twojeporady. pl/PL-H59/nasi-ekspe rci/SNjYxMA%3D%3D/ek spert. html
bosssman
2014-03-22 18:41:33
tomek_tf
Nie szukaj prawników. W tym przypadku masz wszystko,
co pozwala sprawę wyjaśnić i umorzyć każde postępowanie.
Spokojnie czekaj na wezwanie.
bosssman
2014-03-22 18:42:57
to nie było do tego tematu...
~Waldemar48
2014-03-22 19:52:46
Kolego mam 96 aut po kraju jezdzimy mało praktycznie tylko dk granicy do zgorzelca ace temu choremu systemowi viatoll 20 -25 tys miesięcznie ale non stop przychodzą pisma o wyjasnienie dlaczego to albo tamto i wyjasnienia a i podpisy kierowców których nie ma bo sa we Francji lub Hiszpanii i co ja mam zrobić??? Chory chory kraj
ex-krokodyl
2014-03-22 22:25:16
~Waldemar48
Przeczy taj watek by wiedzieć dość dużo
„ VIA TOLL kara za konto na minusie”
Swoją drogą, (z tego co opisujesz) z doświadczenia pewnie bulisz spokojnie o 2-3 tys. za dużo płacąc wg stawek rozporządzenia. I to minimum, a powiedziałbym, że znacznie więcej. Spokojnie można to bez problemu udowodnić
Zrób dokładne z jednego miesiąca rozliczenie tras i posprawdzaj. Zrób to choć wymaga to owszem dużo pracy.
Zdziwisz się Kiedy zobaczysz jak przepłacasz i ile kasy wyrzucasz w błoto. I żebyś nie był tak w ogóle zdziwiony jak się okaże że ktoś ci, (a tak naprawdę wiadomo, że Kapsch, może nie on bezpośrednio bo jest też pełno podwykonawców ale Kapsch za nich odpowiada) jakąś kasę po prostu pewnego dnia zaiwanił. Pilnuj kasy bo ci ucieka i to na 300 %.
Ale pewnie przy tylu autkach, pracy i braku ludzi, zaufaniu kto by tam to sprawdzał. I te np. stosy kartek papieru. To weź jakiegoś np. rozsądnego zaufanego i zainwestuj. Niech przez 1 m-c dokładnie rozliczy ci trasy przejazdu wg-stawek z rozporządzenia z tym co masz na wydruku. Wytłumacz co ma sprawdzić i jak. BĘDZIESZ MIAŁ SPOKOJNIE CO REKLAMOWAĆ, A WYDANA NA NIEGO KASA CI SIĘ ZWRÓCI. Spokojnie w ciągu roku tracisz jeden zestaw. A jak byś chciał to mógłbym Tobie w godzinę z marszu to udowodnić i pokazać, gdzie i czego masz szukać.
A to, że dostajesz non stop pisma to norma. I nie ma żadnego znaczenia czy masz kasę na koncie czy jej nie masz. I nie ma znaczenia jaką masz umowę „ pre” czy „ post” paid.
Pozdrawiam Piotr
~zebra
2014-03-22 22:31:16
Do tomek tf. Miałem podobny problem i krew mnie zalała! Z tym, że u mnie pikał raz, a kasy już nie było. Scedowałem płatności na DKV i teraz nie ma możliwości, żeby kasy nie było, ponieważ płacę z odroczeniem :)
bosssman
2014-03-22 22:42:20
Piotrze.
Wszystko ma znaczenie. W tych przypadkach ; (kasa na koncie, pre” czy „ post” paid) nawet nie ma potrzeby odpowiadać na jakiekolwiek wezwania, szkoda czasu. Każda taka sprawa jest umarzana (nie będzie prowadzone dalsze postępowanie).
ex-krokodyl
2014-03-23 04:36:20
bosssman
Nie jest niestety to prawdą. Jeszcze nie każda sprawa jest umarzana I TAK NIE JEST i NIE BĘDZIE!!!
Jak wiesz umorzyć można coś co jest prowadzone. Dopóki nie ma dokumentu, dopóty jest sprawa. To właśnie jest sednem tych bezprawnych wezwań.
W przypadku świadomości, że kasy i viaboxa nie było, to tym bardziej dla tych, co dostają wezwania ma znaczenie.
Jest dokument - wezwanie, to trzeba odpowiedzieć, a nie że szkoda czasu. Nie dla obywatela. Nie wprowadzaj w błąd.
Na każde pismo z organu kontroli należy odpowiedzieć. A ponieważ były nakładane kary z takich wezwań – kontroli stacjonarnej, z kontroli mobilnej z tzw. „ z drogi”, to nie można mówić, że szkoda czasu (być może dla Ciebie).
To akurat, co piszesz NIE JEST PRAWDĄ. TAK NIE JEST I NIE BĘDZIE!!!
Nie ma takiej opcji by tak się stało. Dokładnie sprawdź. Tu na tym forum takich osób jest wiele, którzy spokojnie mogą poświadczyć o czym mówię.
I w GITD to dobrze wiedzą, bo inaczej musieli by pójść na bruk. Będę pierwszy, który wniesie do Pana Dyr. Cezarego z powiadomieniem np. Premiera wniosek o zwolnienie z pracy wklepywaczy danych z uwagi, że są zbędni a przede wszystkim by kasy podatników nie marnotrawił.
NIE OPOWIADAJ BAJEK, ŻE KAŻDA SPRAWA JEST UMARZANA i nie ma co odpisywać, bo NIE BYŁO I NIE JEST TO PRAWDĄ!!! Dobrze sprawdź w GITD zanim coś takiego napiszesz.
Pozdrawiam Piotr
ex-krokodyl
2014-03-23 04:36:33
Oczywiście w KAŻDYM PRZYPADKU sprawę MOŻNA WYGRAĆ, odzyskać kasę, ODSZKODOWANIE i zwrot, za stracony czas, zszarpane nerwy czy też uzyskać rekompensatę za prowadzenie spraw.
Choćby po to należy odpowiadać, by takie odszkodowanie uzyskać. A by tak było, to TRZEBA ODPOWIADAĆ I PISAĆ.
NIE ŚCIEMNIAJ, i NIE OPOWIADAJ BAJEK by nic nie robić.
Pozdrawiam Piotr
ex-krokodyl
2014-03-23 04:36:44
Bosssman
Gubisz się w tym, co piszesz. Przeczytaj uważnie, co sam napisałeś. Najpierw piszesz, że masz dużo spraw, a później, że szkoda czasu.
Niespójne i nielogiczne.
Zapytaj się Strachowskiej i Kujawy po co zatrudniani są nowi pracownicy? Daleko przecież nie masz. To samo biuro.
Jak tak będzie, to odszkodowania kolejne będą płacić, a o innych sprawach nie wspomnę. Doskonale o tym wiedzą.
Ba, poczytaj sobie choćby oficjalną stronę GITD lub swój wewnętrzny intranet. I próżno tam znaleźć coś o czym piszesz. Wprowadzanie celowe i świadome obywateli w błąd, by nic nie robić nie ma sensu i nic Ci nie da.
My „ po tej stronie” mamy jeszcze wiele argumentów, dowodów o których nie wspominaliśmy. Przysłowiowych wszystkich „ dział” jeszcze „ nie wytoczyliśmy”. Nie zdradza się wszystkiego i to publicznie. Mało to razy GITD przegrało i płaciło odszkodowania?
Pozdrawiam Piotr
ex-krokodyl
2014-03-23 04:52:53
~zebra
Jak byś się nie nazwał i tak widać po co to piszesz. NIE MASZ NIC WSPÓLNEGO Z DKV.
Trochę wiedzy i logicznego myślenia. Proponuję. Popytaj się o zasadach funkcjonowania DKV. Wystarczy Regulamin.
NIE ŚCIEMNIAJ. I PRZECZYTAJ UWAŻNIE, kiedy Tomek napisał. Prawie dwa lata temu. Powyżej już napisałem koledze z biura.
Czy wpisujesz nie znając treści i tematu, nie czytając pytania?
I to bez sensu, że jak przez DKV to nie ma kłopotu. Wierutne bzdury piszesz.
Tylko ktoś z GITD może pisać o czymś takim. Ktoś kto nie zna choćby zasad funkcjonowania DKV.
Nikt kto nie ma kłopotów bez potrzeby takimi rzeczami się nie zajmuje. Są przyjemniejsze sprawy niż zaglądanie tam gdzie mnie nic już nie interesuje. Można poczytać książkę, obejrzeć film, pójść do kina czy teatru. Tym bardziej, że niż gruszki ni z pietruszki tacy jak ty się pojawiają.
Trochę pomyśleć wystarczy.
Pozdrawiam Piotr
~Paweł
2019-01-18 14:10:01
Witam a czy ktoś spotkał się z taką sytuacją. Pobrano mi opłatę śmieszne 0, 17 gr. że niby przejechałem pod bramką w drugim końcu Polski gdzie nigdy tam nie byłem ponieważ tym samochodem jeżdżę tylko ja. Nigdy tam nie byłem a oni twierdzą że opłata została poprawnie naliczona. Mam zamiar iść z tym do sądu bo nie ważne jaką sumę mi ukradli ale o fakt iż ich system jest wadliwy tak mogą każdemu wystawić fakturę i pobrać kasę.
~Kierownik ciężarówki
2019-01-18 23:32:01
Te nocy na szybie mają coś w rodzaju wi-fi ktoś mógł zeskanowac twój sygnał i wygrał twoje ip do swojego Bloxa. Mój kolega tak miał, ale namierzylismy go i zrobiłem mu mały pokaż wschodnich sztuk walki. Facet oddał nawet 1000zl więcej.
~Paweł
2019-01-19 10:02:57
Na razie walczę z urzędami jak nie pokażą mi zdjęcia. iż to mój samochód jechał pod tą bramką, to tego nie odpuszczę i pewnie sprawa trafi do sądu nie może być tak że wystawia się opłatę ludziom bezpodstawnie to kradzież.
~zcx
2019-01-19 14:57:10
ostatnio czytałem, że viatoll będzie zmieniany na system satelitarny by zlikwidować korki na autostradach.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.226.122.74

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce